Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Żarówki H7 świecące na biało - efekt xenon


Daniooo7

Rekomendowane odpowiedzi

Z takim płaskim wejściem jak choinkowe. [emoji12]

A tu Osram NB chyba w dobrej cenie

http://www.strefakierowcy.pl/32654,zarowki-osram-night-breaker-unlimited-h7-12v-55w-2-szt.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.
Zastanawiam się nad kupnem Philips WhiteVision. Lecz nie widzę żadnych opinii na ich temat. Czy ktoś z kolegów miał lub ma z nimi do czynienia? Mile widziane opinie ;p
Obecnie jeździłem do wczoraj na Osram Cool blue intense. Godne polecenia, wytrzymały ponad rok stosunek jakość do ceny Bdb. Miałem na drogowych równieź Osram Cool blue hyper. Barwa niebieska widoczna za dnia i w nocy można mylić z ksenonem lecz nie ma homologacji a jakość światła jest równa podręcznej latarce led :D Totalna porażka nic nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam po kupnie auta i pierwszej jeździe w nocy się przestraszyłem świateł prawie w ogóle nie było postanowiłem więc kupić dobre żarówki wybór padł na :

Osram H7 Night Breaker Unlimited +110%

światła zdecydowanie się poprawiły jedna koszt żarówek jest dość spory, a tym bardziej że po pół roku jedna poszła sie...... i co robić kupować znowu drugi komplet za 70 zł ?

Zaryzykowałem i kupiłem coś tańszego od sprzedawcy polecanego na forum. Kupiłem takie żarówki :

http://allegro.pl/zarowka-h7-55w-12v-px26-super-white-canbus-carlamp-i4787013551.html

jestem z nich mega zadowolony wiązką światła wcale nie odbiegają od osram a barwa jest bardzo zbliżona do ksenonu no i cena ;) mam zamontowane takie w światłach drogowych i mijania i po włączeniu obydwu świateł efekt jest ehhh. tak że polecam te żarówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest źle, to światło z nich jest białawe wiec jak popada to troszke ginie ale ja nie narzekam

wiem że sporo osób z forum montuje te super whity do przeciwmgielnych, zresztą ja tez ;)

myśle że są one niezłym kompromisem pomiędzy wyglądem i praktycznością

Edytowane przez zlocio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam po kupnie auta i pierwszej jeździe w nocy się przestraszyłem świateł prawie w ogóle nie było postanowiłem więc kupić dobre żarówki wybór padł na :

Osram H7 Night Breaker Unlimited +110%

światła zdecydowanie się poprawiły jedna koszt żarówek jest dość spory, a tym bardziej że po pół roku jedna poszła sie...... i co robić kupować znowu drugi komplet za 70 zł ?

Zaryzykowałem i kupiłem coś tańszego od sprzedawcy polecanego na forum. Kupiłem takie żarówki :

http://allegro.pl/zarowka-h7-55w-12v-px26-super-white-canbus-carlamp-i4787013551.html

jestem z nich mega zadowolony wiązką światła wcale nie odbiegają od osram a barwa jest bardzo zbliżona do ksenonu no i cena ;) mam zamontowane takie w światłach drogowych i mijania i po włączeniu obydwu świateł efekt jest ehhh. tak że polecam te żarówki :)

Postaram się upewnić, ale właśnie takie żarówki miałem u siebie i tak:

Plusy:

1. Wygląd (zbliżony do ksenonu)

2. Świecą idealnie na biało ( jazda w nocy to czysta przyjemność) - moje stare reflektory były już dość mocno zużyte, a mimo to widoczność na drodze poprawiła się po zamontowaniu tych żarówek.

Minusy:

1. Pierwsza żarówka padła chyba po dwóch czy trzech miesiącach, a więc zdecydowanie za szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam po kupnie auta i pierwszej jeździe w nocy się przestraszyłem świateł prawie w ogóle nie było postanowiłem więc kupić dobre żarówki wybór padł na :

Osram H7 Night Breaker Unlimited +110%

światła zdecydowanie się poprawiły jedna koszt żarówek jest dość spory, a tym bardziej że po pół roku jedna poszła sie...... i co robić kupować znowu drugi komplet za 70 zł ?

Zaryzykowałem i kupiłem coś tańszego od sprzedawcy polecanego na forum. Kupiłem takie żarówki :

http://allegro.pl/zarowka-h7-55w-12v-px26-super-white-canbus-carlamp-i4787013551.html

jestem z nich mega zadowolony wiązką światła wcale nie odbiegają od osram a barwa jest bardzo zbliżona do ksenonu no i cena ;) mam zamontowane takie w światłach drogowych i mijania i po włączeniu obydwu świateł efekt jest ehhh. tak że polecam te żarówki :)

Postaram się upewnić, ale właśnie takie żarówki miałem u siebie i tak:

Plusy:

1. Wygląd (zbliżony do ksenonu)

2. Świecą idealnie na biało ( jazda w nocy to czysta przyjemność) - moje stare reflektory były już dość mocno zużyte, a mimo to widoczność na drodze poprawiła się po zamontowaniu tych żarówek.

Minusy:

1. Pierwsza żarówka padła chyba po dwóch czy trzech miesiącach, a więc zdecydowanie za szybko.

jeżeli mówisz o tych samych to może po prostu trafiłeś na jakąs wadliwa ja je mam juz około 4-5 miesiecy i narazie jest ok, dodam z w dzień jeżdżę na światłach mijania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zlocio, mowisz, ze one swieca na bialo w nocy, a jak w dzien? bo Osram NB w dzien swieca na zolto, a w nocy na bialo, jak jest z tymi?

