Skocz do zawartości
IGNOROWANY

dokrecanie srub w kolach


andr3i

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy nie używałem do tego klucza dynamometrycznego.

Jakoś do tej pory nic nie przeciągnąłem ani się nie odkręciło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba zacznę do wulkanizatorów wozić ze sobą klucz dynam. To jest jakiś obłęd poprzedni już mi mocno dokręcał kółka pneumatycznym ale ostatnia, poważna firma wulk. mi tak dokręciła, że 2 metrową rurą odkręcałem ledwo kółka po 3 dniach!!! poważny klucz mi się powyginał. Normalnie szok. U Was też tak dokręcają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie dokręcają dynamometrem tylko pneumatem czy mocno to nie wiem mam dobry klucz do kół zawsze dawał radę ale na pewno mocniej dokręcają niż powinno być. Z dwu metrową rurą to lekka przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na zmianie ostatnio i dokręcali pneumatykiem ustawionym na minimum.

Potem zwykły klucz i ręcznie dociągali każdą śrubę z wyczuciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak dokręcili ze jak pózniej zmieniałem koła to urwałem klucz.Jesli wiedzą jak i czym dokręcac do dlaczego tak nie robią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem czemu tak robią. Powoli wszyscy, wszystko mają w d*pie. Niedługo wszystko samemu będzie trzeba robić. Byle skasować, dokręcić na całą epę żeby ino się nie odkręciło aby odszkodowania czasem nie płacić. Nastają chore czasy. Taka niestety jest prawda Panowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omijajcie z daleka takich wulkanizatorów albo po prostu może uświadomić 'fachowca' żeby nie dopier/dalał pneumatem ile się da czyli do końca tylko poinformować proszę dociągnąć kluczem dynamometryczny, klient ma zawsze racje płacisz żądasz. Później życzę powodzenia w drodze zwykłym kluczem do kół odkręcić koło przy kapciu :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to pneumatyk tylko do "lekkiego" dokrecenia a następnie dynamometryczmy klucz według marki, rodzaju felgi nic innego bo jeden z drugim Panem Zdzisiem doyebią na maxa pneumatykiem a Ty pózniej walcz.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio byłem na przekładce na zimówki i goście mieli problem z odkręceniem (za mocno dokręciłem "na oko" wiosną gdy zmieniałem na letnie), ale dali radę. Przy dokręcaniu najpierw użyli klucza pneumatycznego, a następnie dynamometrycznego ( nie zapytałem jaki był ustawiony moment).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A używacie smaru miedzianego ?

Bo jak na sucho dokręcacie to faktycznie potem wielki problem z ich ruszeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umocz sruby w plynie hamulcowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jeszcze nie miałem problemu aby odkręcić śruby kół jak sam dokręcałem i tak jak mówicie odrobina (kropelka) oleju na gwint lub jakiś inny preparat smarujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...