Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż składanych i podgrzewanych lusterek


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Juz uzupelnilem profil. Mam audi a4 b8 z 2008r i mam lusterka z tymi duzymi podstawami a ja zakupilem tez od audi a4 b8 ale polifcie z tymi malymi podstawami i nie pasuja do mocowania drzwi. Chodz.i dokladnie o te dwa typy lusterek

.DSC06409.jpg

Edytowane przez lampa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj to Ty chyba kupiłeś lusterka z A5. Z tego co wiem, w A4 nie różnią się mocowaniem (przedlift/polift).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na aukcji facet wystawil jako a4 z 2011 nic nie pisalo o a5 i dlatego mnie zdziwilo dlaczego nie pasuje. A mozesz cos poradzic na to.

A czy od tego lusterka pasowala by ta stopa

xzsadshfdt.JPGvhftf.JPG

Edytowane przez lampa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi o numery z tych co kupilem tak. Jak o te lusterka chodzi to mam numer z wlepki na ktorym sie trzema wklad 8T1 857 409 AH 3FZ

Edytowane przez lampa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

małe aluminiowe podstawy to lusterka do A5

2015_01_02_5339_Stopa_A5.jpg

polift - składane do góry

2015_01_25_5480_opis.jpg
 

przedlift - składane w poziomie

2015-01-02-5339 Stopa A5.jpg

2015-01-25-5480_opis.jpg

Edytowane przez paudib8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To facet mnie oszukal :kwasny: piszac ze to od a4. a od czego ta stope dopasowac zeby pasowalo w moje drzwi, odrazu mowie ze od moich luster nie pasują te stopy.Czy moze kupic grzies same stelaze albo te stopy od polifta a4 jak mozna gdzies dostac je, czy wogule bedzie to pasowac do tych luster. :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To facet mnie oszukal :kwasny: piszac ze to od a4. a od czego ta stope dopasowac zeby pasowalo w moje drzwi, odrazu mowie ze od moich luster nie pasują te stopy.Czy moze kupic grzies same stelaze albo te stopy od polifta a4 jak mozna gdzies dostac je, czy wogule bedzie to pasowac do tych luster. :facepalm:

W poście #1 masz napisane:

Lusterka z polifta ( ....albo po 2010 te mniejsze ) pasuja do starszych modeli 2008-2010

różnica między przedliftem/poliftem - wielkość aluminowej stopy jest ta sama (jako że można ja zamiennine instalować) ale na przedliftowej stopie lusterka składają się w poziomie a na poliftowej stopie do góry i tu tkwi różnica konstrukcyja aluminowych stóp lusterek A4/B8.

Lusterka z A5 polift (składane do góry) różnia sie tylko aluminową stopą między A5 polift a A4 polift. Obudowa, kierunkowskaz, mechanizm regulacji, lustra/podgrzewane/fotochrom są identyczne choć mogą różnić się numerami części pomiędzy A4 i A5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak rozumie tylko ze ja mam zakupione lusterka z ta mala stopa od a5 te do gory skladane i moja stopa od tych starych luster nie pasuje bo to sa te zwykle. I teraz musze dokupic same stopy albo stelarze od a4 polift, jak dobrze wszystko rozumie. I czy stopy sie roznia te z luster el.skladanych, a te nie skladane el.(chodzi mi o sprzegielko czy jest takie same. Sory ze moze takie banaly pisze ale pierwszy raz to robie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak rozumie tylko ze ja mam zakupione lusterka z ta mala stopa od a5 te do gory skladane i moja stopa od tych starych luster nie pasuje bo to sa te zwykle. I teraz musze dokupic same stopy albo stelarze od a4 polift, jak dobrze wszystko rozumie. I czy stopy sie roznia te z luster el.skladanych, a te nie skladane el.(chodzi mi o sprzegielko czy jest takie same. Sory ze moze takie banaly pisze ale pierwszy raz to robie.

w poście #194 masz zdjęcie stelaża z elektrycznie składanym do góry lusterkiem. Stelaże są identyczne A4/A5 polift. Ten czarny element co widzisz to mechanizm+silnik składania lusterka. Jak nie ma el. składania to w stelażu jest puste miejsce gdzie siedzi silnik składania (niebieski+różowy kabelek).

Edytowane przez paudib8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak dokupie te stopy

$_12.JPG

to bez problemu beda pasowac dotych z a5 tak.(chodzi tylko o same stopy mocujace).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz lustra w swoim b8 przed czy polift?

Jeśli masz poliftowe i wymieniasz tylko dla składania to zakładasz swoje stare stopy.

A jeśli nie to wal do gościa niech Ci kasę oddaje jak tłumok nie wie co sprzedaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nie mam poliftowych luster w swoim samochodzie tylko te zwykle nie skladane. Trzeba by bylo do niego sie zglosic ale jest problem bo ja jestem teraz w niemczech i nie ma jak widac ze facet sie nie zna :kwasny: . ale te co sa na zdjeciu stopy wyzej to podejda do tych co kupilem tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak dokupie te stopy

$_12.JPG

to bez problemu beda pasowac dotych z a5 tak.(chodzi tylko o same stopy mocujace).

jak pisałeś - kupiłeś nieświadomie lusterka do A5 polift (mają krótszy kabel o jakiś 10cm z okrągłą gumą). Aby poskładać to do kupy i zamontować A4/B8 potrzebujesz:

- stopy do A4/B8 polift (te na zdjęciu powyżej będą OK, jak widać składane do góry, czyli polift) i po charakterystycznych gumach na kablu dotykających czarnej pianki dowodzą że pochodzą z A4/B8

- trochę czasu, narzędzi i cierpliwości aby wszystko poskładać do kupy...

również możesz tylko przełożyć obudowy, el. regulacje/pamięć pomiędzy A4=A5. Zamiana stelaża z elektrycznym składania wiąże się ze ściągnięciem/założeniem sprężyny i tu jest więcej gimnastyki.

jak już pisałem w poście nr #1 jest wszystko łącznie z innymi dobrymi linkami, również jak bez szwanku ściągnąć plastikowe obudowy:

http://www.audienthusiasts.com/Project_FoldingMirrors2.html

DSC06409_1_1.jpg
Edytowane przez paudib8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za wyjasnienie juz wszystko rozumie, a sciagniecie i zalozenie tej sprezyny to nie jest problem juz je sciagalem i zakladalem bo myslalem ze cos wyrezam ze swoich starych luster ale nie dalo rady. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem lusterka zewnętrzne z polifta. Dziwne że lewe lusterko ma 10 kabli a prawe aż 14 kabli. Od czego jest tyle kabli w tym lusterku prawym? Piny które mają kable to:

2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,13,14,15,16

Czyli wygląda na to że tylko pin 1 i 12 nie są zajęte. Jest tak zawsze w prawym lusterku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne masz dwa różne lusterka (z różnych aut) zwykle maja tyle samo kabli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne masz dwa różne lusterka (z różnych aut) zwykle maja tyle samo kabli

tu sie mylisz :) sa takie opcje gdzie z lewej strony jest 10 a prawej 14 pin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz całe życie się człowiek uczy :) dobrze wiedzieć

Moje miały po 10 L+R więc wywnioskowałem że może z różnych kompletów kolega dorwał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterka są napewno z tego samego samochodu. Czyli co ma te prawe lusterko że ma 14 pinów? Na schematach na pierwszej stronie nie ma nawet rozpiski na tyle pinow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...