Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co to za turbo? k03, k04 ?


TyBucu

Rekomendowane odpowiedzi

Bedzie bardzo ciezko wykrzesac taka moc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjemna niespodzianka pod maską :wink:

Ciekawe ile osób po przeczytaniu tego tematu po raz pierwszy rzuciło okiem na tabliczkę na suszarce :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie sądziłem. Biorąc pod uwagę cenę zakupu i stan autka, gdzie wszystko było oryginalnie dopierdzielone, wytarte, brudne i połamane. Nawet radio fabryczne. Myślałem że wszystko trzeba będzie od podstaw robić. A tu taki bonusik. Wydaje mi się że ktoś poprzedniego właściciela na koszta naciągnął niepotrzebnie i nawet nie miał pojęcia że taki rarytasik wstawił. :kox:

---------- Post dopisany at 11:35 ---------- Poprzedni post napisany at 11:35 ----------

Także, sprawdzać suszarki, kto wie co tam mikołaj pod maską zostawił! :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"lucky man" :decayed: a się wcześniej nie chciało sprawdzić a już tyle tam grzebałeś :grin: przynajmniej masz niespodziankę na święta :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ciekawa sytuacja z tym "znaleziskiem".

Ja na Twoim miejscu bym się zainteresował jak to jest wystrojone bo k04 i seryjne wtryski to mi pachnie zapętlonymi wtryskami, ubogą mieszanką, spalaniem stukowym itp. itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem Ci że dobrze to nie fryga. Stukowe mam cały czas, na wolnych śmiga na bogato, a podczas jazdy czuć że wtryski niedomagają. Pozatym cały czas słychać boost leak poprzez DV.

Non stop mam jakiś problem z przeładowaniem lub notlaufem.

Wrzuce po świętach logi, bo teraz śmigam w góry na najbliższy tydzien.

wesołych!:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha idę do siebie zobaczyć :decayed: Choć nie sądze, aby ktoś w samochodzie z 2003r zmieniał turbo i to na ko4:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna historia kolego TyBucu, tym bardziej gdy wiem jak ogromne było twoje zaskoczenie:) Szykuje swoje auto pod program (zresztą z kolegami z forum). 14.12 byłem we Wrocq na diagnostyce i oględzinach. Podmienialiśmy n75 i podło hasło "zobaczymy jeszcze jakie tu turbo siedzi". Forumowy kolega wziął lusterko i latarkę, patrzy, po dłuższej chwili podnosi głowę i mówi: "Ty tu masz k04-15". Długo byłem w szoku:) A to nie koniec niespodzianek. Kupiłem auto w zeszłym roku w maju. Raz jeździło szybciej, raz wolniej. Jeszcze o tym nie wiedziałem, ale miało oberwany katalizator. Po wymianie, auto zapie...lało nieziemsko, a jest to quattro. Po pewnym czasie coś się wysypało, później wyszło, że program. Okazało się, że siedzą u mnie wtryski 412ccm@3bar, wymieniłem je na seryjne. Wymieniłem przepływkę, a była 3" z przerobioną puszką. Przy zmianie programu okazało się, że był to soft ABT na 260 ps. Kość mam do dziś, bo była zalana na podstawce i trzeba było ją wymienić. Został tylko wyspawany aluminowy FMIC. Oprócz mechaniki to holender zafundował mi jeszcze pakiet stylistyczny ABT, wraz z felgami ABT 18" i ogromne hamulce ABT z przodu. Jak kupowałem to auto to byłem pewien, że ktoś zrobił tylko stylistykę + hamulce, a tu takie niespodzianki:) Teraz z powrotem wkładam graty, do tego idzie jeszcze DP. Zobaczymy co z tego będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wierze w te 260hp na k04, moze to jakas hybryda:) ale historia fajna, kazdy chcialby miec taki bonus przy zakupie auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wierze w te 260hp na k04, moze to jakas hybryda:) ale historia fajna, kazdy chcialby miec taki bonus przy zakupie auta

Ja tam chętnie uwierzę że to możliwe. Niestety poza turbo nie mam nic innego w bonusie. Ale dobre i to, jak ogarne heble i gwint to zabieram sie za moc. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na TINPie wyjdzie 260, bez tego ani rusz:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tajemnica :wink:

Jak ogarniesz auto to moge Ci to zrobic:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buehehehe, to wpisz mnie już w swój kalendarzyk :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...