Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Naprawa tylniej wycieraczki avant


alfuta

Rekomendowane odpowiedzi

No poskładałem całość ,syfu było co nie miara ,ale przesmarowałem i wycieracka śmiga teraz ładnie, nie mam jednka końcówki spryskiwacza więc zadaptowałem narazie kawałek wkładu od długopisu i jakoś tam sika choć grubo to wychodzi i nie do końca dokładnie ale działa. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mógłbyś wrzucić jakieś zdjęcie albo opisać jak zrobiłeś tą końcówkę bo mi się właśnie też ułamał sam ten psiutek końcowy i nie wiem jak sie do tego zabrać i czy w ogóle jest się do czego zabierać... :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z fotką to już za pózno ale w otworek rurki wepchnełem kawałek wkładu od najtańszego długopisu,na końcu wkładu z tej strony co ma już lecieć na szybę, wkład uciełem po skosie tak żeby o ile to możliwe strumień płynu leciał bardziej na szybę,ale muszę też dodać że moja rurka ori była uwalona ,musiałem kawałek wyciąć i dosztukowałem kawałek anteny od radia która pasowała jakby była do spryskiwania przystosowana.Musiałem trochę poszperać w klamotach bo miałem pare anten ale były grubsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dla wszystkich, których ori spryskiwacz nie wystarcza taką propozycję.

W ułamaną końcówkę wkleic kawałek sztywnej plastikowej rurki. Na ramię wycieraczki przykleić spryskiwacz od Sprintera albo id Iveco Daily. Później połączyć to gumowym wężykiem i gotowe.

Działa lepiej niż ori bo spryskuje szybę przed piórem i na całej powierzchni a nie tylko środek.

Tak to wygląda:

648970cbc0d4162em.jpg

020dd37cfdfba6dfm.jpg

Jak ktoś będzie zinteresowany to piszcie to wrzucę inne fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też drga wycieraczka po włączeniu tylko o 0,5cm

ja też wyciągałem mechanizm, przesmarowałem i nic. Podlaczalem pod akumulator i dzila. Nie mam pojecia o co chodzi.Pomocy wallbash

To samo co powyżej

Elo panowie pomóżcie !!!!!! :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też drga wycieraczka po włączeniu tylko o 0,5cm

ja też wyciągałem mechanizm, przesmarowałem i nic. Podlaczalem pod akumulator i dzila. Nie mam pojecia o co chodzi.Pomocy wallbash

To samo co powyżej

Elo panowie pomóżcie !!!!!! :wallbash:

u mnie skonczyly sie szczotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mechanizm wycieraczki tylnej też chodzi podpięty bezpośrednio pod aku.

Wymieniłem przekaźnik i dalej nic.

Podpinałem inne mechanizmy od auta kolegi, u niego chodzi a u mnie nie.

Zrobiłem już zdaje się wszystko, pozostaje tylko chyba wymienić wiązkę elektryczną.

A tak w ogóle to już nie chodzi mi ona ponad rok i o tej nieszczęsnej wycieraczce zapomniałem :evil::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

wczoraj sprawdziłem i niestety dysza wewnętrzna jest ukręcona, czy ktoś może pomóc w namierzeniu sklepu gdzie można dostać zestaw naprawczy, ten który jest na fotce na początku tego tematu? Dzwoniłem do kilku sklepów ale niestety nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

wczoraj sprawdziłem i niestety dysza wewnętrzna jest ukręcona, czy ktoś może pomóc w namierzeniu sklepu gdzie można dostać zestaw naprawczy, ten który jest na fotce na początku tego tematu? Dzwoniłem do kilku sklepów ale niestety nie mają.

ASO Audi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie prąd na wtyczce pojawia się, silniczek wygląda perfekcyjnie. a działać nie chce...

W obudowie jest jakiś obwód drukowany odpowiedzialny chyba za wszystkie kombinacje machania wycieraczką...

Oczywiście dokupić go nie można (on również może być przyczyną dziwnych zachowań), części elektroniczne z tej płytki są niemożliwe do skompletowania (dziwne oznaczenia - pewnie made by audi :))...

Więc niby nic się nie da...

A tu jest dowód, że "Polak potrafi":

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic611586.html

Z tego co się dowiedziałem, koszt wszystkich części powinien sie zamknąć w 20 PLN (sprawdzę). Pozostaje tylko mieć kogoś, kto nie zamieni tego wszystkiego w bryłę cyny z kalafonią z wystającymi nóżkami od kondensatorów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie natomiast jest następujący problem, mianowicie wymieniłem niedawno silniczek tylnej wycieraczki na sprawny i jest tak, że jak uruchomię spryskiwacz przedniej szyby to załącza się oprócz przedniej również tylna wycieraczka, chyba nie jest to normalne działanie bo tył pracuje wtedy po suchej szybie :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam problem taki.

Wyczyściłem, zgodnie z opisem, złożyłem i chodziło pięknie... ale po pewnym czasie zaczęło coś tam zgrzytać. Sam silniczek działa cichutko, ale jak się wszystko poskłada to słychać jakby zębatka pracowała z zębatką i wydawała dziwaczny dźwięk, takiego silniczka co ma mało siły :). Macie jakieś pomysły co z tym fantem zrobić?

P

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam już 3 silniczek wycieraczki :tongue4: Jedyne co udało mi się uzyskać z niechodzącej tylnej wycieraczki to to że jak włączam sprysk tylnej szyby to chodzi razem z nim pióro. Wiec przetre raz na miesiąc wypryskując jakies 0,2 l płynu i jest czysto. :naughty: inaczej mi nie działa. Pozatym jeśli zostawie ją w innym położeniu niż 0 to po każdym włączeniu zapłonu cyka o kilka milimetrów póki nie dojdzie do zera. Dodam że na pierwszym silniczku wytestowałem max możliwość kombinacji wraz z przelutowaniem układu itp. ten ze skody jakoś nie działał u mnie :( a u kolegi w fabii normalnie dawał jak szalony :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już w innym temacie, ale ten wydaje się być bardziej odpowiedni. Czytając posty widzę, że prawidłowo dysza spryskiwacza powinna stać nieruchomo i walić płyn na szybę dokładnie prostopadle do nawierzchni ;-) U mnie zapiernicza tylko w lewo łącznie 90 stopni.

Poradźcie jest walnięte i jak się do tego zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już w innym temacie, ale ten wydaje się być bardziej odpowiedni. Czytając posty widzę, że prawidłowo dysza spryskiwacza powinna stać nieruchomo i walić płyn na szybę dokładnie prostopadle do nawierzchni ;-) U mnie zapiernicza tylko w lewo łącznie 90 stopni.

Poradźcie jest walnięte i jak się do tego zabrać.

A spryskiwacz stoi nieruchomo, czy obraca się razem z wycieraczką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...