Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Naprawa tylniej wycieraczki avant


alfuta

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ciąg dalszy wątku o tylnej wycieraczce w Audi b5 avant. Tyle było już opisów jak rozebrać, co wymienić ale nie znalazłem wiadomości gdzie może być przekażnik od tej tylnej wycieraczki-szukam go ponieważ też mi nie działa a nasmarowałem wszytko, rurka z płynem była ok, popsikałem wd 40 i reką mogę obrucić ramie wycieraczki o 360 stopni, sprawdziłem bezpieczniki i tez wszytko OK ale chyba nie dochodzi prąd do kostki 4 pinowej która jest podłaczana do silniczka, ale jak próbuje uruchomić tylną wycieraczke to rusza sie o 1mm???? o co tu chodzi bo już ręce rozkładam, POMÓŻCIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

ponieważ naprawiłem dzisiaj tylnią wycieraczkę, tzn. dotyczyło to naprawy uszkodzonej rurki spryskiwacza (płyn leciał na szybke, i przez silnik wycieraczki do bagażnika :( Naprawa odbyła się bezgotówkowo :) tj. nie musiałem kupować zestawu naprawczego, który podobno kosztuje 140 PLNów :/

a więc: dzień wcześniej psikamy jakimś płynem penetrująco smarującym nakrętkę i oś wycieraczki, aby móc ją zdjąć przed naprawą

1. odkręcamy nakrętkę trzymającą ramie wycieraczki (klucz 13, najlepiej "poligon" - zdejmujemy ramie wycieraczki

2. wykręcamy wkręt przy uchwycie wewnętrznym

100_4595.jpg

3. zdejmujemy poszycie wewnętrzne : odkręcić dwa wkręty po bokach klapy, no i podważać poszycie delikatnie wkrętakiem (4 zatrzaski u dołu klapy, i 4 zatrzaski w górnej części poszycia

4. Po odsłonie : tak wygląda silnik i cały mechanizm ukryty w tylnej klapie

100_4601.jpg

5. Odłączamy złącze zasilające (prądowe) , zdejmujemy obejme i wężyk z króćca doprowadzającego płyn do spryskiwacza, odkręcamu trzy nakrętki trzymające cały silnik tylniej wycieraczki, wyjmujemy silnik i tak on wygląda

100_4605.jpg

6. wykręcamy 7 wkrętów (TORKS) i ostrożnie zdejmujemy osonę mechanizmu. Ukazuje się nam : (na fotce brak już uszkodzonej rurki z króćcem)

100_4613.jpg

7. poniżej widzimy króciec z ukręconą rurką - wyszedł bez problemu, gorzej było z górną częścią która przymarzła z rudą na długości około 2 cm - trza było rozwiercać wewnętrzną część osi wycieraczki :). Później czyszczenie smarowanie itd.

100_4611.jpg

8. do naprawy wykorzystałem : resztkę odzyskanej rurki która wyszła ze środka ośki, kawałek rurki ze starej anteny teleskopowej, cyna, kalafonia, lutownica i rączki :)

100_4617.jpg

9. obyło się bez takiego zestawu naprawczego za podobno 143 zł ( pikuś dzięki za fotke)

zestawnaprawczy_wycieraczkaty_322_.jpg

10. a tak wygląda moje dzieło :rurka po naprawie- zlutowana i w całości pocynowana, tak dla ochrony przed rudą :)

100_4620.jpg 100_4623.jpg

wszystko starannie pokryłem smarem, złożyłem tak jak być powinno, dekielek, wkręty i koniec.

silnik zamontowany, przewody, poszycie wewnętrzne założone, smarujemy wieloklin i zakładamy ramie wycieraczki, ustawiamy i przykręcamy nakrętkę, ustawiamy dyszę , zakładamy osłonę i mamy zaoszczędzone 143 zł i sprawny spryskiwacz :)

POWODZENIA - jestem zadowolony i uważam dzień dzisiejszy za udany :) wszystko dziala jak należy

Panowie pytanko...

Czy hest takowy zestaw naprawczy do avanta w wersji B6 ???

Cos u mnie tylny spryskiwacz odmowil posluszenstwa :/

Wiem ze w A6 C5 cos takiego bylo bo zakladalem u siebie....ale czy w modelu A4 B6 Avant jest cos takiego?

prosze o ewentualny numer czesci.

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem z tylną wycieraczką.

Jestem na etapie czyszczenia silniczka,i mam pytanie,czy ta duża plastikowa zębatka powinna krecić się bez żadnych oporów?

U mnie kreci się ciężko i nie wiem czy tak powinno być.Jak zdjąć tą zębatkę aby tam wyczyscić?

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysha, jak wyciagnołeś ten układ scalony z silniczka?

