Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana wybieraka w A4 B6


Pretor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem tam gdzie jest zoltym kolorem zaznaczone tam jest ten walek co ze skrzyni wychodzi i tam jest jakas uszczelka i zniej mi pocieka olej czy mozna ja normalnie wymienic bez sciagania skrzyni czy inaczej sie nie obejdzie?


jlp6inz6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie skrzynia GBC 6 biegów quattro. Zabieram sie za wymiane wszystkiego co jest wymienne w układzie drążek - cięgna na podstawie informacji z tego wątku zamówiłem poniższe części

1x zestaw naprawczy 8E0 798 151 B
1x osadzenie jablka 8D0 711 279
2x gumowe odbojniki 8D0 711 901 A
1x sworzeń kulisty 8E0711118
czy jeszcze coś jest co warte jest uwagi przy wymianie?
  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, te same części co powyżej idą do 6 biegowej HCK? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie skrzynia GBC 6 biegów quattro. Zabieram sie za wymiane wszystkiego co jest wymienne w układzie drążek - cięgna na podstawie informacji z tego wątku zamówiłem poniższe części

1x zestaw naprawczy 8E0 798 151 B
1x osadzenie jablka 8D0 711 279
2x gumowe odbojniki 8D0 711 901 A
1x sworzeń kulisty 8E0711118
czy jeszcze coś jest co warte jest uwagi przy wymianie?

8D0711026B jeśli masz luzy, z 5 strony zobaczysz na obrazku o co chodzi :)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również wymieniłem ta tuleje plastikową pod lewarkiem i jest ok. Jakby coś to mam na sprzedaż ta tulejke 8E0798151B. Nowa nie zakladana bo mi było sensu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wymienić element, który jest na zdjęciu i zastosować zestaw naprawczy 8E0 798 151 B ? Wystarczy to zrobić spod spodu auta? Które śruby odkręcam? Musze to wymienić, bo w zimie zamarza. Skrzynia HCF

Pozostałe elementy wymienione kilka postów powyżej dotyczą luzu w lewarku i wymienia się je ze środka samochodu?

IMG_20150326_202852.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zamiar wymieniać wszystkie elementy odpowiedzialne za przełączanie biegów, to najlepiej wyciągnij ten drążek z przegubem i wtedy będzie łatwiej...kilka postów wczesniej pokazałem zdjęcie jak to wymienić, trzeba ściągnąć pierścień zabezpieczający...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem u siebie z kanału. Nie polecam. Wciśnięcie kulki w nowy koszyk zajęło mi ze 4 godziny. Kamil ma rację lepiej wyjąć całość na warsztat i wymienić wszystko za jednym zamachem. Najlepiej wymienić wszystko czyli zestaw naprawczy, czop, koszyk z uszczelkami i ewentualnie łożysko jeśli już luźne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś potrzebował koszyk z uszczelkami w którym siedzi czop oddam za darmo bo mi został komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłbym. Wysłałbyś? Podaj na PW ile mam Ci przelać

Poniżej jeszcze link do fajnej fotorelacji z regeneracji lewarka, który Kamil-vag zamieścił w innym temacie:

 

https://www.drive2.ru/l/3278623/ 

Edytowane przez kqba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.12.2016 o 13:06, MilUl napisał:

8D0711026B jeśli masz luzy, z 5 strony zobaczysz na obrazku o co chodzi :)

Korzystajac z faktu że mam zdjęty tunel środkowy, postanowiłem sprawdzić jak zachowuje się układ wybierania biegów i mimo wymiany wszystkich elementów typu jakbłko, osadzenie, tulejki gumowe mam spory luz na tym wlasnie elemencie a konkretniej te tulejki maja juz znaczny luz i cala "kaseta" rusza sie na podczas przelaczania biegów.

8D0711026B

wuAfj0i.jpg

Dostęp mam teraz idealny, wiec bede sie brał za wymianę tego.  Ktoś przerabiał temat u siebie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie szkoda Ci te ~ 150 zł, to myślę, że warto ;) robota nie najtrudniejsza, odkręcasz 4x torx od tych szyn kasety i 2 śruby trzymające cięgna od skrzyni i kaseta jest już Twoja, ale jak masz zamiar wymieniać kasetę to ja bym dał nowe osadzenie jabłka i odbojniki i nowe jabłko (czop kulisty drążka) bo raczej też już będą zużyte...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, kamil-vag napisał:

Jak nie szkoda Ci te ~ 150 zł, to myślę, że warto ;) robota nie najtrudniejsza, odkręcasz 4x torx od tych szyn kasety i 2 śruby trzymające cięgna od skrzyni i kaseta jest już Twoja, ale jak masz zamiar wymieniać kasetę to ja bym dał nowe osadzenie jabłka i odbojniki i nowe jabłko (czop kulisty drążka) bo raczej też już będą zużyte...

Nie szkoda mi :) Wszystko inne wymieniane było miesiąc temu czyli - zestaw naprawczy wybieraka, jabłko, 2 odbojniki i osadzenie. 

Dzięki, zamawiam zaraz w serwisie i jak przyjdzie to wymieniam od razu, zdam tez relacje :)

Tak to chodzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci szczerze, że ja te luzy też odrazu zauważyłem przy wymianie elementów naprawczych i jakoś od tamtej pory nie chce mi się znowu w to bawić, ciekawe czy by nie dobrał gdzieś samych gum prowadzących... Daj znać czy coś to zmieniło w pracy lewarka i zmianie biegów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało jest informacji o wybieraku do skrzyni 5 biegowej. Wymienilem osadzenie lewarka ale dalej porusza sie on podczas przyspieszenia. Jak jest zimny to tylko dwojka ,,haczy,,. Gdy sie rozgrzeje to jest sporo lepiej. Przy skrzyni na końcu drazka jest ,,krzyżak,, zamiast jabłka jak w skrzyni 6 biegowej. Nowy drazej kosztuje ponad 500zl a brak zestawów naprawczych.  Może ktos mial podobny problem i jakos to rozwiązał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne czynniki maja tez wplyw na drgania lewarka, nie tylko sama wajcha i jej elementy. Ja ostatnio wymienilem wszystkie elementy, ciegna przy kasecie zdrutowalem parcianką, a i tak jeszcze cos tam zadrży. Co prawda jest duzo lepiej, no ale pozostaje to ale... :wink:

 

KK4X0fG.jpg

 

ejfOI3V.jpg

 

aOPi1Eo.jpg

 

6k4HDhE.jpg

Edytowane przez KoJ@K
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja mam całkowicie inny drążek idący z wybieraka do skrzyni. Sam lewarek tez jest inny i tylko mogę wymienic osadzenie lewarka ale juz ten sworzeń kulisty jest inny i nie ma zamiennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...