Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Lampy zwykłe a xenony


bynionr1

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jest Światełko w tunelu dzisiaj byłem u takiego gościa i powiedział ze wszystko jest dobrze podłączone i zakodowane , jedynie trzepa pociągnąć jeszcze jeden kabel z bordneza do lampy(do przesłony) i podobno ma wszystko śmigać. mój elektryk ma dzisiaj zobaczyć czy są jakieś schematy w aso jak to jest podłączone oryginalnie jak będę cos więcej wiedział to odrazu dam znać.

P.S

chyba ze juz ktoś to zrobił to proszę o informację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to czekamy z niecierpliwością :) daj zaraz znać jak coś Ci wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peter22 i jak? działa już wszystko tak jak powinno?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podziel się jak możesz... bo też byłbym zainteresowany zmiana .. co i jak.. żeby było jak najbliżej ori :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie jeszcze nie działa . czekam na zderzak od s-line ze spryskami i może wtedy zaprowadzę do tego gościa co pisałem żeby to wszystko podłączył drogo ale jak nie znajdę schematu to tak będę musiał zrobić .a może ktoś ma dojście do schematu w ASO ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po czym poznać, że mam bi-xenony adaptive light (skrętne). W instrukcji jest napisane że soczewki skręcają się powyżej 20km/h. I faktycznie na postoju jak kręcę kierownicą to nic się nie dzieje. Reflektory skrętne mają jakieś oznaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po czym poznać, że mam bi-xenony adaptive light (skrętne). W instrukcji jest napisane że soczewki skręcają się powyżej 20km/h. I faktycznie na postoju jak kręcę kierownicą to nic się nie dzieje. Reflektory skrętne mają jakieś oznaczenie?

przeczytaj uwaznie jakiego modelu samochodu dotyczy ten temat :good,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotyczy mojego modelu - chyba, ze czegoś nie rozumiem :blink:

jak pisalem wczesniejszego posta to miales model b6 :good:

a co do tematu drogi kolego :) napisales " W instrukcji jest napisane że soczewki skręcają się powyżej 20km/h. I faktycznie na postoju jak kręcę kierownicą to nic się nie dzieje." Jesli krecisz kierownica na postoju to raczej nie poruszasz sie z predkoscia powyzej 20 km/h wiec nie ma sie co dziwic ze nic sie nie dzieje z wiazka swiatla.Od razu jak odpalisz silnik wlacz xenony i obserwuj po ciemku na scianie co sie dzieje :good: a jak nie to mozna podniesc auto na klockach i wtedy skrecac kierownica :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

dzięki koledze Wojtek_A4 moje bi-xenonki juz świecą tak jak powinny . kolega Wojtek_A4 podłączone ma tak jak w linku który zaraz wkleję, natomiast ja nie maiłem przejściówki tylko zmienioną wtyczkę na taką od xenonow i z tej wtyczki pociągnięty kabel od przesłony. a oto magiczny link http://forums.audiworld.com/showthread.php?p=23248605

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leonikers

chciałbym żeby ktoś dokładnie napisał gdzie podłączyc te kabelki które wychodzą z przejściówki tej:

132_0.jpg

Najlepiej jakby ktoś zrobił mini schemat jak samemu zrobić taką przejściówkę, bo na pewno ktoś taką ma i mógłby napisać

stara kostka pin X do nowej kostki pin Y

o ile łatwiejsze stałoby się życie, ale znając uprzejmość nikomu się nie będzie chciało, bo ktoś dobrze wyżej napisał, temat wałkowany 100 razy ale konkretnych odpowiedzi BRAK.

Moim zdaniem w takim temacie powinny sie znalesc takie odpowiedzi jak:

Jak założyć xenon, jaki wybrac, jaką przejciówkę kupic ew. jak samemu zrobić, gdzie podłączyć wystające kable do modułu komfortu i co ważne który do którego pinu (21,22), a czy samopoziomowanie, spryskiwacze to już inna para kaloszy, temat jest o samych lampach i ich włożęniu w miejsce ori. mam nadzieję że ktoś NAM pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelek z prawej lampy do pinu 22, kabelek z lewej lampy do pinu 21, a do której kostki to już chyba wiesz ;)

Jeśli chciałbyś samemu zrobić takie przejściówki to jest to koszt ok 200zł (za komplet) na ori częściach z ASO. Same wtyczki to koszt ~60zł, natomiast piny są drogie, a trochę ich trzeba... Więc nie wiem czy aż tak się opłaca samemu robić takie przejściówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moglby ktos podac numery tych kostek?

