Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nagłosnienie w małym pokoju


Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego na początku szukałem wieży, na wymiane mojej obecnej:whistling: ale że kazdy odradza to przystałem na ten amplituner i głosniki stereo z oddzielnym subem:whistling: pokój jak widać jest totalnie nieustawny, no ale ma cos grać, głosników komputerowych nie chce, bo często na obecnej wieży słucham radia, wiec wolał bym żeby to był sprzęt niezalezny, pozatym miałem juz jakiś tam zestaw creative labs swego czasu za ok 600zł, grać grało ale do pewnej głosnosci, wieża okazała sie lepsza i dałem sobie spokój, no ale obecna sie kończy(model z lat 90tych)

odrazu napisze czemu chce to zmienic... nie działa CD, tuner radiowy ma rozwalony potencjometr, automat beznadziejnie działa, mam pod to system 5,0 podłaczony, ale są uwalone końcówki mocy wiec graja mi tylko dwa głosniki frontowe:whistling: jakosc zatem czystosć dzwięku jest słaba jak sobie to porównam z nowszą(2010r) miniwieżą którą mam w drugim pokoju:thumbdown:

chciałem coś zapodać sobie na poziomie tak jak mam w aucie(harman kardon + reaudio) potrzęść troche tym moim mieszkaniem:decayed:

co do amplitunera raczej będe chciał cos z HDMI, trzeba jednak ten postęp technologiczny brać pod uwage moze kiedys pod tv trzeba będzie sie podłaczyć:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowi te Magnaty co wybrałeś, sub Gale co Ci linkowałem.

Ile nam zostanie na ampli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą być i inne, aby głosnik miał te 16cm:whistling: bo jednak zależy mi na tych tonach średnich-niskich, to jakaś kolumienka 2 drozna by sie nadała powiedzmy do 550zł, sub moge kupic z czasem tak wiec na ampli przydało by sie tak znaleźc cos do powiedzmy 750zł, jak będzie cos ciekawego taniej to nie powiem sub też moge odrazu kupić:whistling:

bo jeszcze kilometry kabli mi trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie pokój masz mało ustawny, na początku byłem przekonany, że monitory na podstawkach się tam zmieszczą teraz już wiem, że tam nie ma miejsca na nie, potrzebujesz kolumn ustawianych na półce. Jeżeli źródłem ma być tylko komputer jak pisałeś wyżej nie ma sensu wkładać kasy w amplituner, taniej i lepiej wyjdzie wzmacniacz stereo (np. ten co polecałem wcześniej), kolumienki małe z dobrą średnicą to np. Tannoy M1 (Tannoy Mercury M1 - sprzęt audio - opinie, testy, porównania), resztę kasy możesz włożyć w sub-a, mięsisty i głęboki bas mają suby Paradigm-a, w tak małym pokoju wystarczy najsłabszy model tylko chyba braknie kasy w budżecie. Sub-a możesz podpiąć pod głośniki, wzmacniacz nie musi mieć osobnego wyjścia.

Nie patrz na wyjście HDMI w ampli, ja mam ale nie używam, hdmi z playera idzie tylko obraz na tv, dźwięk wysyłam do ampli poprzez optyka do dekodowania bezpośrednio z playera, po co zawsze włączać ampli aby móc oglądać np. wiadomości ? Dźwięk z samego TV wystarczy, poza tym nie wiem czy wiesz ale jest trochę standardów hdmi, amplitunery z tej półki cenowej w którą celujesz obsłużą tylko max Dolby Digital i DTS 5.1 a może 7.1 a co z nowszymi ? Kupisz coś co jest już nieaktualne i w dodatku na razie nie będziesz z tego korzystał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek jak ma isc przez PC to jakas dobra karta muzyczna by sie przydala :wink:Polecane DACi i karty dźwiękowe | Audiofanatyk.pl - niezależny blog audio o tematyce słuchawkowej

ps. fajno, ze podkreciles temat... przegladajac go wczoraj postanowilem wymienic 2 kolumny i trafilem ladna okazje :decayed::hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ci sub do tak małej klitki??? Przyzwoite kolumny podstawkowe i jaki taki wzmacniacz zrobią tyle hałasu, ze nie wytrzymasz. Sub jest dobry do efektów w filmach ale nie do słuchania muzyki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ci sub do tak małej klitki??? Przyzwoite kolumny podstawkowe i jaki taki wzmacniacz zrobią tyle hałasu, ze nie wytrzymasz. Sub jest dobry do efektów w filmach ale nie do słuchania muzyki...

