Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Żarówki H7 świecące na biało - efekt xenon


Daniooo7

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz jeżdżę głównie po mieście więc ciężko cokolwiek powiedzieć, ale w weekend ruszam w trasę i wtedy dam znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda fajnie :) Jeszcze tylko opinia z widocznością w nocy i w deszczu :) Skoro użytkowałeś Osram NB, to będziesz widział różnicę.

http://allegro.pl/zarowka-h7-55w-12v-px26-super-white-canbus-carlamp-i4787013551.html - to są te, tak? Trzeba będzie przetestować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to te, ja kupowałem bezpośrednio na stronie sklepu bo brałem jeszcze inne :wink:


konkretnie W5W z niebieskim filtrem i ledy nad tablice - też polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się wrażeniami, bo zamówiłem dwa rodzaje żarówek ze strony, którą podał zlocio - mianowicie żarówki H7 Super White i H7 Skyline. Obie mają niebieski filtr i w ręku wydają się prawie identyczne, natomiast po zamontowaniu różnica jest kolosalna. Skyline - mimo że droższe - są po prostu żółte i świecą słabo. Wcześniej miałem zwykłe lampy ze stacji benzynowej i świeciły tak samo. Zatem Skyline odradzam - nie warto (chyba że jako zapas). Z kolei Super White są rzeczywiście dobre - białe, świeże, nie dopatrzyłem się żółtej poświaty, świecą mocniej od Skyline i w połączeniu z niebieską W5W dają fajny efekt. I są tańsze - co prawda 3 zł, ale jednak tańsze i lepsze :) Szczerze mówiąc po testach różnych żarówek (OSRAM NB też miałem okazję sprawdzić) wolę kupić 10 sztuk tych Super White za 80 zł (bo za tyle można kupić taki zestaw - wychodzi taniej niż przy kupowaniu na sztuki) niż 2 szt. OSRAM za tyle samo albo więcej. Teraz jeszcze tylko kwestia trwałości, ale tutaj nawet te droższe wypadają kiepsko, więc nie martwię się tym za bardzo.

Poniżej zdjęcia - najpierw Skyline, potem Super White.

W obu przypadkach zastosowana niebieska W5W, której przy H7 Skyline nawet nie widać :decayed:

dliwski.... sory za wprowadzenie w błąd, ja kupowałem u tego sprzedawcy jakies 3 miesiące temu i miał własnie super white a jak podawałem aktualnego linka to byly juz skyline wiec myslałem ze to jakis nastepca, ja mam u siebie super white i to są własnie te niebieskie.

więc żeby juz nikogo nie wprowadzać w błąd chodzi o żarówki "super white" włąściwy link: http://www.sklepledowy.pl/pl/p/Zarowka-OPT-H7-55W-Super-White-PX26d-Efekt-Ksenon/214

Edytowane przez zlocio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_0435.JPG

Możesz zrobić foto jak to wygląda w nocy? Bo jak mam taki efekt jak na foto:

DSC08517.jpg

Ciekawe jestem jaka żarówkę bym musiał wrzucić w pozycje żeby wyrównać te kolory światła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zlocio dobry link podałeś, wszystko gra :) pablo zdjecie w nocy jest na poprzedniej stronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jestem jaka żarówkę bym musiał wrzucić w pozycje żeby wyrównać te kolory światła...

http://allegro.pl/philips-blue-vision-zarowki-w5w-t10-biale-xenon-i4774198648.html :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zlocio dobry link podałeś, wszystko gra :) pablo zdjecie w nocy jest na poprzedniej stronie

aha no to ok... bo widze ze na tej aukcji co podałem tez jest skyline.

ja już osobiście nie kupie osram bo według mnie się nie opłaca :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie też mam zamienniki lamp TYC i wszystko jest ok tylko nie mam zdalnej regulacji wysokości reflektorów i ciekawe czy u Ciebie będzie regulacja...

U mnie jest regulacja - wszystko jak w ori lampie :) Jedyny problem jaki mnie spotkał po zamontowaniu lamp to przerywający prawy kierunkowskaz; zamieniłem przewody idące do kierunku, ale to nie rozwiązało problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie też mam zamienniki lamp TYC i wszystko jest ok tylko nie mam zdalnej regulacji wysokości reflektorów i ciekawe czy u Ciebie będzie regulacja...

U mnie jest regulacja - wszystko jak w ori lampie :) Jedyny problem jaki mnie spotkał po zamontowaniu lamp to przerywający prawy kierunkowskaz; zamieniłem przewody idące do kierunku, ale to nie rozwiązało problemu.

Hmm czyli zamienniki TYC są z regulacją i bez regulacji?

Może nie mam czegoś podłączonego i dlatego u mnie nie działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzytkuje te h7 super white drugi tydzien. Wczesniej byly wsadzone jakies Bosch, swiecily calkiem ok, ale te w przejrzysta noc daja lepszy efekt. W deszczu jechalem raz czy dwa i chyba tu jest ich slaba strona. Tzn pamietam ze wtedy jechalem i klnalem ze nic nie widze (chyba to biale swiatlo za szybko sie rozpraszalo i nie widzialem co jest 30-50m przedemna, oraz ciezko bylo dostrzec szczegoly drogi , czy zarysowania dziur).

Jak nie pada, jest bajera :)

Jak NB sie w deszczu w nocy spisuja? Tez sa problemy czy ok?

Edytowane przez ilear
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im bardziej niebieski filtr w zarowce tym gorzej widac na deszczu niestety. Chyba niedlugo tez sie skusze zeby przetestowac te zarowki;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzytkuje te h7 super white drugi tydzien. Wczesniej byly wsadzone jakies Bosch, swiecily calkiem ok, ale te w przejrzysta noc daja lepszy efekt. W deszczu jechalem raz czy dwa i chyba tu jest ich slaba strona. Tzn pamietam ze wtedy jechalem i klnalem ze nic nie widze (chyba to biale swiatlo za szybko sie rozpraszalo i nie widzialem co jest 30-50m przedemna, oraz ciezko bylo dostrzec szczegoly drogi , czy zarysowania dziur).

Jak nie pada, jest bajera :)

Jak NB sie w deszczu w nocy spisuja? Tez sa problemy czy ok?

Jest ok :) Ja nie narzekam na te żarówki w nocy i w deszczu :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie też mam zamienniki lamp TYC i wszystko jest ok tylko nie mam zdalnej regulacji wysokości reflektorów i ciekawe czy u Ciebie będzie regulacja...

U mnie jest regulacja - wszystko jak w ori lampie :) Jedyny problem jaki mnie spotkał po zamontowaniu lamp to przerywający prawy kierunkowskaz; zamieniłem przewody idące do kierunku, ale to nie rozwiązało problemu.

Hmm czyli zamienniki TYC są z regulacją i bez regulacji?

Może nie mam czegoś podłączonego i dlatego u mnie nie działa...

Teraz dopiero zajarzyłem o co Tobie chodziło :) Silniczki przekładałem ze starych reflektorów - zamienniki sprzedawane są bez nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...