Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odgrzybianie Klimatyzacji od A do Z


Yaqb

Rekomendowane odpowiedzi

co zrobić, trzeba walczyć.

Mam nadzieje, że na ten rok będzie spokój już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimatyzacje trzeba czyścić regularnie. Ten zestaw ipa + atas robię przed i po sezonie. I 3 lata ponad spokoju.

Klimatyzacje trzeba czyścić regularnie. Ten zestaw ipa + atas robię przed i po sezonie. I 3 lata ponad spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie trzeba robic

no i wyczyszczony parownik. Jedyny problem to teraz świeci mi sie na tablicy kontrolka AIR BAG a jedyna złączkę jaką trzeba rozłączyć, zeby zdjąc półkę to ta od oświetlenia schowka i oświetlenia na nogi pasażera. Jakiś pomysł co jest nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już dwa razy robiłem płukanie tunapem i niewiele to dało.

Czy da rade wyciągnąć wentylator żeby dojść dyszą od drugiej strony?

Próbowałem go zdemontować ale nie chce wyjść bo przeszkadza wygłuszenie podłogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ruszyłeś czasami wtyczek od airbagów jak był zapłon włączony?

a możliwe, odpaliłem klime ale jeszcze przy nie zamontowanej półce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi mi o wtyczkę od podświetlenia nóg i schowka tylko żółte od airbaga. podepnij kompa i sprawdź błędy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


no i wyczyszczony parownik. Jedyny problem to teraz świeci mi sie na tablicy kontrolka AIR BAG a jedyna złączkę jaką trzeba rozłączyć, zeby zdjąc półkę to ta od oświetlenia schowka i oświetlenia na nogi pasażera. Jakiś pomysł co jest nie tak ?

A masz w schowku wyłącznik poduszki pasażera. Ja wyjmowałem schowek i wypiełem wtyczke z podświetlenia i w tej kostce też były kable z airbag off w schowku. I także miałem błąd airbag na zegarach.Tyle ,że jak wszystko poskładałem to kontrolka zgasła. Ale i tak podpinałem vcds i błąd airbag z pamięci sterownika skasowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wyczyszczony parownik. Jedyny problem to teraz świeci mi sie na tablicy kontrolka AIR BAG a jedyna złączkę jaką trzeba rozłączyć, zeby zdjąc półkę to ta od oświetlenia schowka i oświetlenia na nogi pasażera. Jakiś pomysł co jest nie tak ?

A masz w schowku wyłącznik poduszki pasażera. Ja wyjmowałem schowek i wypiełem wtyczke z podświetlenia i w tej kostce też były kable z airbag off w schowku. I także miałem błąd airbag na zegarach.Tyle ,że jak wszystko poskładałem to kontrolka zgasła. Ale i tak podpinałem vcds i błąd airbag z pamięci sterownika skasowałem.

To pewnie o to chodzi choć jak spiąłem wszystko do kupy z powrotem to nadal kontrolka air bag sie swieci. Podepne kompa jak Darek radzi bo pewnie to bład wyskakuje.

Dzieki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze miales maślaki, które wystawaly juz z kratek nawiawow? wtedy tylko szpachelka do farby pomoze...

Tak, cały przegląd grzybów ... nie przesadzajmy.

Jedyne co pomogło to ozonowanie więc jak ktoś mi mówi, że to nie pomaga, to albo nigdy tego nie robił i powtarza bzdury, albo źle zostało mu to zrobione. Ewentualnie wchodzi w grę ileś tam letni nieczyszczony układ klimatyzacji, bo wtedy to może być różnie.

Ozonowanie nic nie daje jak ozonator jaki jest do tego użyty nie generuje odpowiedniej dawki ozonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ozonowania nie stosuje się już w klimatyzacjach samochodowych. Ozon utlenia niestety nie tylko grzyby ale i wszystko inne... Nawet plastiki. Zwłaszcza te "ekologiczne" O żelazie nie wspomnę...

O podłączaniu ozonatora wewnątrz zamkniętego auta nie wspomnę bo to absolutny błąd w sztuce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kolega pracuje na co dzień w klimatyzacji samochodowej od paru lat i jedyne co mi powiedział to jest to że żadne ozonowanie, granaty, preparaty wpsikiwane do kratek nawiewów... NIC TO NIE DAJE !

jedyne co powinnniśmy odgrzybiać to parownik, to na nim osiada się grzyb, tylko i wyłącznie parownik

poleca też preparat który idelanie sobie z tym radzi i smród znika ;)

zrobię dzisiaj edit i napiszę nazwę, sam będę dzisiaj odgrzybiał. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne ten kolega wkłada do samochodu zdjęcie ojca dyrektora bądź błogosławionego Lecha K i odgrzybianie samo się odczynia. Ameryki z parownikiem nie odkrył, bo od zawsze o jego odgrzybainie chodzi a nie o wiercenie dziur i zalewanie całego wnętrza jakimiś mazidłami. Od lat w każdym kolejnym samochodzie używam tylko i wyłącznie granatu przed i po sezonie i nigdy nie śmierdziało

Edytowane przez COXymoX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne ten kolega wkłada do samochodu zdjęcie ojca dyrektora bądź błogosławionego Lecha K i odgrzybianie samo się odczynia. Ameryki z parownikiem nie odkrył, bo od zawsze o jego odgrzybainie chodzi a nie o wiercenie dziur i zalewanie całego wnętrza jakimiś mazidłami. Od lat w każdym kolejnym samochodzie używam tylko i wyłącznie granatu przed i po sezonie i nigdy nie śmierdziało

:facepalm:

a Ty zapewne pałujesz się przy zdjęciu Tuska co ?

od lat w kazdym kolejnym samochodzie uzywasz tylko granatu a nie pomyslales przypadkiem wielka głowo że były właściciel mógł robić klime za ciebie ? parownik nie zachodzi grzybem raz w roku, więc granat moze dawać Ci jedynie zapaszek i działać bo nie masz grzyba na parowniku.

Edytowane przez TomOskroba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślisz mała głowo - jak często odgrzybia się klimatyzację i w jakim tempie potrafi zacząć śmierdziec ???? Miałeś kiedykolwiek do czynienia z tematem czy jesteś kolejnym głupiomądrym teoretykiem ????? Stwierdzenie na forum publicznym, że ozonowanie, granaty czy inne psikadła nic nie dają a jedynie cudowny płyn twojego kumpla goli strzyże i po d*pie liże dyskredytują twoją wiedzę już na starcie

Edytowane przez COXymoX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie uważam tak że tylko on działa, chodzi o to że parownik jest przyczyną smrodu, nie zadne inne kratki sratki i dziurawe gatki

granat ani ozon nie pozbędą się grzyba, mogą jedynie usunąć brzydki zapach, grzyb pozostaje dalej, również w płucach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą i też mnie bawią epopeje o nawiercaniu dziur i kostkach do zmywarki. Co do granatu - zawsze kupuję LM. Ma on jakąś tam substancję czynną i wierz mi, że pod watunkiem zastosowania zgodnie z nstrukcją działa skutecznie. Wszelkie marketowe granaty a'la choinka, szyszka czy szum lasu z łabędzim śpiewem w tle to jak ruskie niuchipodpachi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...