Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Żarówki H7 świecące na biało - efekt xenon


Daniooo7

Rekomendowane odpowiedzi

Dopiero co stronę wcześniej wrzuciłem zdjęcia jak wyglądają Cool Blue Hyper a teraz wszyscy się dopytują jakby wszyscy niewidomi byli...

Co do Osram Cool Blue Hyper. Miałem ostatnio takie, wprawdzie H1 ale to bez większej różnicy. Ostatnio przepaliła mi się jedna więc zrobiłem parę zdjęć na Cool Blue i zwykłej żarówce Bosch.

Zdjęcia robione kombinerkami, ale barwę światła w miarę widać.

9204d99eb19d1bcfgen.jpg

35d53fc9367860afgen.jpg

dd8f48e00c6b1b05gen.jpg

Żarówki miałem założone na sonarach, teraz będę zmieniał na Valeo więc to była ostatnia okazja żeby zrobić foto jak to wygląda. Ogólnie powiem tak, żarówki mają mocno białą barwę, kiedyś nawet na stacji diagnostycznej jak z czymś tam przyjechałem to myśleli że to xenony i do mnie z tekstem że nie mogę mieć takich lamp :kox: Wyglądają bardzo ładnie, aczkolwiek świecą tragicznie. W nocy w ogóle nic nie widać, w dodatku jak się ma badziewne lampy, np. Sonary. Także jak komuś zależy tylko na wyglądzie to polecam, ale do jazdy w nocy odradzam szczerze.

Po samych nawet zdjęciach widać że żarówki z Boscha za 12zł są o wiele mocniejsze, Osramy nawet nie "oślepiają" aparatu, w dodatku w telefonie

Wandej, jeździłeś już na nich w nocy? Jeśli będziesz dużo jeździł w nocy to nie wiem czy wytrzymasz to psychicznie, można się zamęczyć od wpatrywania w drogę gdy nic nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś miałem okazję zamontować na chwilę cool blue hyper i zostaję przy żarówkach za 10 zł o których pisałem wcześniej - barwa ta sama, a świecą mocniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co stronę wcześniej wrzuciłem zdjęcia jak wyglądają Cool Blue Hyper a teraz wszyscy się dopytują jakby wszyscy niewidomi byli...

Co do Osram Cool Blue Hyper. Miałem ostatnio takie, wprawdzie H1 ale to bez większej różnicy. Ostatnio przepaliła mi się jedna więc zrobiłem parę zdjęć na Cool Blue i zwykłej żarówce Bosch.

Zdjęcia robione kombinerkami, ale barwę światła w miarę widać.

9204d99eb19d1bcfgen.jpg

35d53fc9367860afgen.jpg

dd8f48e00c6b1b05gen.jpg

Żarówki miałem założone na sonarach, teraz będę zmieniał na Valeo więc to była ostatnia okazja żeby zrobić foto jak to wygląda. Ogólnie powiem tak, żarówki mają mocno białą barwę, kiedyś nawet na stacji diagnostycznej jak z czymś tam przyjechałem to myśleli że to xenony i do mnie z tekstem że nie mogę mieć takich lamp :kox: Wyglądają bardzo ładnie, aczkolwiek świecą tragicznie. W nocy w ogóle nic nie widać, w dodatku jak się ma badziewne lampy, np. Sonary. Także jak komuś zależy tylko na wyglądzie to polecam, ale do jazdy w nocy odradzam szczerze.

Po samych nawet zdjęciach widać że żarówki z Boscha za 12zł są o wiele mocniejsze, Osramy nawet nie "oślepiają" aparatu, w dodatku w telefonie

Wandej, jeździłeś już na nich w nocy? Jeśli będziesz dużo jeździł w nocy to nie wiem czy wytrzymasz to psychicznie, można się zamęczyć od wpatrywania w drogę gdy nic nie widać.

Umiesz czytac? Mam bixenony i założyłem te zarówki po to żeby nie było w lampie różnych kolorów. Teraz w zasadzie mam na długich jeden kolor światła :kox:

Wandej a jaki kolor ma bańka tej żarówki?

Cała niebieska. Nightbreaker był z niebieskimi paskami na górze i dolne a na środku banki bez koloru. ta jest cała niebieska. Światło to ma mało wspólnego z niebieskim raczej bardziej wyglada jak xenon :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osram Cool Blue Hyper wyglądają tak:

P1070514.jpg

A świecą tak:

1070587.jpg

Mam je "w długich". W połączeniu z bix-em świecą rewelacyjnie. Latam już tak kilka miesięcy. Nie ma mowy o żółtej poświacie. Są idealnie białe (tak jak palniki w soczewce o barwie 4800k).

Tu porównanie ze zwykłą H7:

1070542.jpg

Jedyny minus jest taki, że w dzień pod pewnym kątem widać niebieską żarówkę.

Edytowane przez Armi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem te superwhite opt H7, świecą slabiej niz osram nb, ale daja ladne bialo swiatlo, jak w dzien tak i w nocy :) na zdjeciu zachodzi na niebiesko, ale w rzeczywistoci sa biale. Postojowki mam od Tomnika ledowe 4500k

3f4fc3c4b8066bc6med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Osram NightBreaker + 70 % wytrzymały pół roku i skończyły żywot w jednym tygodniu w odstępie 3 dni :kwasny:

Jarek te żarówki są przereklamowane i swoje kosztuja ;) to samo co philips blue vision , może coś tam lepiej świecą ale nie za tą cene ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osram Cool Blue Hyper wyglądają tak:

P1070514.jpg

A świecą tak:

1070587.jpg

Mam je "w długich". W połączeniu z bix-em świecą rewelacyjnie. Latam już tak kilka miesięcy. Nie ma mowy o żółtej poświacie. Są idealnie białe (tak jak palniki w soczewce o barwie 4800k).

Tu porównanie ze zwykłą H7:

1070542.jpg

Jedyny minus jest taki, że w dzień pod pewnym kątem widać niebieską żarówkę.

Też je mam z bixem i idealnie się zgrywają :kox:

Szkoda że nie ma hyper h11 :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie kto mi podpowie jak wymienic zarowki w halogenach i jakie tam ida...

trzeba odkrecac oslone silnika zeby sie do nich dostac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H7

Wyjmujesz plastikowa osłonę ze zderzaka, trzy śrubki i wychodzi

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry pisze z telefonu i nie zauważyłem ze b7 :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem te superwhite opt H7, świecą slabiej niz osram nb, ale daja ladne bialo swiatlo, jak w dzien tak i w nocy :) na zdjeciu zachodzi na niebiesko, ale w rzeczywistoci sa biale. Postojowki mam od Tomnika ledowe 4500k

3f4fc3c4b8066bc6med.jpg

własnie jedna padła, dnia 5.09.2015, a zamontowane 10 marca 2015, takze pol roku zarowka za 10zl wytrzymala :) druga jeszcze swieci, ale pewnie kwestia czasu, czas nowe zamawiac ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Night breaker jak najbardziej na tak! :decayed:

Owszem tak ale żywotność ich na nie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...