Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFB] Trudno odpala

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

kąt wtrysku trza zmienic.

Jakie ustawienia kata wtrysku powieninem mieć??? (2.5 AFB)

w 004BS na Late ma być 2ATDC wysterowanie pompy 100,2% (elsa podaje że od 0 - 4 jest OK)

na Early ma być 15,4 BTDC wysterowanie pompy 29% (elsa podaje że minimum 12 jest OK)

natomiast w 004 normalnie ma być ok. 2ATDC i wysterowanie pompy 73% (to mało istotne byle by nie było 100), elsa podaje że zakres od 2BTDC do 2ATDC jest OK, ale moim zdaniem 2ATDC jest lepszy ;)

oczywiście wszystkie pomiary przy 90C płynu chłodzącego, ale tego chyba nie trzeba pisać ;)

Opublikowano

Mam podobny problem, w lecie wymieniałem rozrząd, i autko po tej wymianie palilo na dotyk. Dzisiaj w nocy temp spadla ponizej zera, i zanim silnik zalapał minelo ok 3 sek. Mam pytanie co może byc powodem, że w lecie odpalal po nocy super, a jak temp spadła poniżej zera to zaczeły się problemy, bo widzę że wszyscy maja problemy, ale nie tylko w ziemie. :>

Opublikowano

Dziś zauważyłem jednak, że od czasu do czasu przez wężyk przeźroczysty idący od filtra paliwa do pompy zasuwają mi pęcherzyki powietrza. Miałem z tym juz kiedyś problem i rozwiązałem go (2 miesiące temu) wymieniając oring gumowy w filtrze paliwa, którędy to dostawało się powietrze i w konsekwencji zapowietrzało pompke, która ciężko odpalała przez to. Znów mam podobny problem, z tym że pęcherzyki lecą nieregularnie, starałem się poruszać na włączonym silniku, filtrem i wężykami, ale nie zauważyłem zeby powodowało to zmiejszenie, albo zwiększenie ilości bąbelków. Raz jak odpalam silnik i spoglądam na wężyk to bąbelki lecą, a innym razem ich nie ma i nie wiem skąd się one biorą???

Opublikowano

kąt wtrysku trza zmienic.

Jakie ustawienia kata wtrysku powieninem mieć??? (2.5 AFB)

w 004BS na Late ma być 2ATDC wysterowanie pompy 100,2% (elsa podaje że od 0 - 4 jest OK)

na Early ma być 15,4 BTDC wysterowanie pompy 29% (elsa podaje że minimum 12 jest OK)

natomiast w 004 normalnie ma być ok. 2ATDC i wysterowanie pompy 73% (to mało istotne byle by nie było 100), elsa podaje że zakres od 2BTDC do 2ATDC jest OK, ale moim zdaniem 2ATDC jest lepszy ;)

oczywiście wszystkie pomiary przy 90C płynu chłodzącego, ale tego chyba nie trzeba pisać ;)

Czy te ustawienia dotyczą również AKN ???

Opublikowano

w AKNie jest to samo

Opublikowano

Tez mam problemy z paleniem auta po nocy jak swiece niepodgrzeja:paliwo sie nie cofa,filtry wszystkie nowe.Bylem przed chwila u fachmana na ustawienie kata wtrysku(gosc popatrzyl na mnie i powiedzial za juz silnik pada i potrzebuje temp do odpalenia)zlutowal z opornikow obejscie na czujniku temp ze caly czas czyta ze jest zimno i swiece grzeja teraz za kazdym razem.oczywiscie auto pali teraz na dotyk-ale i obroty silnika sa caly czas na 1tyś,malo tego koszt wizyty 100zł :shocked:Czy zna ktos jakiegos spece co wie jak ustawic ten kat wtrysku np:w Bilaymstoku czy okolicy bo mi ku... rece opdają :rant:

[Malo tego -ukradli mi dzisiaj kola na zimowkach z auta spod bloku,orginalna alusa i new opony poszly w pi...]

Opublikowano

człowieku :shocked: zapłaciłeś za popsucie auta 100PLNów :thumbdown: wymiękam

i jak to "silnik pada" coś jest popsute i tyle i trzeba to naprawić, powiedz mu że jak nie wie co to niech nie wkłada łap bo :bicz3:

kupiłbyś od viakkena interface za 100 i sam byś sobie zdiagnozował auto za friko, koledzy z forum pomogą, a tak zapłaciłeś 100 za popsucie auta i dalej nic nie wiesz i będziesz szukał kolejnego fachowca co Cię skasuje na kolejną kasę i dalej nie będzie pewności że jest OK.

Opublikowano

Dokladnie :shocked: jest jeszcze gosc co bieze 200zl. ale az sie boje tam jechac :audi:

Opublikowano

Dokladnie :shocked: jest jeszcze gosc co bieze 200zl. ale az sie boje tam jechac :audi:

jak to bierze 200, za co??? za wjazd na kanał :shocked:

Opublikowano

200 stówy za diagnoze ale nie wie czy tez tylko umie likwidowac błędy czy tez cos wiecej wiedzy posiada,dzisiaj wywaliłem te oporniki czy co tam on zlutowal i jest jak bylo wczesniej tyle ze nie mam 100zl. no i rozciete dwa przewody od kostki :(

Czy jest w bialymstoku ,łomży lub suwalkach jakis spec bo naprawde kupie sam intrface i bede prubowal wlasnymi silami ustawic ten kąt wtrysku :mysli:

