Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Niebieskie 1,9 TDI (90KM) by asterixs


asterixs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:siema:

Postanowiłem przedstawić swoja A4 która zakupiłem w lipcu tego roku.

Dość długo szukałem avanta 1,9 TDI (90KM) z podobnym wyposażeniem (jak moje) ale jak było grzanie d*py to manualna klima itp.

Więc przez przypadek trafiłem na dość zadbany model A4 z Ciechanowa w wersji sedan - po wcześniejszym upewnieniu się i ugadaniu co do obejrzenia auta ktoś podczas drogi po nie, kupił mi A4 z przed nosa :closed:

Przeszukiwania był ciąg dalszy tym razem sedana bo lepsze wyposażenie no i oczywiście tylko wybrane kryterium jakim jest silnik 1,9 TDI 90KM

Więc znalazłem auto aż 300 kilosów od domu wybór padł na sedana

wyposażenie:

Jakies tam jest mnie wystarczajaco zadawala nie w skroć się rozpisywać nad tym wszystkim :hi:

Przed zakupem A4 jeździłem w rodzinie marki Opel miałem dużo benzyniaków z instalacją LPG ale jakoś nie mogłem się zdecydować na Diesla, pewnego razu odwoziłem kolegę jego B4 w dieslu i od tamtej pory zakochałem się - mineło trochę czasu, aż zasiadłem do swojej A4 z czego jestem zajeb...ie zadowolony :dance2:

Mam narazie jedną fotkę nie długo wrzucę więcej zdjęć :)

moje_s_line_poprawione.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:siema:

Postanowiłem przedstawić swoja A4 która zakupiłem w lipcu tego roku.

Dość długo szukałem avanta 1,9 TDI (90KM) z podobnym wyposażeniem (jak moje) ale jak było grzanie d*py to manualna klima itp.

Więc przez przypadek trafiłem na dość zadbany model A4 z Ciechanowa w wersji sedan - po wcześniejszym upewnieniu się i ugadaniu co do obejrzenia auta ktoś podczas drogi po nie, kupił mi A4 z przed nosa :closed:

Przeszukiwania był ciąg dalszy tym razem sedana bo lepsze wyposażenie no i oczywiście tylko wybrane kryterium jakim jest silnik 1,9 TDI 90KM

Więc znalazłem auto aż 300 kilosów od domu wybór padł na sedana w wersji s-line

wyposażenie:

- klimatronik

- 4 x airbagi

- elektryka lusterka/szyby

- grzanie dupska

- skórzana kiera (trój ramienna) i drążek zmiany biegów

- kubełkowe fotele

- i wiele innych o których nie w skroć się rozpisywać :hi:

Przed zakupem A4 jeździłem w rodzinie marki Opel miałem dużo benzyniaków z instalacją LPG ale jakoś nie mogłem się zdecydować na Diesla, pewnego razu odwoziłem kolegę jego B4 w dieslu i od tamtej pory zakochałem się - mineły dwa lata aż zasiadłem do swojej A4 z czego jestem zajeb...ie zadowolony :dance2:

Mam narazie jedną fotkę nie długo wrzucę więcej zdjęć :)

http://s9.postimg.org/fibrnwljf/moje_s_line_poprawione.jpg

A z S-lajna to co ma prócz koloru?:polew:

W B5 taka wersja nie występowała .

Życzę niezawodności i udanych modów , wiele przed tobą , zacznij od gleby , ładnego koła i lampek poliftowych , a auto odżyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B5 nie było takiego czegoś jak S-line :doh:

A dlaczego koniecznie chciałeś 90kM? :eusathink:

Trzeba było szukać 110kM albo 90kM z silnikiem AHH bo 90kM w tej budzie to nie jedzie :whistling:

Dawaj więcej fotek :decayed:

Fajny kolor :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z S-lajna to co ma prócz koloru?:polew:

W B5 taka wersja nie występowała .

Życzę niezawodności i udanych modów , wiele przed tobą , zacznij od gleby , ładnego koła i lampek poliftowych , a auto odżyje.

