Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odgrzybianie Klimatyzacji od A do Z


Yaqb

Rekomendowane odpowiedzi

dobrze więc wietrzymy przed załóżmy '' nocką '' na ECONIE... jak dokladnie to ustawic (temp. itp) ? i ile czasu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam temp przewaznie ta sama okolo20 stopni i tak 5min przed domem wlaczam econ. No ale jak pisalem smrodek wrócił... Ale nie ciagly tylko ten 5sekundowy po odpaleniu.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też już ozonowałem, uzupełniałem czynniki, psikałem Wurthem we wlot przy filtrze kabinowym, psikałem jakimś preparatem za schowkiem za parownikiem (tam gdzie jest gumowy korek).

Wszystko to jak święconą wodą - smród na początku przez te pierwsze sekundy dalej jest.
Kupiłem litr IPY, podepnę to jakoś żeby na wężyku to móc spryskać i znowu we wlot od filtra kabinowego + ewentualnie przez wiatrak za schowkiem ale pewnie też nie dużo to da.

Wiadomo, jak kto dba tak ma tylko kupując używane auto zawsze jest większe ryzyko, że ktoś przed Tobą to zaniedbał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie IPA a potem Evaporator Cleaner Foam dało radę. Wcześniej stosowałem CRC ale jakoś jej zapach mnie drażnił. Słyszałem że dobre efekty daje Coil Disinfectant. Tylko że ta cena jest trocxhe wysoka. Poza tym nie wiem jak spryskać tym dokładnie cały parownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem.
Auto kupione i chyba nikt o to nie dbał. W każdym razie to co zrobiłem w przeciągu 2 msc. Dziura przed parownikiem - kostka do zmywarki spłukanie wodą za 3 dni, izopropanol 1litr , środek do odgrzybiania klimy. Z 4 dni spokoju było, ale, dalej po przejsciu na econ waliło. Więc zestaw powtórzyłem jeszcze raz ale dalej jest to samo;/ Odpływ mam drożny. To co na forum znalazłem to porobiłem. Zastanawiam się czy idzie jakoś wyczyścić parownik mechanicznie? Albo go jakoś zdemontować w prosty sposób, ktoś to robił ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy czujecie smród na obiegu zamkniętym? U mnie jak wyłącze klime to czuć smrud, ale jak włącze obieg zamknięty na econie to czuć ladny zapach. A przecież powietrze przechodzi przez parownik. Czy może na econ jest inaczej prowadzone powietrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


U mnie jak wyłącze klime to czuć smrud, ale jak włącze obieg zamknięty na econie to czuć ladny zapach.

powietrze na obiegu zamkniętym pomija filtr pyłkowy i ciągnie powietrze zza schowka. Jeśli taka sytuacja u Ciebie występuje to może masz gnój w filtrze albo w kanale pod nim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zauważyłem że jak włączam samochód i klime i odrazu daje z 23 stopni to w ogóle nie śmierdzi, zaś jak włączam z LO*

to wali jak z paszczy psa :o

ECON dzisiaj sprawdzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio wymontowałem schowek i przez ten otwór zaślepiony gumką oraz przez wężyk do skraplania wody parownik potraktowałem pianką. na drugi dzień poprawiłem granatem na włączonej klimie ale nie stawiałem go w środku tylko polożyłem go tam gdzie przychodzi filtr kabinowy i włączony obieg zewnętrzny. od 2 tygodni na econie narazie nic nie czuć

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak wyłącze klime to czuć smrud, ale jak włącze obieg zamknięty na econie to czuć ladny zapach.

powietrze na obiegu zamkniętym pomija filtr pyłkowy i ciągnie powietrze zza schowka. Jeśli taka sytuacja u Ciebie występuje to może masz gnój w filtrze albo w kanale pod nim?

Nic z tych rzeczy. Filtr świeży a i pianką też tam psikałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granat na WŁĄCZONEJ klimie absolutnie nic Ci nie pomoże....

to jak stosowac Granat jesli nie na wlaczonej klimie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie


Akademia LM wszystko macie wytłumaczone jak stosować granata :)
A ja mam już koncepcję jak zabrać się za klimę, zobaczę jak z czasem będę stał ale w przeciągu 2 tygodni poinformuje o efektach;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego wiem jak stosuje się granat tylko że takie stawianie nic nie daje tylko tłuste szyby w środku są w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o stawianie tylko o to, że nie aplikuje się go na włączonej klimatyzacji. Pisałem już to kilkanaście razy w tym wątku - widać, że nie cztałeś. Podawałem instrukcje i linki do stron.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...