Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odgrzybianie Klimatyzacji od A do Z


Yaqb

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem dziś w de preparat do odgrzybiania klimatyzacji wurth w firmowym sklepie. Kupowałem na firmę i zapłaciłem 43€ . Myślałem że po tyle są ze zdziwieniem bo cenę dowiedziałem się przy kasie. Patrzę w pl a tu 40 parę zeta . W pon jadę oddać ..mam nadzieje ze zwrócą kaske.

Nie wierzyłem, ale te świry faktycznie życzą sobie tyle za 0,3 litra IPA w sprayu :kox:

3quxhgda.jpg

szukać nie umiecie czy jak. jak kupuje za 10e w sprayu 400 ml czysty roztwór 99.9 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega nie zrozumiał ;)

Ja kupowałem karton 4x5L za 30€ :)

lp420-4p_70-30_ipa-water_solution_4l_pol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Litr Ipy w elektroniku to jakies 15zl. :-P

A co do odgrzybiania na zachodzie używa się Ipy z domieszką cząsteczek srebra. Jak dotąd jedyna metoda na grzyby to srebro. :-P

Podpowiem tylko że taki środek można kupić w Deichmann do butów.

Ale mniejsza z tym, ja tam zawsze mówię Róbta Co Chceta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie. Klima u mnie w aucie działa poprawnie tylko śmierdzi z kratek nawiewu. Była nabijana i odgrzybiana i jest lekka poprawa. Później wyczyściłem przewód odpływowy i jest prawie dobrze, ale to jeszcze nie to. Byłem dzisiaj u gościa który nabijał mi klimę i mówi, że mam do wymiany wentylator dmuchawy (ten za schowkiem). I teraz pytanie, jest opcja, że przez uszkodzoną dmuchawę mam brzydki zapaszek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co może być nie tak z wentylatorem, że powoduje smrodek :) można wyjąć wentylator i wyczyścić albo bez demontażu poprzez wyjęcie filtra pyłkowego wymyć/popsikać IPĄ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś z kolegów powiedzieć czy przy wywierceniu otworu f10 w obudowie parownika nie na wiercę przez przypadek ów parownika.

Jaka jest odległość obudowy do parownika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś z kolegów powiedzieć czy przy wywierceniu otworu f10 w obudowie parownika nie na wiercę przez przypadek ów parownika.

Jaka jest odległość obudowy do parownika?

Spokojnie możesz wiercić, strona 22 masz zdjęcie gdzie wywiercić otwór.

Edytowane przez Brzozek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem kolego że mogę śmiało wiercić przeczytałem cały wontek do 22 strony,tylko jaka odległość do parownika? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak najblizej. Wierć w kanale który idzie od wentylatora jak najbliżej parownika np. 5 cm, wtedy nie ma szans jak wpadnie wiertło abyś coś uszkodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonałem wiercenie, a otwór zaślepiłem plastykowym kołkiem rozporowym z gumową podkładką. Po nawierceniu wpuściłem przez otwór (przed parownik) pianę preparatu Atas Clim. Następnie w zmniejszonej ilości wpuściłem pianę poprzez oryginalny otwór (za parownik), który był wcześniej zaślepiony korkiem. Łącznie nie więcej niż 1/3 puszki. Niezwłocznie włączyłem klimę nastawiając nadmuch na ok 3/4 mocy i temp około 19 stopni. Tylko dolny nadmuch był wyłączony. Piana zaczęła mi wyłazić kratkami na desce. Samochód pochodził z 10 minut, ale ponieważ cały czas piana wyłaziła, to w końcowej fazie ustawiłem ECON i 28 stopni, żeby całość trochę przesuszyć. O Efektach dam znać za jakiś czas.

Rzeczywiście ten otwór jest o tyle dobry, że pozwala wpuścić pianę bezpośrednio przed parownik, czego moim zdaniem nie można skutecznie zrobić podchodząc z pola od strony filtra pyłkowego, ponieważ wpuszczenie piany na obracające łopaty wiatraka spowoduje, że tylko jej część dotrze do parownika. Z kolei wpuszczanie piany za parownikiem spowoduje, że podmuch powietrza rozprowadzi ją w kierunku do kabiny pasażera, a nie na parownik. Poniżej zdjęcie łopat wirnika i zaślepionej dziury o średnicy fi=10 mm.

4u6qh3.jpg

W trakcie tego zabiegu miałem problemy z zapanowaniem nad intensywnym rozprzestrzenianiem się po kabinie piany. Jak wspominałem - długo ta piana nie zanikała. Mimo, że nawiew u dołu był wyłączony, momentami obserwowałem lekki wyciek środka z zaznaczonych niżej otworów.