Czytajac forum i posty klubowiczow nie ktorzy pisali s-line

Wiem ze sa inne wersje tego modelu s4 rs4 czy s-line nie wyobrazam sobie jak ja mogłem jezdzic Oplem?? :wink: Ale coz minelo i juz. Nie chce tu sie z nikim klucic czy spierac o ,,s-line czy nie nie s-line''

Moze ja sie myle jestem od nie dawna na forum i zanim cos napisze duzo przegladam a tu mala ciekawostka wystarczy wpisac w otomoto czy allegro i wyskakuje masa s-line ja mam identyczny srodek oprocz skory Audi A4 B5 S-line climatronic,Bose edition (3525807198) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

---------- Post dopisany at 14:42 ---------- Poprzedni post napisany at 14:35 ----------

W B5 nie było takiego czegoś jak S-line :doh:

A dlaczego koniecznie chciałeś 90kM? :eusathink:

Trzeba było szukać 110kM albo 90kM z silnikiem AHH bo 90kM w tej budzie to nie jedzie :whistling:

Dawaj więcej fotek :decayed:

Fajny kolor :naughty:

Dlaczego 90kucow bo to swietny silnik jak na 15letnie auto moim zdaniem, ma oznaczenie AHU - tak jak pisze kolega ''grzegorzmen'' to najwiekszy plus tego auta a osiagi ma swietne dla mnie bomba 202Nm przy 1900obr/min to super a i spalanie w granicach 5l. 100km na baku udalo mi sie osiagnac dystans 1280km trasa Wawa-Minsk mi nie potrzeba jakies super osiagow ala 2,7 Biturbo Quattro auto mi ma służyc przez kilka ładnych lat :)

Kocham to auto a chcialbym je delikatnie podkreslic pod rs4 bo za takie cudo trzeba dac kupe kasy a stac mnie bylo i tak na fajna wersje..

Wiem gleba i fele to podstawa-z czasem to sie zmieni czas nacieszyc sie autem-przedemna zmiana rozrzadu, filtrow, kola na zime itp to najwazniejsze niz gleba i rant:good:

ps: tabela z forum A4 1.9TDI ť B5 ť A4 ť Dane techniczne ť Audi Klub Polska

ps: sa jakies spoty nie wiem oddzialu mazowieckiego np Wawa Siedlce czy Minsk Mazowiecki chetnie bym poznał milosnikow tej marki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ładny kolorek furki:wink: a co do s-line to niestety nie masz racji...B5 wychodziły co najwyżej w pakiecie "sport":wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AHU przeżyje i wojnę atomową, więc możesz się tylko cieszyć. Małym kosztem dorzucisz nieco koksu i będzie latać.

Lampki zespolone bierz Depo, migacze boczne możesz też zmienić. Proponuję na początek zainwestować w dobre, markowe kosmetyki i po swojemu odświeżyć lakier. Polecam Meguiar's Mirror Glaze wraz z aplikatorem.

Zestaw startowy typu rozrząd, płyny i oleje już ogarnięty ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok to co pisza na stronach to bzdura? A moze polifty wychodziły?! Nie wiem..nie spieram sie no to moze dodatki mam ok nie draze tematu bo to troche jak OT :)

---------- Post dopisany at 15:08 ---------- Poprzedni post napisany at 15:02 ----------

Polifty chyba nie podejda zespolone trzebaby było błotniki przerabiac myslalem nad lampami DEPO dymionych i kierunki tez a co do rozrzadu to narazie nie wiem myslalem nad zestawem firmy SKF olej Vavoline zmienie na 10w40 jest mobil 5w50 a filtry to jakies filtron

Co do kosmetyki to moze przed zima zawitam do warsztatu blacharskiego na polerke a jak nie to sam bede walczył z pasta tempo czy politura no i wosk

---------- Post dopisany at 15:14 ---------- Poprzedni post napisany at 15:08 ----------

Audi A4 11900.00 PLN. świdnica - otoMoto.pl

czytajac np to ogloszenie to nie orginał bo ja juz nie wiem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczę Ci że B5 nie wychodziło jako s-line...był to pakiet "sport" więc te wszystkie teksty na allegro że s-line to ściema:decayed:

---------- Post dopisany at 15:18 ---------- Poprzedni post napisany at 15:16 ----------

http://a4-klub.pl/nadwozie-14/all-b5-pakiety-wewnetrzne-157833/ :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja też mam podobny wypas tylko że zwykła kiera , listwy progowe oryginał od S-line , znaczek na grilu , boczne leżą w domu i nieczynni go to S-linem.