Jeszcze pytanie odnosnie OSRAM Cool Blue Intense H7 4200k, bo widze, ze kilka osob je mialo. Jak swieca w dzien a jak w nocy? chodzi mi o barwe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te maja cały czas biała barwe, a jak sie patrzy na lampy z boku pod pewnym katem to zalatuje niebieskim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam po kupnie auta i pierwszej jeździe w nocy się przestraszyłem świateł prawie w ogóle nie było postanowiłem więc kupić dobre żarówki wybór padł na :

Osram H7 Night Breaker Unlimited +110%

światła zdecydowanie się poprawiły jedna koszt żarówek jest dość spory, a tym bardziej że po pół roku jedna poszła sie...... i co robić kupować znowu drugi komplet za 70 zł ?

Zaryzykowałem i kupiłem coś tańszego od sprzedawcy polecanego na forum. Kupiłem takie żarówki :

http://allegro.pl/zarowka-h7-55w-12v-px26-super-white-canbus-carlamp-i4787013551.html

jestem z nich mega zadowolony wiązką światła wcale nie odbiegają od osram a barwa jest bardzo zbliżona do ksenonu no i cena ;) mam zamontowane takie w światłach drogowych i mijania i po włączeniu obydwu świateł efekt jest ehhh. tak że polecam te żarówki :)

Postaram się upewnić, ale właśnie takie żarówki miałem u siebie i tak:

Plusy:

1. Wygląd (zbliżony do ksenonu)

2. Świecą idealnie na biało ( jazda w nocy to czysta przyjemność) - moje stare reflektory były już dość mocno zużyte, a mimo to widoczność na drodze poprawiła się po zamontowaniu tych żarówek.

Minusy:

1. Pierwsza żarówka padła chyba po dwóch czy trzech miesiącach, a więc zdecydowanie za szybko.

jeżeli mówisz o tych samych to może po prostu trafiłeś na jakąs wadliwa ja je mam juz około 4-5 miesiecy i narazie jest ok, dodam z w dzień jeżdżę na światłach mijania

Możliwe dlatego na wiosnę na pewno wylądują w lampach ponownie zwłaszcza, że jestem ciekaw jak będą świecić w nowych (zamienniki TYC) :)

Żółtą barwę zauważyłem dopiero na śniegu. Nie pamiętam już jak było z widocznością podczas padającego deszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie też mam zamienniki lamp TYC i wszystko jest ok tylko nie mam zdalnej regulacji wysokości reflektorów i ciekawe czy u Ciebie będzie regulacja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to właśnie te z allegro? ok - myślałem że to tylko przykładowy link :decayed:

i mówisz że nie warto dopłacać do osram nb unlimited? bo właśnie miałem je kupować, ale trafiłem na ten temat i może jeszcze zmienię zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak... kup sobie parę tych na próbe jak Ci spasują to zostawisz, a jak nie to kupisz osramy i tak musisz mieć jakieś w zapasie bo jak Ci sie osram skopci to bedziesz jeździł jak ja przez jakiś czas jedno światło białe a drugie zółte bo takie żarówki miałem. a kupować 2 opakowania osramów żeby mieć zapas to już niezły wydatek. Jeśli chodzi o światło to mi pasują i wystarczają. dodam że mam też wymienione lampy na nowe co prawda depo ale zawsze to nowa soczewka a to już połowa sukcesu bo nawet najlepsza żarówka nie bedzie świecic dobrze na wypalonej soczewce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soczewkę i odbłyśnik mam nowe w obu lampach tak ze z tym nie będzie problemu. Zamawiam w takim razie te na próbę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedawca jest ok ja już u niego kupowałem wszystkie żarówki na przód i cały środek ledy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie siedzi taki komplet x-xenon look od kilku miesięcy ... barwa w realu jak na fotkach ze strony, widoczność bardzo dobra ... ogólnie jestem zadowolony i polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się wrażeniami, bo zamówiłem dwa rodzaje żarówek ze strony, którą podał zlocio - mianowicie żarówki H7 Super White i H7 Skyline. Obie mają niebieski filtr i w ręku wydają się prawie identyczne, natomiast po zamontowaniu różnica jest kolosalna. Skyline - mimo że droższe - są po prostu żółte i świecą słabo. Wcześniej miałem zwykłe lampy ze stacji benzynowej i świeciły tak samo. Zatem Skyline odradzam - nie warto (chyba że jako zapas). Z kolei Super White są rzeczywiście dobre - białe, świeże, nie dopatrzyłem się żółtej poświaty, świecą mocniej od Skyline i w połączeniu z niebieską W5W dają fajny efekt. I są tańsze - co prawda 3 zł, ale jednak tańsze i lepsze :) Szczerze mówiąc po testach różnych żarówek (OSRAM NB też miałem okazję sprawdzić) wolę kupić 10 sztuk tych Super White za 80 zł (bo za tyle można kupić taki zestaw - wychodzi taniej niż przy kupowaniu na sztuki) niż 2 szt. OSRAM za tyle samo albo więcej. Teraz jeszcze tylko kwestia trwałości, ale tutaj nawet te droższe wypadają kiepsko, więc nie martwię się tym za bardzo.

Poniżej zdjęcia - najpierw Skyline, potem Super White.

W obu przypadkach zastosowana niebieska W5W, której przy H7 Skyline nawet nie widać :decayed:

Zdj%C4%99cie%2025.11.2014%2C%2012%2056%2

Zdj%C4%99cie%2025.11.2014%2C%2017%2008%2

Edytowane przez dliwski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...