Ja chciałem zalutować dzisiaj zamiennik tyrystora MCR706A bo to najprostsze rozwiązanie żeby działał silniczek tak jak oryginał.

Więcej tutaj: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic627435.html

Ale nie mogę wyjąć układu scalonego.Jak to się wyciąga ?

201003171191.jpg

201003171193.jpg

201003171195.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dział "Warsztat- zrób to sam" jest po to,aby pokazać jakiś nowy mod w aucie,a nie prowadzenie dyskusji -posty nic nie wnoszące do tematu-będą bezwzględnie kasowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie odnośnie zestawu naprawczego... mianowicie gdzie go można nabyć ?

Zadzwoniłem do NOMA 2 Katowice i powiedzieli że nie mają... i nie mieli czegoś takiego... a z tego co widzę a raczej czytam to właśnie w Audi się to kupuje !

Help

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupuje sie w serwisie Audi

Ale czy takowy zestaw bedzie pasił ??

8LO 998 711 bo o ten zestaw chodzi....

Potwierdzi mi to ktoś kto ma dostep do ETKI ??

Mam jeszcze jedno pytanie.

Czy da sie założyć tylne ramie w avancie A4B6 dedykowane pod wycieraczkę Aero ? Jaki ewentualnie to numer ramienia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupuje sie w serwisie Audi

Ale czy takowy zestaw bedzie pasił ??

8LO 998 711 bo o ten zestaw chodzi....

Potwierdzi mi to ktoś kto ma dostep do ETKI ??

Mam jeszcze jedno pytanie.

Czy da sie założyć tylne ramie w avancie A4B6 dedykowane pod wycieraczkę Aero ? Jaki ewentualnie to numer ramienia ?

to ten zestaw. przeszukaj ten wątek od poczatku albo znajdz wątek o spryskiwaczu tylnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupuje sie w serwisie Audi

Ale czy takowy zestaw bedzie pasił ??

8LO 998 711 bo o ten zestaw chodzi....

Potwierdzi mi to ktoś kto ma dostep do ETKI ??

Mam jeszcze jedno pytanie.

Czy da sie założyć tylne ramie w avancie A4B6 dedykowane pod wycieraczkę Aero ? Jaki ewentualnie to numer ramienia ?

to ten zestaw. przeszukaj ten wątek od poczatku albo znajdz wątek o spryskiwaczu tylnym.

I dupsztalll.....

Zestaw naprawczy NIE pasuje PLUG & PLAY :/ niestety :/

Inny jest dekielek zamykający cały mechanizm.

W moim (A4 B6 2004r) widac ze struga goniła za wycieraczką...a zestaw naprawczy powoduje ze calosc stoi na miejscu i ani drgnie...

Kilka zdjęć mojego silniczka - wygląda jak wyciągnięty z bagna....

img6047.jpg

Uploaded with ImageShack.us

img6048a.jpg

Uploaded with ImageShack.us

img6049p.jpg

Uploaded with ImageShack.us

img6050h.jpg

Uploaded with ImageShack.us

img6051.jpg

Uploaded with ImageShack.us

img6052x.jpg

img6053i.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Tak naprawde gdybym nie mial dostepu do dekielka ze starszego modelu silniczka...byłbym w czarnej d*pie!

Nie liczac takiego małego niedociągnięcia i wielkiej wtopy ASO Wrocław (połamali rurki od spryskiwacza -idące na zawiasie tylnej klapy- przy wymianie tylnej klapy - UDUSIĆ ! ) wszytsko mogło pójść całkiem sprawnie. NA te chwilę w plecy jestem caly dzionek :/ :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...to i mnie czeka rozkręcanie tylnej klapy bo dzisiaj wycieraczka odmówiła posłuszeństwa i sobie stoi po środku szyby... :wallbash:[br]Dopisany: Lipiec 16, 2010, 00:14:16_________________________________________________Panowie mam taką prośbę czy ktoś wie jak można w B6 dając tapicerkę z tylnej klapy oczywiście tak aby jej nie uszkodzić :decayed:

śrubki chyba wszystkie zostały wykręcone te ze schowka na trójkąt też i dolna część ładnie odchodzi ale górna trzyma a nie chciał bym czegoś urwać.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam taką prośbę czy ktoś wie jak można w B6 dając tapicerkę z tylnej klapy oczywiście tak aby jej nie uszkodzić :decayed:

śrubki chyba wszystkie zostały wykręcone te ze schowka na trójkąt też i dolna część ładnie odchodzi ale górna trzyma a nie chciał bym czegoś urwać.....

Klubowicz, a nie potrafi skorzystać z :szukaj::tongue4:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=138700.msg1660605#msg1660605

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam taką prośbę czy ktoś wie jak można w B6 dając tapicerkę z tylnej klapy oczywiście tak aby jej nie uszkodzić :decayed:

śrubki chyba wszystkie zostały wykręcone te ze schowka na trójkąt też i dolna część ładnie odchodzi ale górna trzyma a nie chciał bym czegoś urwać.....

