Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Luźna tarcza.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, dziś zmieniałem osłonę przegubu i przy okazji zauważyłem, że po odkręceniu koła tarcza hamulcowa jest trochę luźna. Później by trafić śrubami od koła w otwory, musiałem regulować ich położenie półośką. Czy tarcza nie powinna być przykręcona jakąś śrubką? Może w tym modelu tak ma być? Jak sprawdzam na Etce, to rzeczywiście nie ma tam śruby mocującej tarczę... ale w innych autach ją widzę.

Niestety wtedy nie przyjrzałem się dokładnie i nie wiem, czy na tarczy był dodatkowo otworek na śrubę mocującą.

Opublikowano

z przodu tarcze hamulcowe są luźne-niczym nie przykręcone,dociskają je koła jak przykręcisz

Opublikowano

Dokładnie jak kolega wyżej pisze:decayed:

Opublikowano

Ja też potwierdzam tak musi być.

Opublikowano

Przestancie pisac bzdury :facepalm:

W tarczy jest poglebiony jeden otwor wiecej jsk do śrub.

Przez ten otwor punktujemy piaste i wiercimy otwór wiertlem fi5, nastepnie gwintujemy gwintownikiem M6 i wkrecamy srube z łbem stozkowym M6x15

Tym samym tarcza nam juz nie lata.

Tak jak na zdjęciu poniżej.

20130615_122325_1.jpg

Opublikowano
Przestancie pisac bzdury :facepalm:

W tarczy jest poglebiony jeden otwor wiecej jsk do śrub.

Przez ten otwor punktujemy piaste i wiercimy otwór wiertlem fi5, nastepnie gwintujemy gwintownikiem M6 i wkrecamy srube z łbem stozkowym M6x15

Tym samym tarcza nam juz nie lata.

Tak jak na zdjęciu poniżej.

http://s21.postimg.org/b8z3h9oib/20130615_122325_1.jpg

Po kiego grzyba ją przykręcać ? pisać kto tak zrobił?

Opublikowano

W takim razie dlaczego oryginalnie nie ma takiego otworu? :facepalm:

Opublikowano
W takim razie dlaczego oryginalnie nie ma takiego otworu? :facepalm:

dobre pytanie ... sam sobie takie zadałem przy zmianie kół-:decayed:, ale wiercić to mi się zbytnio nie chciało pomimo tego ,że faktycznie jest to trochę denerwujące... jak nie można za pierwszym razem trafić w dziurkę- :whistling:

Opublikowano
Przestancie pisac bzdury :facepalm:

W tarczy jest poglebiony jeden otwor wiecej jsk do śrub.

Przez ten otwor punktujemy piaste i wiercimy otwór wiertlem fi5, nastepnie gwintujemy gwintownikiem M6 i wkrecamy srube z łbem stozkowym M6x15

Tym samym tarcza nam juz nie lata.

Tak jak na zdjęciu poniżej.

http://s21.postimg.org/b8z3h9oib/20130615_122325_1.jpg

Po kiego grzyba ją przykręcać ? pisać kto tak zrobił?

Ja to zrobiłem, masz problem ze wzrokiem ?

Zawsze tak robie. Nie ma później problemów z założeniem koła.

---------- Post dopisany at 18:53 ---------- Poprzedni post napisany at 18:52 ----------

W takim razie dlaczego oryginalnie nie ma takiego otworu? :facepalm:

Jest ale nie w kazdej wersji silnikowej.

Opublikowano

dev w każdej tarczy powinna być taka dziura? Sprawdzałem u siebie i nie mam tej dodatkowej dziury w tarczy, tarcze mam pełne 280

Opublikowano

chyba w wiekszosci b5 tak nie ma. w 2.8 chyba sie z tym spotkalem. ja nie widze problemu z zalozeniem kola. po to jest przy zapasie plastikowy koleczek z gwintem zeby sobie go wkrecic i ladnie kolo sie celuje z otworami, nie widze zadnego problemu.

Opublikowano

Gdyby fabrycznie to przewidziano to by była przykręcana.

A jak nie jest to nie musi być.

Co za problem trafić poprzez tarczę w otwór w piaście.

Dla mnie żaden.

Koła co tydzień się przecież nie ściąga.

Opublikowano

Ale jak przyjdzie Ci zmieniac koło w nocy i gdzie leje Ci sie woda na łeb to szybko zmadrzejesz.

Tylko markowe tarcze hamulcowe mają ten pogłębiony otwór

Opublikowano

Od 21 lat ( bo odtąd mam prawko) nie trafiło mi się bym musiał w ulewę i po zmroku zmieniać koło.

Oby tak dalej :decayed:

Opublikowano
ja nie widze problemu z zalozeniem kola. po to jest przy zapasie plastikowy koleczek z gwintem zeby sobie go wkrecic i ladnie kolo sie celuje z otworami, nie widze zadnego problemu.
heh-dzięki za info- , kurde a ja sie zastanawiałem po co to czarne gówienko z gwintem w bagazniku :doh:
Opublikowano

Taki otwor z gwintem jest w niektorych wersjach silnikowych w b5, podejrzewam ze we wszystkich V6 bo ja sam w swojej b5 taki mam i widzialem jeszcze w innej b5 2.8 - bardzo przydatna rzecz :wink:

Opublikowano

Szczerze mówiąc w poprzednich autach miałem śruby mocujące tarczę a w tym używam " to czarne gówienko z gwintem w bagazniku" i nie myślałem o śrubce.

Opublikowano

Dobry pomysł Dev z tą tarczą też tak sobie zrobie .

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.