Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wibracje nadwozia przy 150km/h


roadking

Rekomendowane odpowiedzi

Przy prędkości pomiędzy 140 a 160km/h wyraźnie wyczuwalne są wibracje nadwozia, czuć je nie tylko na kierownicy ale na wszystkim. Nie są to koła bo założyłem nowe felgi z nowymi oponami (wszytko wyważone).

Ja mam Quattro, pytanie co może wpadać w wibracje przy tej akurat predkości ?

Poniżej i powyżej 150 km/h nic nie drga.

SL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz na zabieraki wychodzące z na oski z przodu skrzyni biegów czy nie mają luzu na łożyskach w wenatrz skrzyni na mechanizmie różnicowym. Wał też bym obejrzał i tylni most przeguby wewnętrzne a co dalej to się okaże metoda eliminacji tych elementów dojdziesz do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuację, ale między 95~105km/h wyważenie kół nic nie dało, okazało się że prawy tylny amortyzator popuścił. Wymiana tylnych amortyzatorów, zbieżność i wszystko jest OK!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tylnych amortyzatorów to też ich zużycie ale dosłownie prawie do zera daje takie objawy. Wystarczy tylko jeden taki i efekt już jest.cały samochód trzesie się nawet na idealnej prostej drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie sprawdzić układ przeniesienia napędu. Miałem to samo ale już od 110km/h okazało się że przegub wewnętrzny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony sa nowe i wyważone, pisałem o tym wcześniej.

Zazwyczaj w takich przypadkach wychodzi jakas pierdoła ale ciezko zlokalizowac. Ja stawiam na napęd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak mam przy 140-150.

Przy 100 jest jakbym jechał po szkle, zero drgań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co było ? doszedłeś do tego ?

Obstawiam półosie albo co.

Nic innego nie przychodzi mi do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię bo ja pól osie wymieniałem i jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpora wału przerabiałem to samo u siebie jakieś 3 miesiące temu 700zł poszło dla tych co mają Q i przy 130-160km/h da sie odczuć lub też przy ostrym ruszaniu między 2-3 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś info o ile jest taka informacja dla poszczególnych modeli audi, przepis co ile się powinno wymieniać podporę wału, gdyż w polsce mówią jeździć ile się da że element bardzo żadko wymienialny, a za naszą zachodnią granicą mówią ,że raz do roku przy przeglądzie powinno się podporę wymieniać. Pytam gdyż nie pierwszy raz mi się to o uszy obija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...