33uc0bd.jpg

Po zakończonym zabiegu na wykładzinie, u samego dołu wyczułem mokrą powierzchnię. Po przetarciu palcem zebrałem pianę. W moim odczuciu aż tyle tego środka nie wyleciało przez zaznaczone wyloty nadmuchu. W związku z tym, kojarząc wypowiedź jednego użytkownika z tego wątku, zastanawiam się czy drożny jest odpływ wody. Teraz moje pytanie: czy dużo jest roboty, żeby zdemontować wykładzinę od strony pasażera by dostać się do rurki z odpływu? Ma ktoś może zdjęcie jak to wygląda pod wykładziną?

P.S. Radio suchutkie było, bo z innych powodów go wyciągałem, także nie zaliczy zgona.

Czyli tak jak na załączonym obrazku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś jeszcze bliżej nawiedzić. Najlepiej kupić jakiś preparat ale nie pianę i spijając ustawić wentylator na 2-3 bieg aby lekko pchał chmurkę płynu na parownik i przez parownik. Ja przynajmniej tak robię od paru lat nie mam żadnego problemu z Klima. No moze do wczoraj jak urwał sie wiatrak od klimy i coś sie stało z nawiewem bo raz leci przez kratki powietrze a raz nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kupić jakiś preparat ale nie pianę

:grin::facepalm:

PIANKA DELPHI PSIKANA JEDNORAZOWO (3/4 puszki) PROSTO NA PAROWNIK, zostawiamy samochód na noc i rano odpalamy klime ciesząc się świeżością. UWAGA! PREPARAT STOSUJEMY TYLKO GDY KLIMA JEST SUCHA ! NAJLEPIEJ PO NOCY POSTOJU SAMOCHODU. BEZ WŁĄCZANIA KLIMY

po co ludzie gadacie farmazony że np; nie pianka skoro ona idealnie odgrzybia, tak jak pewnie połowa preparatów o których piszecie... poprostu trzeba wiedzieć dokladnie jak uzywac. :banan:

Edytowane przez TomOskroba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest jakiś sposób na użycie IPA bez kompresora i ropownicy?

Już dłuższy czas walczę z klimą, pianki i ozonowanie pomagają na chwilę. U mnie jest o tyle dziwna sprawa, że nie kapie mi woda pod auto, a wężyk jest drożny (jak wlewam wodę to ścieka), mam wrażenie że cała wilgoć zostaje na parowniku i dlatego śmierdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zaaplikować IPA przez wlot od filtra kabinowego. U mnie wystarczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czym, nie mam kompresora :) Zastanawiam się też nad wywierceniem otworu, o którym była wcześniej mowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj wyjąłem dmuchawę i napsikałem IPA do kanału w stronę parownika, ze wszystkich kratek leciał alkohol :tonguemad: zobaczymy czy pomoże.

Ale czym, nie mam kompresora :) Zastanawiam się też nad wywierceniem otworu, o którym była wcześniej mowa.

Ja nalałem IPA do butelki po Clinie do szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywierc otwor jak na zdjeciach i psikaj ipa z butelki do mycia szyb przy czym wlacz lekko nawiew zeby pchal mgielke na parownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


używa się Ipy z domieszką cząsteczek srebra.

Ze srebrem świetny pomysł! Srebru nic się nie oprze! Ale przy cenie pyłu srebrnego ok. 4$ za gram... No i jego doskonale (najlepsze) przewodzenie prądu...Zasada jest jedna: można psikać pianki, dezynfekatory czy kto w co tam jeszcze wierzy, byle to wszystko później dokładnie i obficie IPA spłukać :)

To cholerstwo żywi się WSZYSTKIM co zostaje po naszych eksperymentach. A efekty czyli bekania i bąki tego pożywiania musimy później wąchać. :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://marionex.pl/product-pol-1492-Dezodorant-do-obuwia-z-jonami-srebra-WOLY-SPORT.html

cc1a90c4b4941cbe838d0d00a8893e61.jpg

http://www.otopr.pl/pr/nowoczesnosc-i-tradycja,art,10027.html

Trzeba jakoś sobie radzić. U mnie działa.

Dwa że przed dojazdem do domu, jakieś 15 minut wcześniej zawsze przyłączam na econ aby osuszyć klime.

Edytowane przez POWER-KRIS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srebro w tym dezodorancie jest tylko empirycznie. Naczy się "hłit reklamowy";) Zawartość to <0,5% chlorku srebra. Czyli homeopatia. Ten roztwór używali kiedyś d. Wywolywana zdjęć. Pomysł świetny. Tylko problem z czujnikami powietrza i inną elektroniką ....Srebro je zabije jak wilkołaka;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...