kto co lubi:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem czy zbieg ale ktoś mi wykupił dwa amplitunery o których tu pisałem:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą wieżyczkę Technicsa sobie daruj...

Wieża Segmentowa Technics SC-EH780 od Loombard (3673656639) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

800zł to trzeba dać jak nie więcej za jeden segment Technicsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą wieżyczkę Technicsa sobie daruj...

Wieża Segmentowa Technics SC-EH780 od Loombard (3673656639) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

800zł to trzeba dać jak nie więcej za jeden segment Technicsa.

a ile ma niby kosztować 10letni sprzęt? ogólnie opinie ma bardzo dobre ten model:wink:

---------- Post dopisany at 18:52 ---------- Poprzedni post napisany at 18:51 ----------

pozatym firma technics juz nie istnieje:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie odebralem od lekarza praktycznie nowe kolumny, ktore przywiozl osobiscie :decayed:

wiec nie ma co klikac " kup teraz " na tej aukcji bo juz sa moje :kox:Canton speakers CD-290 tall speakers Gloss Black | eBay

poszly za 250f z dostawa... ponad 4 lata gwary oraz ori pudelka, pokrowce itp.

Canton 290.2 made in Germany

Canton CD 290.2 floor speakers

MEGA jakosc dzwieku :whistling: za 1/4 ceny :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowi to takiego małego pokoju kupiłbym fajnego soundbara + sub i nie bawił się w nic więcej:wink: Jebniesz to gdziekolwiek i będzie grać. Chyba że masz w planach jakieś przenosiny do większego pomieszczenia czy coś:wink:

NOWOŚĆ Soundbar Samsung HW-F751 NAJTANIEJ GW FV (3689759735) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą wieżyczkę Technicsa sobie daruj...

Wieża Segmentowa Technics SC-EH780 od Loombard (3673656639) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

800zł to trzeba dać jak nie więcej za jeden segment Technicsa.

tak ale najpierw sprawdź ją vagiem, zalej motulem i dokup parkera :facepalm::facepalm::facepalm:

---------- Post dopisany at 18:56 ---------- Poprzedni post napisany at 18:55 ----------

wlasnie sie o tym przekonalem... :shock3::shock3::shock3::kox:

do czego je podpinasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cambriduge Audio Azur 540R V2 + kino domowe JAMO ( zostawilem sub, centralny oraz tylne ) + okablowanie Stinger :wink:

Raczej tak zostanie... ale kto wie :decayed: do filmow , gier oraz sluchania nut wystarczy :decayed:

ps. dzwiek jest dokladny... i mega ostryyy :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to całkiem przyjemnie musi być.

Nie słyszałem tego Cambriduge osobiście ale kumpel bardzo go chwalił za wykonanie.

Lubię ampli bez wiatraków :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...miala byc seria UTOPIA :shock3: od Focala ale kasy zabraklo :polew: :polew: :polew:Focal / JM Labs Scala Utopia Speaker | eBay

zarcik oczywiscie bo za ta kase bym raczej custom zrobil :wink: i jeszcze by zostalo :decayed: ale bdb cena za te uzywki oczywiscie jak ktos jest w stanie wydac tyle na same kolumny :grin:

Focal Scala Utopia Floor Standing Speaker Nintronics.co.uk

:jerk::decayed:Focal Grand Utopia EM Kolumny stereo - 2szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...