Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temat odnośnie kół do B8


seba.jedesign

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za szybką odpowiedź :hi:

Te grubasy niby mają swoje zalety, balon trzyma felgę daleko od polskiej drogi, sama felga wydaje się dość wytrzymała, ale wygląda to to jak od ruskiego czołgu...

4k + opony to już trochę boli, ale felga podobno audi OEM.

Co do zawieszenia jeśli na 18" przestanie pływać tak bardzo to zostanę przy tym co mam, bezstresowe pokonywanie progów w centrach handlowych to spory plus. :wink:

Szukam zdjęcia jak to wygląda, nie chcę żeby mi koła wyszły bokiem, czy biły po błotnikach w razie wjechania w jakieś kretowisko.

Może faktycznie te 19" to nie jest zły pomysł, na zdjęciach wyglądają całkiem spoko, ale OEM to 5-6k...

Przed zakupem ruszę dupsko na jakiś zlot zobaczę jak to w realu się prezentuje.

Edit:

Są i tańsze 19" OEM w dodatku ET43, mogły by całkiem nieźle się prezentować:

http://allegro.pl/oryginalne-felgi-19-audi-allroad-i6273858262.html#thumb/1

Robiłem u siebie przymiarki tych felg...jak dla mnie lipa bez dystansu. Poniżej foto dla potomnych.

Zestaw na aucie:

* opona 245/35R19

* felga 4G0 8,5Jx19 ET 43

3bd4c636dd5bf1d963bd255bb27e8ad8.jpgffdfcede4f53f4727a1c64f4c92ccf4f.jpg16095a2c8f91ca369d1f98c0cd97da48.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystans 13mm i będzie git.

Tak tez, ale przod troche mniej np et32-34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź :hi:

Te grubasy niby mają swoje zalety, balon trzyma felgę daleko od polskiej drogi, sama felga wydaje się dość wytrzymała, ale wygląda to to jak od ruskiego czołgu...

4k + opony to już trochę boli, ale felga podobno audi OEM.

Co do zawieszenia jeśli na 18" przestanie pływać tak bardzo to zostanę przy tym co mam, bezstresowe pokonywanie progów w centrach handlowych to spory plus. :wink:

Szukam zdjęcia jak to wygląda, nie chcę żeby mi koła wyszły bokiem, czy biły po błotnikach w razie wjechania w jakieś kretowisko.

Może faktycznie te 19" to nie jest zły pomysł, na zdjęciach wyglądają całkiem spoko, ale OEM to 5-6k...

Przed zakupem ruszę dupsko na jakiś zlot zobaczę jak to w realu się prezentuje.

Edit:

Są i tańsze 19" OEM w dodatku ET43, mogły by całkiem nieźle się prezentować:

http://allegro.pl/oryginalne-felgi-19-audi-allroad-i6273858262.html#thumb/1

Robiłem u siebie przymiarki tych felg...jak dla mnie lipa bez dystansu. Poniżej foto dla potomnych.

Zestaw na aucie:

* opona 245/35R19

* felga 4G0 8,5Jx19 ET 43

Wielkie dzięki za foty z przymiarki. :hi:

Faktycznie nieciekawie się prezentują zamontowane, wyglądają ładniej bez auta.

Pięcioramienne prezentują się ciekawiej.

Edytowane przez KrPiachu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wskoczyły mi do kupienia felgi 18" 8j ET 31

Bedą pasować? Jaka opona i jakie wymiary bedą odpowiednie do tej felgi?

Dodam ze zawieszenie mam niestety 1BA ale oczywiście to zmienię, wystarczy sama zmiana sprężyn?

I jeszcze jedno pytanko .

Po zmianie zawieszeni na niższe jak bedzie wyglądało auto na kołach na których aktualnie jeżdzę tj. 225/55 r16?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siądzie bez problemu taka felga. Nawet całkiem ładnie będzie wyglądać. pokaz jakie to felgi ?:> Co do sprężyn to mozesz wsadzić 1BE albo eibacha jakiegoś.


Jedno i drugie będzie dobrze wyglądać, wszystko zależy ile chcesz posadzić auto.