Opublikowano

Czy jest w bialymstoku ,łomży lub suwalkach jakis spec bo naprawde kupie sam intrface i bede prubowal wlasnymi silami ustawic ten kąt wtrysku

najlepsze wyjście :)

gdzieś na forum chyba AKP jest nawet cała instrukcja ja kto zrobić.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

jak to bierze 200, za co??? za wjazd na kanał :shocked

przeciez za podlaczenie do kompa na kazdym warsztacie tak kosztuje , u mnie 150 ;/

Opublikowano

:polew:

i tyle płacisz :shocked:

sił mi brakuje jak ludzie są rozrzutni, za podłączenie do kompa 150 a sam kabel można mieć za 100 a za 50 :drunk:

Opublikowano

A jakoś nie mogę znaleźć wzmianki żeby ktoś tu sprawdził ustawienie zapłonu a od tego chyba można a nawet trzeba by zacząć, wydaje mi się że są tu mylone dwie rzeczy kąt wtrysku i zapłon

Opublikowano

A czy powiedzmy "stary" akumulator (niewiadomo ile lat jezdził w niemczech, a ja juz na nim śmigam po sprowadzeniu auta dwa lata w polsce) może mie wpływ na odpalanie auta? U mnie kiepsko odpala po nocy. Wydaje mi sie ze moze miec wpływ, ale pewnie by źle odpalał za kazdym razem, a nie tylko jak zimny, po nocy - nie mam racji?

Opublikowano

A jakoś nie mogę znaleźć wzmianki żeby ktoś tu sprawdził ustawienie zapłonu a od tego chyba można a nawet trzeba by zacząć, wydaje mi się że są tu mylone dwie rzeczy kąt wtrysku i zapłon

Kat wtrysku i zapłon to w dieslu jedno i to samo :wink4:

Opublikowano

A jakoś nie mogę znaleźć wzmianki żeby ktoś tu sprawdził ustawienie zapłonu a od tego chyba można a nawet trzeba by zacząć, wydaje mi się że są tu mylone dwie rzeczy kąt wtrysku i zapłon

Dziwne rzeczy opowiadasz jak na fachowca od pomp wtryskowych w dieslach...

Opublikowano

kąt wtrysku trza zmienic.

Jakie ustawienia kata wtrysku powieninem mieć??? (2.5 AFB)

w 004BS na Late ma być 2ATDC wysterowanie pompy 100,2% (elsa podaje że od 0 - 4 jest OK)

na Early ma być 15,4 BTDC wysterowanie pompy 29% (elsa podaje że minimum 12 jest OK)

natomiast w 004 normalnie ma być ok. 2ATDC i wysterowanie pompy 73% (to mało istotne byle by nie było 100), elsa podaje że zakres od 2BTDC do 2ATDC jest OK, ale moim zdaniem 2ATDC jest lepszy ;)

oczywiście wszystkie pomiary przy 90C płynu chłodzącego, ale tego chyba nie trzeba pisać ;)

Witam kolega napisał ze AKN to tez tak samo ale.......

(oto fragment mojego postu z forum na temat odpalania AFB, http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,18685.0.html)

wczoraj miałem na podwórku A6 2002 z AKN (265000 przebiegu) i LATE był na 0,4 ATDC (silnik temp. 90 stopni )

a z rana zapaliła na strzała !!

grupa 000 było na około 030

i co wy na to ???

ja w moim AFB mam 2,3 - 2,4 ATDC i nie jestem zadowoliny z porannego odpalania....

wiec mam wg opisu powyzej prawie ok - chyba ze kolega opisując np "2ATDC" mial na myśli "0,2ATDC" ?(tak to odbieram patrzac na pomiar z tej A6 AKN ktora paliła na dotyk)

pozdrawiam

Opublikowano

Witam kolega napisał ze AKN to tez tak samo ale.......

(oto fragment mojego postu z forum na temat odpalania AFB, http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,18685.0.html)

wczoraj miałem na podwórku A6 2002 z AKN (265000 przebiegu) i LATE był na 0,4 ATDC (silnik temp. 90 stopni )

a z rana zapaliła na strzała !!

grupa 000 było na około 030

i co wy na to ???

ja w moim AFB mam 2,3 - 2,4 ATDC i nie jestem zadowoliny z porannego odpalania....

wiec mam wg opisu powyzej prawie ok - chyba ze kolega opisując np "2ATDC" mial na myśli "0,2ATDC" ?(tak to odbieram patrzac na pomiar z tej A6 AKN ktora paliła na dotyk)

pozdrawiam

Wtrysk ustawiam Vagiem czy na pompie...no i jak to mam Vagiem zrobić???

Opublikowano

Wtrysk ustawiasz kołem zebatym (w AFB) przy pompie (prawa strona od przodu, na trzy imbusy), a vagiem sprawdzasz wartosc......,

i znowu poluzniasz to koło (3 imbusy) o troszke przestawiasz (i przykrecasz spowrotem) odpalasz auto i sprawdzasz vagiem... i tak do bólu az ustawisz poprawnie kat wtrysku

pozdr[br]Dopisany: 05 Grudzień 2007, 22:58 _________________________________________________a co do ustawienie kąta co i jak - jest tego naprawde sporo na forum...... użyj przycisku szukaj.... :) lub przeglądnij moje starsze posty

pozdrawiam

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.