A na Allegro znajdziesz nie tylko więcej B5 S-line podobnie jest z BMW typu M więcej ich w Polsce niż wyszło z Bawarji ale czy to jest prawda...

Najważniejszy stan auta i żebyś Ty był zadowolony , żeby tobie się podobał , żeby był bezawaryjny , a jak go poszanujesz to posłuży jeszcze lata bez znacznych inwestycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, Dębe Wielkie. Mam tam rodzine:grin: u której dość często jestem, więc możemy się kiedyś ustawić na piwko :wink: Życzę bezawaryjności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczę Ci że B5 nie wychodziło jako s-line...był to pakiet "sport" więc te wszystkie teksty na allegro że s-line to ściema:decayed:

---------- Post dopisany at 15:18 ---------- Poprzedni post napisany at 15:16 ----------

http://a4-klub.pl/nadwozie-14/all-b5-pakiety-wewnetrzne-157833/ :wink:

Dzieki juz wiem o co chodzi-wynika z tego ze mam:

-alu 16

-skorzana kiere

-kubelki

-lakier perłowy

-centralny zamek

-skladane tylne oparcie w sedanie

-2 podlokietniki

Wychodz na to ze połaczenie pro line sport z pro line style :grin:

Daj znac kolego Matek jak bedziesz w Debem to sie ustawimy na piwko

Wiadomo ze jakis PRO LINE S jest bo bogate wyposazenie ma ta moja A4 pozatym kolega wyzej wspomniał ze to nie ważne co ma wazne aby stan techniczny był dobry no i zeby auto słuzyło przez wiele lat - jak się dba to się ma i tyle..

O dalszych planach na bieżąco na forum postaram się opisać a teraz pozostaje mi się cieszyć autem

ps: jak jest z gadzetami typu smycze, podkładki pod tablice itp trzeba być klubowiczem aby coś mieć czy wystarczy zamówić?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat silnik 90KM to jest największy plus tego samochodu.- najmniej wymęczony a najwięcej zniesie .

błąd w myśleniu:wink:

---------- Post dopisany at 19:21 ---------- Poprzedni post napisany at 19:14 ----------

Fajne autko, ale szkoda ze nie AHH, silnik 110 i 90km rózni tylko osprzęt i sterownik na plus dla tego mocniejszego, koszty ekspluatacji takie same, przepali wszystko jeden i drugi:wink: a jak zechce Ci sie wzmocnić silnik to ten AHU okaże sie najdroższy w jakimkolwiek tunnigu na wiecej niz zmiana map w sterowniku:wink:

Powodzenia w użytkowaniu, zmieniaj lampy na poliftowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej Vavoline zmienie na 10w40 jest mobil 5w40 a filtry to jakies filtron.

Chcesz zmieniać z 5w40 na 10w40?:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej Vavoline zmienie na 10w40 jest mobil 5w40 a filtry to jakies filtron.

Chcesz zmieniać z 5w40 na 10w40?:facepalm:

Tak auto z przebiegiem ponad 230tys i mam zamiar zalac go 10w40 na Vavoline.. Czy to jakas zbrodnia? To półsyntetyk wskazany do aut z dlugim przebiegiem. Ten olej ma bardzo dobra rekomendę a od słuchania sprzedawców ze Mobil czy Castrol jest b.dobry a nawet jakis pan w motoryzacyjnym zachwalał Elfa a jak mi polecił Lotosa to myślałem że wybuchne śmiechem:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asterixs poczytaj sobie wątek jaki olej do tdi, twoje wszelkie wątpliwości zostaną rozwiane. To akurat że Mobil jest b.dobry jest prawdą, poczytaj sobie w wolnej chwili kartę charakterystyki np. Mobila 1 0w40 Turbo Diesel. Półsyntetyk do zwykłego diesla owszem jeszcze ujdzie, ale nie do auta gdzie jest turbina. Po co robić sobie problem skoro można mu zapobiec ?? To tylko pozorna oszczędność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...