Opona najlepsza chyba 225/45/R18 albo ostatecznie 235/40R18 lub 245/40/R18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie felgi: http://allegro.pl/felgi-18-oryginalne-audi-a4-a5-a6-a7-a8-q3-q5-q7-i6192129174.html#thumb/1

Chciałbym obniżyć tak żeby ładnie wyglądało, o 3 czy 4 cm.

Czyli te felgi bedą odpowiednie ? :)

Panowie kupiłem felgi :)

Teraz jaka guma bedzie najlepiej wyglądać na tych felgach?

Jeżeli ktos ma fotki to proszę o wstawienie :)

Pozdrawiam

Edytowane przez Damis16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiles 18/8 cala wiec na 8 cali chyba 225 ? zobacz na www.tyrestretch.com :)

Edytowane przez PawelDSW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy na felgę 18 i 8 cali założyłem Goodyear EAGLE F1 ASYMMETRIC 3 245/40 R18 97 Y XL|FR i opona jest prawie równo z felgą . Opony są bardzo ciche prawie nic je nie słychać .W porównaniu do moich poprzednich pirelli na 225/50/17 mniej czuć dziury i wcale auto nie pływa na koleinach, jazda jest bardziej komfortowa . Ale czas pokaże jak się sprawują gdy pojeżdze na nich parę tysięcy kilometrów . Jakbym kupił 225 , które polecaliście to były by za wąskie na felgę 8 cali .Opona goodyear - może inne są szersze w tym rozmiarze

Edytowane przez michael130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówisz bardzo ciche i komfortowe, w rozmiarze 225/50/17 ze sporym rantem ochronnym wystają poza felgę 8J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy na felgę 18 i 8 cali założyłem Goodyear EAGLE F1 ASYMMETRIC 3 245/40 R18 97 Y XL|FR i opona jest prawie równo z felgą . Opony są bardzo ciche prawie nic je nie słychać .W porównaniu do moich poprzednich pirelli na 225/50/17 mniej czuć dziury i wcale auto nie pływa na koleinach, jazda jest bardziej komfortowa . Ale czas pokaże jak się sprawują gdy pojeżdze na nich parę tysięcy kilometrów . Jakbym kupił 225 , które polecaliście to były by za wąskie na felgę 8 cali .Opona goodyear - może inne są szersze w tym rozmiarze

W nowych A4 są koła 18" 8j z oponami 245/40/18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy szukam kół na zimę i myślę o 18tkach.

Znalazłem felgi z ET46 i oponami 245/40. Teraz mam ET29 w 18" i ładnie się to równa z nadkolami, jak to będzie wygladało przy ET46, będa bardzo schowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy szukam kół na zimę i myślę o 18tkach.

Znalazłem felgi z ET46 i oponami 245/40. Teraz mam ET29 w 18" i ładnie się to równa z nadkolami, jak to będzie wygladało przy ET46, będa bardzo schowane?

Przy et musisz jeszcze zawsze brać pod uwagę szerokość felgi. Za powszechnie lubiane i często zakładane na forum uważa się et 29 przy 8.5". Jeśli przy tej samej szerokości felgi będziesz mieć et 46 to felga będzie schowana o 17mm w stosunku do poprzedniej. Edytowane przez bodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj przy ET46 jest 8". Powinny być ok, teraz pozostaje kwestia czy na zime zakładac 18 czy mniejsze :) To musze przemyslec. Dzieki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj przy ET46 jest 8". Powinny być ok, teraz pozostaje kwestia czy na zime zakładac 18 czy mniejsze :) To musze przemyslec. Dzieki !

Czyli schowa się jeszcze bardziej niż 8.5", o jakieś dodatkowe 5mm.

Mi też się marzy kupić 18" na zimę za jakiś czas. Jak raz założysz duże koło, to nie chce się wracać do baloniastych opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do specjalistów... :)

Obecnie jeżdżę na ori 18" 8,0j 245/40R18 z ET47 plus dystans przód 15mm i tył 20mm.

Mam zamiar kupić coś w 19" z oponą najbardziej zbliżoną średnicą 245/35 i tu moje pytanie.

Czy kupić 19" 8,5j z ET 33 czy może 9j z ET 33 ?

Edytowane przez szogun555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...