Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki rozmiar felg? opon?


kondi169

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie moja a4 1.9tdi kupiłem na felgach 15, rozmiar opony to 195/65 r15 (zimowe). Dzisiaj sprawdzając auto po vinie w programie w wyposażeniu podstawowym mam:

felga 7jx16h2 et45 5/112

opona 205/55 r16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie o to chodzi tylko teraz pytanie czy te 15 nie przeszkadzają? bo skoro mają być 16 ;D dla mnie to nawet lepiej bo myślałem, że w standardzie są 15 a tu zonk i 16 zawsze to autko ciut się podniesie ;D bo strasznie niska jest ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego ma przeszkadzac ?

sam ganiam na 15, zadnych problemow, przeciez takie montowali

na zime nawet lepsze bedzie takie kolo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej rozumiem bo niby im wieksza felga tym gorzej dla zawieszenia myślałem, że działa to w odwrotną stronę ale jak tak to na zimę zostawię 15 a na lato 16 chociaż autkę się trochę podniesie ;D Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:facepalm: w jaki sposób ma się auto podnieść? Jak masz większą felgę to musisz mieć niższą oponę. Średnica koła musi być taka sama niezależnie od wielkości felgi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:facepalm: w jaki sposób ma się auto podnieść? Jak masz większą felgę to musisz mieć niższą oponę. Średnica koła musi być taka sama niezależnie od wielkości felgi.

dobry matematyk z ciebie hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie o to chodzi tylko teraz pytanie czy te 15 nie przeszkadzają? bo skoro mają być 16 ;D dla mnie to nawet lepiej bo myślałem, że w standardzie są 15 a tu zonk i 16 zawsze to autko ciut się podniesie ;D bo strasznie niska jest ;P

Kalkulator - dobr rozmiaru opon

wg kalkulatora opon

195/65/R15 a 205/55R16 jeśli chodzi o średnice to takie samo koło. Tylko felgi troszkę więcej a profil opony niższy. O zawieszenie sie nie bój bo ludzie jeżdzą na większych felgach niż malutki rozmiar 16''.

15'' to można rzec że to kółeczko od taczuszki. Jedyna zaleta to cena opony.

Jak zamienisz koło na 205/55R16 to autko będzie odrobine sztywniejsze w zakrętach, minimalnie niższy komfort w porównaniu do 15. (raczej nie zauważalne ) no i lepsze zachowanie auta na drodze. Choć proponowałbym zmiane od razu na 17''. np. takie 225/45R17. Wtedy poprawa prowadzenie będzie juz bardzo wyczuwalna. Niestety trzeba sie przyzwyczaić do sztywności.

Warto po takim zabiegu lekko obniżyć zawieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15'' to można rzec że to kółeczko od taczuszki.

Mania wielkości.

A czemu nie zaproponujesz od razu 19" ?

Piętnastka równie dobra jak i inne.

Na zimę w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie audi na 15 jest już za bardzo sztywna więc raczej nie będę zmieniał na większe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do tematu, pomału szukam coś na następny sezon.

DANE TECHNICZNE:

ROZMIAR - 16'x7'

ROZSTAW - 5x112

ET - 35

Czy takie podejdą bez problemu ??

FELGI 16' 5x112 VW AUDI SEAT SKODA ! 131 (3631449282) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

To są same felgi co jeszcze do tego potrzebuje żeby zamontować ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno musisz na nie zamontować opony, chyba że po torach zamierzasz jeździć.:decayed:

A co niby chcesz jeszcze montować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...