Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odgrzybianie Klimatyzacji od A do Z


Yaqb

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko użyj zgodnie z instrukcją czyli na WYŁĄCZONEJ KLIMATYZACJI. Ludzie robią to na włączonej a potem zasypują fora wpisami, że markowy granat nie działa ;)

Co do wiercenia dziury - zapewne Audi nie przewidziało polskiej pomysłowości, bo zapewne zapodaliby otwór technologiczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@COXymoX jak stosowałeś LM? Znalazłem taki opis:

- WYŁĄCZYĆ KLIMĘ w naszym wypadku włączyć "ECON"

- ustawić maksymalną temperaturę + obieg wewnętrzny + nawiew na nogi - czas 10 minut

- wstrząsnąć LM ustawić na dywaniku pasażera + nawiew na szybę

- po opróżnieniu LM znowu wysuszyć parownik AC

- na koniec przewietrzyć wnętrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię tak:

silnik wyłączony, bo nie ma sensu aby klekotał

ECON

obieg wewnętrzny (przy ustawieniu LO zamknie się sam)

siła nawiewu na 3/4 skierowany na szybę

LM za przysunięte na max siedzenie pasażera na jakimś papierze, kawałku folii

odpalasz granat, zamykasz autko i czekasz aż się skończy i jeszcze troszkę

Może troszkę szybe przednią zaświnić niestety ale to nie problem - jest oretekst aby ją umyć ;)

na YT masz filmiki akademia Ligui Moly i tam jest fajnie pokazane co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysłz IPA super. Zrobilem raz i bylo lepiej ale nie super. Po dwoch tygodniach jesscze raz. I wczoraj kolejny. Efekt super. Nic nie czuc zobaczymy jak dlugo sie utrzyma ale biorac pod uwage koszt 11zl za IPA Plus :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Pomysłz IPA super. Zrobilem raz i bylo lepiej ale nie super. Po dwoch tygodniach jesscze raz. I wczoraj kolejny. Efekt super. Nic nie czuc zobaczymy jak dlugo sie utrzyma ale biorac pod uwage koszt 11zl za IPA Plus :-)

Czym aplikowałeś? ropownica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Tylko mam na krotkim wezyku koncowke rozpylajaca. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B5 użyłem kompresora i ropownicy do czyszczenia parownika. tak jak koledzy radzą zastosować jakiś środek na bazie alkoholu i pod ciśnieniem wypłukać cały syf z parownika i przy okazji odetkać odpływ skroplin.

- Jutro będę miał możliwość użycia kompresora i ropownicy, natomiast ropownica jest bardzo sztywna, co polecacie zrobić aby jeszcze polepszyć dojście do parownika i go potraktować całego a nie tylko jakąś cześć... jakiś wężyk założony na ropownice?

- Czy wy w odpływie pod rurką macie coś na wzór jakby waty szklanej? Bo jak próbuję "włożyć Palec" :D to jest wyczuwalny odpływ a potem taka jakby szklana wata. ale wszystko jest drożne bo gdy wlewam tam wodę to kapie spod auta.

Edytowane przez Warson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mycie izopropanolem to najlepszy z możliwych domowych sposobów na oczyszczenia parownika i kanałów klimy. Granaty obojętnie czy liqui czy np. Sonaxa to 70% etanol (to co pijemy) plus różne nuty zapachowe. Poprostu nic innego nie można sprzedawać "wszędzie". Oczywiście pomaga jeżeli robimy co kilka tygodni od odbioru samochodu z salonu począwszy. Kto tak robi? Nikt! Tutaj piszą ludzie którym już konkretnie zapodaje na econie. Czyli parownik i wogóle cala komora nagrzewnicy "ma syfa". Tu trzeba zadziałać mechanicznie bo skubane pleśnie, grzyby czy inne cholerstwo które się tam mnoży chowa się w porowatej powierzchni aluminium. Niebagatelne znaczenie ma także to ze IPA jest neutralna dla elektroniki, czujników powietrza itp.

W B7 powietrze w obiegu zamkniętym nie jest filtrowane! Klimatronik włącza to bez naszej wiedzy np. przy odparowywaniu szyb. Dodajmy do tego to ze parownik jest tak zamontowany ze skroplona woda nie spływa z niego tylko na nim zostaje i mamy idealna pożywkę dla tego świństwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mycie izopropanolem to najlepszy z możliwych domowych sposobów na oczyszczenia parownika i kanałów klimy. Granaty obojętnie czy liqui czy np. Sonaxa to 70% etanol (to co pijemy) plus różne nuty zapachowe. Poprostu nic innego nie można sprzedawać "wszędzie". Oczywiście pomaga jeżeli robimy co kilka tygodni od odbioru samochodu z salonu począwszy. Kto tak robi? Nikt! Tutaj piszą ludzie którym już konkretnie zapodaje na econie. Czyli parownik i wogóle cala komora nagrzewnicy "ma syfa". Tu trzeba zadziałać mechanicznie bo skubane pleśnie, grzyby czy inne cholerstwo które się tam mnoży chowa się w porowatej powierzchni aluminium. Niebagatelne znaczenie ma także to ze IPA jest neutralna dla elektroniki, czujników powietrza itp.

