Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Żarówki H7 świecące na biało - efekt xenon


Daniooo7

Rekomendowane odpowiedzi

Goldi, też testowałem te dwie żarówki i Osram NightBreaker bije na głowę Philipsa BlueVision w słabych warunkach (deszcz, ciemność).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o żarówkach : Philips H7 White Vision Intense lub Philips H7 X-Treme Vision + 130% ?

Miał ktoś, jakieś opinie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goldi, też testowałem te dwie żarówki i Osram NightBreaker bije na głowę Philipsa BlueVision w słabych warunkach (deszcz, ciemność).

Bierz pod uwagę to że NB nie ma być żadną imitacją xenonu tylko ma świecić jak najmocniej, a każde żarówki które mają podchodzić pod biały i niebieski będą świecić słabiej bo ten efekt jest uzyskany barwioną bańką która siłą rzeczy musi ogarniczać moc światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o żarówkach : Philips H7 White Vision Intense lub Philips H7 X-Treme Vision + 130% ?

Miał ktoś, jakieś opinie ?

Nie wiem jak się sprawują X-treme Vision,ale miałem u siebie White Vision Intense i w porównaniu do Osram NightBreaker są trochę słabsze. Za to White Vision są bielsze niż NB.

Mi White Vision wytrzymały od kwietnia do grudnia i jedna padła.

Edytowane przez Damian245
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fenrir, masz 100% racji oczywiście. Chcę tylko przestrzec przed Blue Vision, barwowo wypadają identycznie do Osram NB, a w ogóle nie nadają się do jazdy nocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: ja panowie też mam założone Osram Nightbreaker i barwa fajna, troszke sie wnerwilem bo po instalacji chu..o świeciły i byłem max wnerwiony, ale jak się okazało jedną nie dokladnie zamontowalem i po korekcie jest mega :) wczesniej używałem tanie bo 18zł szt BULB Xenon Efekt H7, niby Made in German, byłem bardzo zadowolony stosunkiem ceny do jakości. Wytrzymały mi 6 m-cy i jedna poszła (ale w tej lampie co sie spalila nie mam oslony wewnetrznej lampy, wiec byc moze to byla przyczyna "wilgoć) ale polecam te BULB'y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Osram Cool Blue Hyper. Miałem ostatnio takie, wprawdzie H1 ale to bez większej różnicy. Ostatnio przepaliła mi się jedna więc zrobiłem parę zdjęć na Cool Blue i zwykłej żarówce Bosch.

Zdjęcia robione kombinerkami, ale barwę światła w miarę widać.

9204d99eb19d1bcfgen.jpg

35d53fc9367860afgen.jpg

dd8f48e00c6b1b05gen.jpg

Żarówki miałem założone na sonarach, teraz będę zmieniał na Valeo więc to była ostatnia okazja żeby zrobić foto jak to wygląda. Ogólnie powiem tak, żarówki mają mocno białą barwę, kiedyś nawet na stacji diagnostycznej jak z czymś tam przyjechałem to myśleli że to xenony i do mnie z tekstem że nie mogę mieć takich lamp :kox: Wyglądają bardzo ładnie, aczkolwiek świecą tragicznie. W nocy w ogóle nic nie widać, w dodatku jak się ma badziewne lampy, np. Sonary. Także jak komuś zależy tylko na wyglądzie to polecam, ale do jazdy w nocy odradzam szczerze.

Po samych nawet zdjęciach widać że żarówki z Boscha za 12zł są o wiele mocniejsze, Osramy nawet nie "oślepiają" aparatu, w dodatku w telefonie

Edytowane przez Fenrir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam teraz Osram Night Breaker Plus H7, ale nie jestem z nich zadowolony, bardzo słabo świecą. Wcześniej miałem Blue Vision i byłem z nich zadowolony, ale krótko wytrzymały. Co miesiąc musze wymieniać nowe żarówki, w bagażniku mam chyba kolejne 2 komplety NB+, ponieważ co miesiąc wydawać 100 zł na lepsze to można zbankrutować. Macie jakiś sposób na tak szybko przepalające się żarówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc to trochę przesada. Moim zdaniem takie NB powinny spokojnie z pół roku wytrzymać, chyba że jeździsz po 15h na dobę z zapalonymi światłami.

Jak masz taką sytuację to ja bym na Twoim miejscu spróbował jakiś tańszych żarówek które mają dobre opinie, np. Tungsram


I nigdy nie dotykaj szkła żarówki gołymi rękoma bo jak są brudne to przepalą się szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie chodzi o brud tylko o pot lub smar na łapskach.

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio?

Jak ręce są tłuste to wystarczy a nikt chyba nie ma zdezynfekowanych rąk jak idzie żarówki wymieniać. Tak czy siak nie dotyka się bańki i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy naturalny pot z palców i długo żarówka nie poswieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko one lecą pomimo że bańki przy zakładaniu nikt nie dotyka. Polecam Tungsram. Może nie taka barwa jak by koledzy chcieli ale świecą dobrze a żywotność mają zaje- długą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko one lecą pomimo że bańki przy zakładaniu nikt nie dotyka. Polecam Tungsram. Może nie taka barwa jak by koledzy chcieli ale świecą dobrze a żywotność mają zaje- długą.

Skąd możesz o tym wiedzieć? Może ktoś nie wie o tym że nie można dotykać i czasem nawet przypadkiem może mu się zdarzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Tungsram+120. Są super. Ciekawe jaka żywotność bo jeszcze nie wiem. Mam je dopiero dwa tyg.

Zgadzam się z kolegą, też polecam żarówki tej firmy, używam je od dwóch lat, pierwsze jakie miałem były Tungsram +50% które wytrzymały okrągły rok po czym jedna się przepaliła, barwa światła biała mieniąca się na niebiesko, barwa soczewki biało-niebieska, po zmroku podczas deszczu trochę słabo oświetlają, teraz mam +120%, barwa światła jeszcze bardziej biała ale mniej wpadająca w kolor niebieski o zmroku podczas deszczu jest ok dużo lepiej niż przy +50%. Żarówki te świecą bardzo dobrze w zwykłych reflektorach bez soczewek. Polecam. pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko one lecą pomimo że bańki przy zakładaniu nikt nie dotyka. Polecam Tungsram. Może nie taka barwa jak by koledzy chcieli ale świecą dobrze a żywotność mają zaje- długą.

Skąd możesz o tym wiedzieć? Może ktoś nie wie o tym że nie można dotykać i czasem nawet przypadkiem może mu się zdarzyć
Skąd wiem? A od kiedy to można dotykać bańki szklanej w żarówce halogenowej. Każdy producent tego zabrania, a niektórzy nawet to rysują. A jak NB się przepalają tak się przepalają bez względu czy je macamy( że się tak wyrażę) czy nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, przepalają się, jak każde żarówki o zwiększonej mocy, ale na pewno nie w kółko po miesiącu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałem że po miesiącu, mogę jednak powiedzieć że Tungsram mam już prawie 2 lata i odpukać świecą i to dobrze. Swoją drogą to z tymi NB lipa. Tyle kasy a padają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zapodałem h7 cool blue hyper :kox: mam teraz trixenon :decayed: A na powaznie to nieźle świecą na biało całkowicie. Ile wytrzymają? Nie moge się wypowiadac bo będa siedziec tylko w długich. Ale efekt jest konkretny :kox: Do tego wpadają jeszcze h11 w halo nightbreaker i żółc zniknie z przodu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...