Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odgrzybianie Klimatyzacji od A do Z


Yaqb

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chodzi o stawianie tylko o to, że nie aplikuje się go na włączonej klimatyzacji. Pisałem już to kilkanaście razy w tym wątku - widać, że nie cztałeś. Podawałem instrukcje i linki do stron.....

to kolego jak użyję granata na econ to tez idzie preparat przez parownik ?

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to jest jakaś ukryta kamera czy "Mamy cię" :):):) ???

No kurteczka nie czytałeś tematu od początku....masakra, ile razy można co kilka postów pisać od nowa to samo ? Wejdż sobie na YT wrzuć hasło LM klima fresh i wszystko zrozumiesz ;)

Powietrze ZAWSZE przepływa przez parownik. Poza tym odpowiedz sobie dlaczego śmierdzi właśnie na econ - tak na chłopski rozum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozecie polecic najlepszy grant dostepny na rynku?

myslem na LM ale moze jest cos lepszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też się przyznam, że nie czytałem do końca bo użyłem ostatnio granat na włączonej klimie :o

obejrzałem filmik kilka postów wcześniej i zrobię dokładnie tak samo, więc narazie nie ma co narzekać że śmierdzi skoro źle się człek do tego zabiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na opakowaniu od K2 klima doktor pisalo ze na wlaczonej klimie i na najnizszej temperaturze, wiec juz sam nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle jest napisane i dlatego wielu stosując się do tego uważa, że granat nic nie daje. Odgrzybianie granatem musi odbywać się na suchym parowniku czyli w trybie econ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem tak zagrzybiona klime ze waliło ostra po przekręceniu kluczyka i tak rok czasu.jezdziłem na jakies ozonowanie i ultradzwieki i gówno dało!! kupiłem dwa pojemniki wurth do odgrzybiania.wyjałęm schowek i zaslepke i jeden pojemnik na raz a drogi po miesiącu i już nie smierdzi.dodatkowo czytając ten temat pomyślałem ze smród jest nie do usuniecia a jednak.dodatkowo przed koncem jazdy wyłączam klime i spokoj. ludzie wydaja po 50 60 za odgrzybianie a można zrobić to samemu i skutecznie.moje zdanie jest takie ze można te ozonowania i ukltradzwieki porównać do totolotka. Pozdrawiam

kupiles pianke wurth czy srodek w areozolu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aerozol wurtha dziala bardzo dobrze ale nie trzeba przeplacać, bo to jest to samo co zwykly plyn IPA , litr kupisz za 12 zeta

Edytowane przez hgrzegorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do tematu koledzy mieli dużo racji z wietrzeniem, teraz gdy jest chłodniej na dworzu i używam ciepłej temperatury to powietrze jest świeże i czyste ;)

na lato zaaplikuję granat i zacznę wietrzyć klimę

bez odbioru ;D

jeszcze pytanko odnośnie klimatyzacji, podobno po nocy jak wsiadamy do samochodu (bez znaczenia czy puszczamy zimno czy ciepło) po włączeniu klimy lepiej otworzyć okna na chwilkę aby wszystkie bakterie wywiało ? prawda/fałsz ?

Edytowane przez TomOskroba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mnie już ręce opadają, w sierpniu wyciągnąłem schowek napsikałem tam sporo IPA, ale nic to tak wlaściwie nie dało, później miałem podróż patrzyłem czy kapie pod autem - kapie. teraz przyszły chłodniejsze dni, dodatkowo miałem ozonowane auto ok 5godzin przemysłowym ozonatorem, to przez ponad tydzien pozbywałem się zapachu ozonu, ale teraz i tak jak włączam ECON to przez chwile jest smród, przecież nie może tak być.

Teraz pytanie @Norbert Werpachowski, mówisz że zdjąłeś schowek, otworzyłeś zaślepke parownika i dałeś wurtha, ale ja jak czyściłem parownik to z tej dziury dmuchało powietrze a nie wciągało, czy tak powinno być? W każdym razie chodzi mi o to jak preparat ma się dostać na parownik skoro tam powietrze dmucha? nie widziałem innej drogi którą powietrze miało by być do niego zaciągane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mnie już ręce opadają, w sierpniu wyciągnąłem schowek napsikałem tam sporo IPA, ale nic to tak wlaściwie nie dało, później miałem podróż patrzyłem czy kapie pod autem - kapie. teraz przyszły chłodniejsze dni, dodatkowo miałem ozonowane auto ok 5godzin przemysłowym ozonatorem, to przez ponad tydzien pozbywałem się zapachu ozonu, ale teraz i tak jak włączam ECON to przez chwile jest smród, przecież nie może tak być.

Teraz pytanie @Norbert Werpachowski, mówisz że zdjąłeś schowek, otworzyłeś zaślepke parownika i dałeś wurtha, ale ja jak czyściłem parownik to z tej dziury dmuchało powietrze a nie wciągało, czy tak powinno być? W każdym razie chodzi mi o to jak preparat ma się dostać na parownik skoro tam powietrze dmucha? nie widziałem innej drogi którą powietrze miało by być do niego zaciągane.

na Ciepłym powietrzu też Ci śmierdzi ? na ECON i na zwykłym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimy teraz nie załączam, chyba że powinienem wiac bez econ po mimo chłodów> Odpala auto i wiadomo na początku zimne to pośmierdzi trochę, czasem mniej czasem bardziej, otworze okno na chwile i powiedzmy ze jest okej, albo to ja się przyzwyczajam już. DOdatkowo po tym 5 godzinnym ozonowaniu, jezdzilem ciagle z nawiewem zeby to pracowało i staram sie używać głównie cieplego powietrza zeby jeszcze bardziej wszystko dosuszyć, no ale po nocy czy postoju zawsze jest smrodek. W lecie jak popadał deszcz nie byłem w stanie włączyć nawiewu w ogóle smród był nie do opisania, myśle że teraz jest troche mniejszy bo jest chłodniej, no ale jest, a rodzinka ciage musi to wdychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nada sie ten srodek o odgrzybienia klimy czy moze lepiej wybrac jakis inny alkohol izopropylowy?

http://allegro.pl/tenzi-ipa-cleaner-alkohol-izopropylowy-izopropanol-i5977224325.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kup taki http://allegro.pl/microchip-spray-ipa-izopropanol-alkohol-600ml-w-wa-i5312289352.html

To co wstawiłeś nie ma informacji o czystości alkoholu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie wiem , nigdzie nie moge znalesc jaka czystosc ma ten srodek,

moze ktos z uzytkownikow go mial i bedzie wiedzial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...