Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Napinacz, łańcuch rozrządu 1.8T BEX AVJ


kamil7361

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam podobny problem podjechalem do mechanika ze wywala mi blad z cisnieniem oleju,mechanik podłaczyl komputer popatrzyl i wyszlo ze napinacz jest do wymiany oraz czujnik cisnienia oleju, co do napinacza slychac go na zimny i troszeczke go slychac na cieplym,dalej mi wyskakuje czerwona ikonka cisnienia oleju i teraz nie wiem co robic z tym fantem,silnik pracuje rowno i cicho.

Edytowane przez BartRose
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

bo w etce do bfb bex avj itd jest właśnie napisane "brak częśći zamiennej" a do starszego AWT jest podany zaworek 06A103175

kwestia jest tylko czy to jest taki sam zaworek jak w podstawach oleju b6-tki

znowu patrząc na nr podstaw filtra (całych) numery się zgadzają dla AWT,BFB,BEX itd, więc skoro podstawy są takie same to i zaworki też. Tak mi się wydaje

a moze w tych nowych nie ma? bardzo bym się zdenerwował gdyby takie gówno sie zepsuło a ja wymieniłem cały zestaw, FAkt faktem, grzechocze mocno na starcie na nowym napinaczu i oleju, czy możę ktoś wiecej info? chce ktoś sprawdzic na moim aucie?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem ten zawór w Elsie dla silnika AVJ,i pisze że takowy zawór tam się znajduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zhttp://audi-a4-club.ru/forum/viewtopic.php?f=84&t=15444

pa ruski nie gawarit ale z tłumacza wynika że ten zaworek likwiduje problem porannego gruchotania napinacza. Widze że koleś który załozył temat ma ten sam problem co ja:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem ten zawór w Elsie dla silnika AVJ,i pisze że takowy zawór tam się znajduje.

Ciekawe jak to jest w przypadku BFB ale koszt nie wielki wiec zamawiam i sie zobaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze w tych nowych nie ma? bardzo bym się zdenerwował gdyby takie gówno sie zepsuło a ja wymieniłem cały zestaw, FAkt faktem, grzechocze mocno na starcie na nowym napinaczu i oleju, czy możę ktoś wiecej info? chce ktoś sprawdzic na moim aucie? :D

dla AWT numer 06a 115 405 ah ( zamienione na 06a 115 405bs)

dla BFB, BEX itd 06a 115 405 bs

podstawy są takie same więc i zaworki tez :) oczywiście to moje zdanie

Edytowane przez kawowy19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda że są dwie rodzaje podstaw filtra

183931d64abcbf79med.jpg

b5fe360f8bfed77amed.jpg

Jeśli okaże się że w bfb istniej możliwość wymiany to u siebie też to zrobię. Na dniach robię wymianę oleju a mój mechanik pracuje w ASO to się wypytam może się orientuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak myślę że w tej drugiej jest tylko wkręcony na torxa.


W jednym jest taki:

2e6898d62f6704aamed.jpg

a w drugim taki:

f21dc5031ee86f2dmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem do ASO przezmierowo krotoski -cichy stwierdził ze taki zaworek nie wystepuje w 1.8t tylko 2.0i 2.0tfsi i bądz tu mądry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwestia czy zaworki są zamienne bo w ETKA zawor 077 103 175b wystepuje w starszych 1,8t

dzwoniłem do ASO przezmierowo krotoski -cichy stwierdził ze taki zaworek nie wystepuje w 1.8t tylko 2.0i 2.0tfsi i bądz tu mądry

bo oni sugerują się ETKĄ dlatego tak powiedzieli.
A skoro w AVJ wstepuje zaworek (według ELSA 06a 103 175), to patrząc na fakt że mają taką samą podstawę, to na moje w BFB jest to samo i jest zamontowany zaworek "nie na TORX"

Edytowane przez kawowy19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok zamówiony trzeba czekac ok tygodnia załozymy i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tydzień czasu i cena detal 68zł. Jak odkecisz podstawe to będzie widać czy jest to samo. Zamów sobie od razu uszczelke pod podstawę filtra, tą blaszaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie koniecznie dajcie znać czy coś się zmieniło no i jak ktoś ustali czy w Bex-ie też jest taki sam to proszę o info bo poranne stukanie mnie irytuje strasznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak jest w ANB bo te podstawy co kolega przedstawił na foto to według mnie ja mam do niej podłączone 2 węze od wody a na tej ze zdięcia mi wygląda ona jakaś inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przewody od wody masz Kolego podłączone do chłodniczki której na tych zdjęciach nie ma. Poza tym ANB ma podstawę starego typu, inną niż w B6.

Edytowane przez kawowy19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...