Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odgrzybianie Klimatyzacji od A do Z


Yaqb

Rekomendowane odpowiedzi

Ozonowanie jest słabe. Spróbuj jeszcze całość zrobić izopropanolem.

np. coś takiego: http://www.sklepy24.pl/sklep/centrumelektroniki_pl/produkt/spray-cleanser-ipa-300ml/47247

Edytowane przez choco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a włączyłeś wentylator aby pchał to wszystko przez parownik? ja robię tak od 5 lat i nigdy mi nie śmierdziało z klimy na econ. Zdjęcia robiłeś kamera inspekcyjną - jaką bo chce sobie kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B5 użyłem kompresora i ropownicy do czyszczenia parownika. tak jak koledzy radzą zastosować jakiś środek na bazie alkoholu i pod ciśnieniem wypłukać cały syf z parownika i przy okazji odetkać odpływ skroplin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filmik zrobiony telefonem, wyjeta byla dmuchawa, wiec latwiejszy dostep, po wypsikaniu wurtha wlozylem dmuchawe i chodzil jakies 15 min na ekon i obieg zamkniety, jakies ustrojstwo widze ze siefzi przy parowniku, bedzie trzeba potraktowac to szczotką jakąś, no i izopropanolem jeszcze sprobuje, myslalem jeszcze nad uzyciem myjki parowej, ktos moze próbowal?

Edytowane przez szuszek83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się spisuje odgrzybianie ultradźwiękami? Robiłem serwis klimy z ozonowaniem ale średnio jestem zadowolony.

Wysłane z mojego XT1032

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CINEK w jaki sposób użyłeś KENTa? znalazłem taką instrukcję..

Sposób użycia

1. Przed uzyciem wstrząsnąć.

2. wprowadzić rurkę i aplikować produkt jak najbliżej parownika. Można to robić od strony parownika.

3. W zależności od wilkości systemu użyć maksymalnie 1 spray.

4. Pozostawić na około 15 minut.

5. Włączyć wentylator na niski bieg na około 5 minut.

Przed użyciem warto chyba wysuszyć parownik włączając "econ"?

Zużyłeś całą puszkę ?

Kiedyś oglądałem 101 napraw w którym przedstawiane było odszczurzanie klimy.

Wprowadzał wężyk jak najgłębiej i ogień.

Powoli wyjmowal wraz z jednoczesną aplikacją środka. Następnie włączył klime z ustawieniem najniższej temperatury.

I tu najważniejsze "obieg zamknięty".

Pozostawił na 15minut.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkiee próby odgrzybiania na WŁĄCZONEJ KLIMATYZACJI mija się z celem i nie przyniesie żadnego efektu. Pisałem już o tym we wcześnieszych wpisach. Robi się to na włączonym nawiewie w trybie ECON

Kolego co u Ciebie za błocko jest w kanale dolotowym na filmikach ? Po jakiejś powodzi jest autko ? Tam poza delikatnym kurzem nie powinno być nic więcej. Za filtrem pyłkowym powinno być czysto a na filmikach jakaś masakra jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piszcie proszę bzdur. Czy środek markowy firmy wurth, czy coś na bazie alkoholu (ipa), dedykowane środki do climy typu coil disinfectant, kostki do zmywarki, czy psikane na wentylator czy bezpośrednio na parownik z wł klimatyzacja czy econem. Używane kompresorem z ropownicą. a wszystko ch...ja daje...

Edytowane przez Zymek1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mi to sie nie podoba, w weekend robie gruntowne mycie i czyszczenie, ten bialy osad to zapewne po poprzednikach ktorzy uzywali pewnie srodkow do odgrzybiania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lat stosuję tylko i wyłącznie granat na początek i na koniec sezonu i nigdy żadnego smrodu nie było. Aaaa - i dojeżdżając do celu przełączam na econ uchylam okno. Zdrowiej a i parownik przewieje i grzyb się nie lęgnie w xieple i wilgoci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mega środki specjalistyczne tylko do Paaowników od kumpla co pracuje w klimie ale takiej do Firm, niestety nie wiem skąd mam znaleźć coś czym spryskam tym środkiem pod ciśnieniem cały parownik, ktoś ma jakieś pomysły domowej roboty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamera inspekcyjna. Z dołączonym wężykiem, którym zaaplikujesz środek na parownik+ coś co wytworzy duże ciśnienie

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare watkow wczesniej zobacz. Bylo podawane. A cos to kompresor z pistoletem lub ropownica

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś walczyłem ze smrodem i uderzeniem wilgoci po przełączeniu klimy z AUTO na ECON,

Materiały: 1,5L IPY + CLIM ATAS "Czyści i odświeża kliamtyzacje"

Najpierw zdemontowałem schowek.
Napuściłem na bogato piany w parownik przez otwór zatkany gumowym korkiem oraz w boczne kratki(bez środkowej aby w razie czego nie zalać radia.
Potem zdemontowałem filtr w podszybiu i na wiatrak tak samo piana na bogato.
Po 10min odpaliłem auto i włączyłem ECON, temp LO, nawiew na 50%

i zostawiłem tak na 10min.

Po 5 minutach przełączyłem na AUTO, włączyłem obieg wewnętrzny i temp na HI.

5min czekania temp na LO.
5min czekania przełączyłem w tryb ECON temp na HI.

5min czekania, włączamy AUTO na LO i nawiew na maxa
10min i wyłączyłem samochód.

Teraz do akcji przerobiony pistolet do ropowania -zaklepana końcówka i dysza ponawiercana z boku na całej długości(patent kolegi). Pseudo Tunap :D

Wymycie parownika z pozostałości piany IPĄ.
Teraz znów odpalam auto nawiew na maxa(ECON/LO) i przechodzę do podszybia - i rozpylam parę razy na przemian: PIANA chwile czekania i zmycie piany IPĄ - wszystko bezpośrednio na kręcący się wiatrak.

Zostawiam na 5min, przełączam temp na HI, i znów leję w wiatrak tylko teraz samą IPĘ aby zmyć pozostałości piany.

Wyłączam auto, biorę pianę i psikam w parownik .... i koło się zamyka.

Operacja powtórzona 3x.

Zamontowany nowy filtr węglowy

Jak narzazie 0 smrodu.

Edytowane przez Marcinx52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pesymistą ale wydaje mnie się że max sezon będzie ok

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pesymistą ale wydaje mnie się że max sezon będzie ok

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

dobre i to,

Krew zalewa, niby Audi a na klimatyzacji się jeździć nie dało... zgroza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem poprawę...po zimie wrócił problem. Pomoglaby wymiana parownika na nowy.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...