Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wzrasta spalanie fis na postoju /średnia-czemu?


15lolo

Rekomendowane odpowiedzi

Odgrzewam kotleta, bo mam podobny problem... :)

U mnie są jeszcze ciekawsze wyniki na spalaniu chwilowym. Gdy silnik dopiero się rozgrzewa i stoję w korku (po wyjściu z pracy przejeżdżam ok. 1 km i potem zaczyna się korek, gdzie tracę 10-15 min) to spalanie chwilowe rośnie przy każdym dotknięciu gazu i nie spada. Tak jakby sumował to... Tak sobie rośnie i zatrzymuje się dopiero przy 40,6 l/100km. Dopiero gdy minę ten zakorkowany odcinek to spalanie chwilowe zaczyna stopniowo spadać.

Nie wiem czy to normalne. W poprzednim aucie nie miałem takich akcji na komputerze (Leon 1.9 TDI). Dobrze by było, gdyby na postoju jednostki przełączały się na l/h.

Swoją drogą i tak mi dużo pali. W cyklu miejskim przy tankowaniu odnotowuję (mierzę "analogowo", a nie po FIS) spalanie 11,5-12,0. W Leonie musiałem naprawdę ostro zasuwać, żeby mi w mieście przekroczył 10 litrów, a tu nawet przy spokojnej jeździe jest arcytrudno zejść poniżej 11,5. Może mam jakąś usterkę? Komputer nie pokazuje żadnych błędów.

Nie stresuj się , przy takich korkach to normalne , tym bardziej że auto w czterołapie i jak się już rozpędzisz to przy średnich prędkościach musi spalić litr więcej od ośki, a jak lubisz podeptać na autostradzie to i wciągnie i ze dwa więcej :naughty:

Nie mówiąc już o tym że Leon nie ważył na pewno koło 1600 kg :hi:

Moje BPW , użytkowane głównie w trasie ( bo dookoła komina kręcę się starym golfem) pali średnio 9,3 literka :decayed:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilowe spalanie na biegu jalowym w okolicach 40 litrow nie jest normalne. Zauważyłam,  że dziś i u mnie pojawiły się takie chore wyniki, wcześniej nigdy się to nie zdazylo.   Jestem pewien, że jest to jakas usterka gdyz dzis po odpaleniu auta  nie zgasl check engine.  I nie piszcie, ze zimny czy coś. .... zrobiłem 400 km i zatrzymując się na bramkach autostrady chwilowe spalanie wzrosło do 40,6 l.  Pierwszy raz spotkałem się z sytuacją gdy ruszam na pełnej k.... a spalanie z 40 l. leci w dół.  Jutro odczytam błąd i dam znać.  

Jednak się myliłem,   jedyny błąd jaki miałem to P 1256 Temperatura płynu chłodzącego silnika (ECT) sensor G62 przerwa/ zwarcie, który z reszta dziś sam po odpaleniu auta zgasl, a spalanie nadal skacze do 40 podczas postoju. Chyba pozostaje się przyzwyczaić. .

Edytowane przez Onyks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze na obrotach jałowych nie zmienia jednostki na L/godz tak jak to się dzieje w innych markach ;/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chwilowym tak właśnie robi. Dyskusja jednak cały czas dotyczy ŚREDNIEGO spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie pokazuje cały czas 0.0 obojętnie czy jadę czy stoję poziom paliwa też  jakby oszukuje , pełny fis, ponoć coś było grzebane vag-iem ? nie wiem co z tym fantem zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze byl dokladany FIS i odpial sie kabel od ecu zolty od sygnalu wtryskow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę zobaczyć auto świeżo kupione ,poprzedni właściciel mowił ze pokazywało do czsu jak niby rozładował się aku i coś sie w zegarach rozjechało że predkosci nie pokazywał niby probował coś robić vag-iem ale spalanie nie wrociło?

Zawartość dodana 1 minute later

A po czym mozna poznać czy fis był dokładany? Tempomat tez mam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kodach wyposażenia poznasz jaki wyjechał z fabryki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko że nie mam książki ani żadnej wklejki :(

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod kanapą patrzyłeś, albo koło zapasu?
Jeśli nie ma, to warto skorzystać z czyichś usług.
I o tyle to dobre, że mając pełną listę kodów, w ETCE można wyszukiwać sobie SWOJE części.
Dekodowanie kosztuje grosze a daje wiele oszczędności.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz jakiś namiar kto by mi rozkodował wyposażenie

Zawartość dodana 1 minute later

nie ma nigdzie ani pod kanapą ani w bagażniku 

 

Zawartość dodana 5 minutes later

z tym spalaniem to może jeszcze raz przeprowadzić kodowanie zegarów ? a może cos przez źle założone lpg jest  skopane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się kiedyś ogłaszał na forum, poszukaj.
I zdaje się na forum VW znajdziesz.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko czy info rds tez bedzie wyswietlane na zegarach czy tylko na radiu jak mam dużą navi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Ale trzeba włączyć w kodowaniu, jeśli wcześniej nie było. Oczywiście mowa o radiach fabrycznych


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio mam fabryczne ale coś mam namieszane w fisie te zegary mi pokazują dziwne wartości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś  z forumowiczów ogarnie kodowanie zegarow na pomorzu w okolicach Słupska ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne wartości mam na zegarach poziom paliwa też przekłamuje masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam kogoś z pomorza co by mi zrobił od nowa kodowanie i adaptację licznika 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/15/2017 at 11:36 PM, siwak said:

Szkoda ze na obrotach jałowych nie zmienia jednostki na L/godz tak jak to się dzieje w innych markach ;/ 

 

On 2/16/2017 at 7:38 AM, mcemsi said:

W chwilowym tak właśnie robi. Dyskusja jednak cały czas dotyczy ŚREDNIEGO spalania.

W B8 może tak robi ale w B6 zawsze pokazuje w l/km i nie zmienisz tego żadnym kodowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...