Mam juz kostke 1J0 973 737 - to jest ta z różowym elementem w środku.

Potrzebny numer tej drugiej kostki!!! lub moze ktos powie od czego ona jest? W oryginale nie ma przejsciowek wiec prosze o to info. Gdzies widzialem opis tych pinów wiec zrobie kolejne fotostory jak zrobic taka wiązke. Pozdrawiam[br]Dopisany: 30 Styczeń 2011, 00:11_________________________________________________kolega olo2 podal jak to zmontowac. Brakuje tylko numeru tej drugiej wtyczki. Prosze o podanie jej numeru

Zakupic dwie kostki w serwisie 1J0973737

zaopatrzyc sie w kabelek cieki o dlugosci ok.410cm i dwoma malymi pinami

kostka stara ma 10 miejsc na piny nowa 14

Z pinu kostki starej instalacji do nowej kostki:

3 do 14

5 do 5

6 do 6

7 do 7

8 do 12

9 do 9

10 do 10

Z nowej kostki prawej lampy:

11 do T32b / 21

z nowej kostki lewej lampy:

11 do T32b / 22

T32b to szara kostka pod kierownica

kabelek potrzebny jest z pinow 11 pod kierownice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kto przekładał z H7 na bixenon może napisać jasno czy jest opcja sterowania światłami za pomocą regulacji w kabinie...? (czy tylko śrubkokręt :blink: )

Czy pokazane przez leonikers adaptery działają bezproblemowo? ( nie ma błędów, nic nie mruga?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kto przekładał z H7 na bixenon może napisać jasno czy jest opcja sterowania światłami za pomocą regulacji w kabinie...? (czy tylko śrubkokręt :blink: )

Czy pokazane przez leonikers adaptery działają bezproblemowo? ( nie ma błędów, nic nie mruga?)

Sterowanie świateł nie działa, a adaptery działają prawidłowo. Błędy będziesz miał jak Ci się żarówka przepali, a mrugać będzie jak Ci żarnik albo przetwornica będzie na wykończeniu :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki H4mm3R za odpowiedź. Może orientujesz się też w czym jest problem skoro sterowanie działa pod H7 to chyba jest jakiś sposób,żeby zrobić to pod bixenon.... :rolleyes:

Bo samopoziomowanie to koszty i trochę roboty a bixenon na śrubokręt to trochę słabo :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem coś z tym zrobić. Chciałem zamienić nawet silniczki w lampach, ale po rozkręceniu bixenona stwierdziłem, że nie będzie łatwo i sobie darowałem. Kupiłem w końcu zestaw do samopoziomowania ( jeszcze nie udało mi się go uruchomić :( ). Ale tak na prawdę to jakbym go już wcześniej nie kupił to chyba bym również sobie darował. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki H4mm3R za odpowiedź. Może orientujesz się też w czym jest problem skoro sterowanie działa pod H7 to chyba jest jakiś sposób,żeby zrobić to pod bixenon.... :rolleyes:

Bo samopoziomowanie to koszty i trochę roboty a bixenon na śrubokręt to trochę słabo :decayed:

Faktycznie 300-400 zeta, to majątek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki H4mm3R za odpowiedź. Może orientujesz się też w czym jest problem skoro sterowanie działa pod H7 to chyba jest jakiś sposób,żeby zrobić to pod bixenon.... :rolleyes:

Bo samopoziomowanie to koszty i trochę roboty a bixenon na śrubokręt to trochę słabo :decayed:

Akurat jestem w trakcie zakładania samopoziomowania :cool1: i tak jak pisze _Mario jest to koszt ok 400zł i ma się jak ori :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...