Klubowicz, a nie potrafi skorzystać z :szukaj::tongue4:

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t138700.0.html;msg1660605#msg1660605

--

Pozdrawiam.

Sławek

...właśnie jestem w trakcje zdejmowania tapicery więc jednocześnie nie jestem w stanie szukać ... :kox:

...i o to chodzi że klubowicz już nie musi szukać ... :tongue4::wink4:

...dzięki... :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na mnie przyszła pora aby uporać się z tylną wycieraczką. Otóż jej problem polegał na tym, iż nie działał spryskiwacz a i wycieraczka lubiała się co jakiś czas zatrzymać, jakby coś ją blokowało. I tak jak w chyba każdym przypadku okazało się, że ukręciła się miedziana rurka spryskiwacza, ja postanowiłem zrobić jej transplantację z wkładu długopisu żelowego (jest dość gruby i po lekki podgrzaniu wszedl na skróconą do ok 2 cm pozostałość miedzianej rurki, zaś jej otwór wewnętrzy praktycznie odpowiada średnicą otworowi ww. rurki)

A0bNA.jpg

Towrzywo sztuczne napewno będzie miało trudniej zatrzeć się w ośce wycieraczki niż metal. Wszystko oczywiście odpowiednio posmarowane przed złożeniem. Nie mniej po montażu okazało się, że ze spryskiwacza nie leci płyn tylko się tam pieni i tu konieczna była wymiana samej dyszy, gdyż jak widać po długim czasie nieużywania zrobiła się nie drożna i w zasadzie nawet próby jej przepchania nie pomagały. Ten element jest niestety dość drogi, w zaprzyjaźnionym sklepie Skody zapłaciłem za oryginał 30PLN (choć na allegro widziałem tańsze, nie mniej czas gonił), w IC ta sama cena.

Dodatkowo (jakby kogoś to zainteresowało), miałem problem z otwieraniem klapy, trzeba było dość sporą siłę przyłożyć do klamki i najczęściej używać do tego obu rąk, więc przy okazji zdjętej tapicerki postanowiłem wyregulować zamek, na zdjęciu poniżej pokazana jest śruba za pomocą której się to robi, należy kręcić tym czarnym elementem z tworzywa sztucznego w który wkręca się metalowa śruba, tym samym regulujemy jej długość. Nie można jednak z wkręceniem jej przesadzać, gdyż np w moim przypadku skutkowało to tym, że nie gasło światło w bagażniku razem z całą resztą.

KuhI0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupić i jakie szczotki do tego silnika, u mnie się skonczyły. A może ktoś wymienił cały i ma na zbyciu jeszcze dobre szczotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem , może ktoś mi będzie umiał pomóc otóż nie dawno kupiłem samochód sprawdzam wszystko hmm wycieraczka z tyłu mi nie chodzi płyn leci a ona nic , rozbieram obudowę bagażnika , kabel odłączony , podłączyłem przekręcam kluczyk i wycieraczka mi non -stop chodzi może ktoś wie o co biega ? Zwarcie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem , może ktoś mi będzie umiał pomóc otóż nie dawno kupiłem samochód sprawdzam wszystko hmm wycieraczka z tyłu mi nie chodzi płyn leci a ona nic , rozbieram obudowę bagażnika , kabel odłączony , podłączyłem przekręcam kluczyk i wycieraczka mi non -stop chodzi może ktoś wie o co biega ? Zwarcie ?

Zapewne albo masz w wycieraczce uszkodzony sterownik, opcja jest jeszcze taka ze podawane jest stale napiecie sterujace wycieraczka !!! Musisz sprawdzic jakie masz napiecia na wtyczce miernikiem.

Powinno byc -> masa -> plus stały -> plus po załaczeniu tylnej wycieraczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj rozbierałem tą nieszczęsną wycieraczke.. Wprawdzie u mnie dzialała ale nie pryskała..

Nie używałem ściągacza tylko tak jak kolega tu jeden pisał lekkie uderzenie i silnik w bagażniku...

Po rozkręceniu okazało się że rura ukręcona.. a jak! :kox:

Oblecialem wszystkie sklepy i lipa takiej rurki miedzianej nie kupie.. to dlugopisy to inne pierdoly.. az sie wkurzylem i zrobiłem to z anteny.. chyba najlepszy pomysł..

u mnie niepomagalo rozwiercanie.. z plastiku nie udało mi sie wyciągnąc rurki..z metalowego mechanizmu wyszla prawie cala..

Z lutowaniem u mnie kiepsko... wiec polepiłem teleskop poxipolem i potem smarem:D

jak długo się bedzie trzymalo?? nie wiem ale psiknalem 5 razy i dziala:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...