W B7 powietrze w obiegu zamkniętym nie jest filtrowane! Klimatronik włącza to bez naszej wiedzy np. przy odparowywaniu szyb. Dodajmy do tego to ze parownik jest tak zamontowany ze skroplona woda nie spływa z niego tylko na nim zostaje i mamy idealna pożywkę dla tego świństwa...

dokładnie tak !

nikt nie dba o klimatyzację zaraz po wyjeździe z salonu, zaczynamy działać dopiero gdy zaczyna śmierdzieć :)

ja wczoraj rozebrałem schowek, wyciągnąłem gumę która zasłania aluminiowy parownik, kupiłem środek firmy DELPHI (kolega robił tym nie jedną klimę i cycuś pipeczka) wpsiukałem 3/4 preparatu do środka (wystarczy połowa) za pomocą rurki, starałem się kierować na tą aluminiową kratkę aż do momentu zapchania pianą całego środka. Zostawiłem tak na noc i dzisiaj po pracy odpalę klimę aby sobie pochodziła, dam znać później jakie efekty są u mnie. oczywiście odgrzybiamy klimę nie odrazu po wyłączeniu auta. najlepiej zrobić to po nocnym postoju samochodu, klima ma być sucha ! oczywiście po całym zabiegu przez 2 godziny nie powinno się włączać klimatyzacji i słyszałem że to jest absolutne minimum. ja zostawiłem na 12h bo i tak ostatnio nim nie jeżdżę.

wkrótce edytuję post. pozdrawiam

Edytowane przez TomOskroba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co widac po wyjęciu korka to nagrzewnica. Do parownika dużo lepiej dojść od strony kanału od wentylatora robiąc dziurkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co widac po wyjęciu korka to nagrzewnica. Do parownika dużo lepiej dojść od strony kanału od wentylatora robiąc dziurkę

BŁĄD, to parownik.. nagrzewnica chyba jest bliżej :)

w każdym bądź razie edytując to co napisałem wyżej, odpaliłem samochód włączyłem klimatyzację i odrazu poczułem czysty powiew świeżego powietrza z kratek.

teraz jakiś zapachowy granacik i klima z głowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co widac po wyjęciu korka to nagrzewnica........Poszukaj dobrze schematów a sie przekonasz

Nie wypisuj Kolego farmazonów :) Nie wiem jaki masz schemat i czy nie trzymasz go do góry nogami ale ja w piwnicy mam cały panel nawiewu i rozkminiłem go już dawno :)

Po wyjęciu gumowego koreczka od podłączenia lodówki widać parownik. Nagrzewnica jest niżej i bliżej konsoli środkowej.

Edytowane przez COXymoX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj za pomocą Ropownicy i Kompresora oraz takiego środka: p_38309_foto1.jpgprzeczyściłem ale tylko od strony schowka cały parownik, jutro i po kilku dniach używania klimy się okaże czy zdało egzamin...

Edytowane przez Warson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś w de preparat do odgrzybiania klimatyzacji wurth w firmowym sklepie. Kupowałem na firmę i zapłaciłem 43€ . Myślałem że po tyle są ze zdziwieniem bo cenę dowiedziałem się przy kasie. Patrzę w pl a tu 40 parę zeta . W pon jadę oddać ..mam nadzieje ze zwrócą kaske.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz troche probowalem i dla mnie te psikacze co się zostawia w aucie i spier... nie dzialaja. Jak wali grzybem to co taki psikacz zrobi? Odswiezy na chwile wnętrze auta? To trzeba mechanicznie by wszystko wyczyscic bo grzyb juz hula w aucie na dobre. Placilem za ozonowanie, na pocxatku troszkę lepiej a pozniej znow przy odpalaniu klimy zapachy spod pachy... Psikalem jakims preparatem do nawiewow bezpośrednio na parownik/nagrzewnice (to za korkiem za schowkiem) i też nic. Teraz kupiłem Wurtha i zamierzam powtórzyć operacje. Zobaczymy, ale nie spodziewam sie roznicy - tego grzyba trzebaby porzadnie wypedzic a takie psikanie mu nic nie robi.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś w de preparat do odgrzybiania klimatyzacji wurth w firmowym sklepie. Kupowałem na firmę i zapłaciłem 43€ . Myślałem że po tyle są ze zdziwieniem bo cenę dowiedziałem się przy kasie. Patrzę w pl a tu 40 parę zeta . W pon jadę oddać ..mam nadzieje ze zwrócą kaske.

Nie wierzyłem, ale te świry faktycznie życzą sobie tyle za 0,3 litra IPA w sprayu :kox:

3quxhgda.jpg

Ja juz troche probowalem i dla mnie te psikacze co się zostawia w aucie i spier... nie dzialaja.

Oczywiście ze nic jak już śmierdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty znalazłeś za 32 € a ja dałem jak głupi 43 € . Serio nie do pomyślenia. I do tego na firmę to kupiłem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...