Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy ktoś w tym kraju weźmie się w końcu za pijanych kierowców?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Juz mówiłem wielokrotnie ale powtorze, surowe kary tak. Ale jednocześnie bezwzględne ściganie tzw nieuchronność kary. Dodatkowe sankcje za recydywe. Ale to i tak za malo bo pijanego w trzy d*py nie powstrzyma widmo żadnej kary bo jak juz ma w czubie to ten fragment mózgu już nie działa. Dlatego oprócz sankcjonowania tych co juz wypili trzeba TeX zadziałać profilaktycznie a tu juz wchodzi w gre mnóstwo drobnych akcji które wdrażane razem maja szanse zadziałać. Czytałem wczoraj wywiad z gościem z agencji do zwalczania problemów alkoholowych i generalnie eksperci potwierdzają to co juz wielokrotnie pisalem i ciągle powtarzam. I niestety to co tak wielu się nie podoba jest jednak dość skuteczne czyli edukacja i ograniczanie dostępności alkoholu. Ograniczanie , nie prohibicja. Jak ludzie naucza się korzystać odpowiedzialne z alkoholu to reszta będzie juz łatwiejsza.

Wysłane z mojego Trooper_X55

---------- Post dopisany at 18:32 ---------- Poprzedni post napisany at 18:25 ----------

Skyliner, to nie jest tak ze musimy płacić za idiotów. Ten jeden idiota zabbije kilku niewinnych ludzi wiec to nie jest problem tylko grupki ludzi nadużywających alkohol. To jest problem społeczny którego konsekwencje ponosimy wszyscy i tak samo wszyscy musimy go rozwiązywać. Społeczeństwo oznacza ze jedni SA zależni od drugich niezależnie czy ci się to podoba czy nie. Dlatego stawanie okoniem i postrzeganie jakiegoś rozwiązania jako zbiorowej kary zamiast próby rozwiązania problemu jest błędem. W interesie nas wszystkich jest ograniczyć liczbę pijanych na drogach wiec stawanie z boku i mówienie ze to nie ja, to tamci jest po prostu dziecinne i nie przybliża do rozwiązania jakiegokolwiek problemu.

Wysłane z mojego Trooper_X55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pomysł kiepski z alkomatem. Pytanie co to da? Odpowiedź prosta - nic.

Każdy będzie musiał kupić alkomat, jakie to są zyski dla Państwa.

Kto ma mieć alkomat już go posiada, wiadomo że dla pewności lepiej dmuchnąć, ale nie raz po grubej imprezie, z rana dmuchałem - wynik 0,00.

Do samochodu nie wisadłem bo mimo tego wyniku kręciło mi się jeszcze w głowie.

Jeśli w każdym aucie będzie trzeba mieć alkomat, to do kilku samochodów które mam w garażu, kupie jakieś najtańsze ścierwo na allegro, nie przekraczające 30-40zł.

Ma być "alkomat" to będzie. Nie wiem po co, bo jak nie czuję się pewnie to nie wsiadam, grono moich bliskich znajomych i przyjaciół tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto zlapany drugi raz ma kastracje na swoj koszt. Moze wowczas zrozumieja. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem obowiązek posiadania alkomatu w aucie to kolejna polityczna zagrywka Rządu. Poprawi to zdecydowanie statystyki, a dla nich tylko to się liczy. Owszem jeśli mam wątpliwości czy już mogę prowadzić, dmuchnę i ewentualnie poczekam jeszcze godzinkę lub dwie, a tak może bym przy kontroli miał 0.3 promila. Takie przypadki ograniczy obowiązek posiadania alkomatu w aucie. Tylko zasadnicze pytanie czy tacy ludzie to drogowi mordercy? Moim zdaniem nie. A czy potrzebujesz alkomatu, żeby wiedzieć ze jak 5 minut temu wypiłeś z kumplem litra to jesteś pijany? Czy, że jak pijesz prowadząc tramwaj to też nie jesteś trzeźwy? A właśnie tacy ludzie zabijają na drogach, bo wynik ponad 1,5 promila to nie jest ta przysłowiowa godzina za wcześnie, tylko świadome prowadzenie pojazdu pod wpływem. I tu nawet obowiązek noszenia alkomatu na szyi nie pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po mojemu w tych alkomatach nie ma żadnej większej filozofii. Po prostu na fali oburzenia, w gorączce kiedy trzeba było cos powiedzieć to była konferencja i sypnieto na szybko paroma hasłami. Tak to zawsze jest i nie ma się co dziwić. A teraz na spokojnie będzie myślenie co faktycznie da się wdrożyć juz po sugestiach fachowców. A tak jak we Francji alkomaty skończą jako zalecenie conajwyzej.

Wysłane z mojego Trooper_X55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po mojemu w tych alkomatach nie ma żadnej większej filozofii. Po prostu na fali oburzenia, w gorączce kiedy trzeba było cos powiedzieć to była konferencja i sypnieto na szybko paroma hasłami. Tak to zawsze jest i nie ma się co dziwić.

Nieprawda, jest się czemu dziwić. Mozna było chwilę pomysleć i powiedzieć coś mądrego, a pomysł z alkomatami mądry nie jest.

Tutaj tez wszyscy wypowiadali się "na fali oburzenia", ale nikt takiej głupoty jak alkomat w aucie nie walnął chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po mojemu w tych alkomatach nie ma żadnej większej filozofii. Po prostu na fali oburzenia, w gorączce kiedy trzeba było cos powiedzieć to była konferencja i sypnieto na szybko paroma hasłami. Tak to zawsze jest i nie ma się co dziwić.

Nieprawda, jest się czemu dziwić. Mozna było chwilę pomysleć i powiedzieć coś mądrego, a pomysł z alkomatami mądry nie jest.

Tutaj tez wszyscy wypowiadali się "na fali oburzenia", ale nikt takiej głupoty jak alkomat w aucie nie walnął chyba.

bo wiedział każdy ,że doli z tego miał nie będzie :whistling::naughty::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pijany kierowca bez prawa jazdy spowodował śmiertelny wypadek na Mazurach - Wiadomości - WP.PL

czytaliscie o tym? to juz zakrawa na kpine! 10 dni temu go zatrzymali i mial 3 promile, a wczesniej mial zabrane prawko i zakaz prowadzenia pojazdów tez za alkohol :wallbash: wiec czemu nadal sobie jezdzi? to pokazuje jaki wspanialy jest nasz system karny... dobrze ze wpakowal sie pod PKS a nie na rodzine w tico

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pijany kierowca bez prawa jazdy spowodował śmiertelny wypadek na Mazurach - Wiadomości - WP.PL

czytaliscie o tym? to juz zakrawa na kpine! 10 dni temu go zatrzymali i mial 3 promile, a wczesniej mial zabrane prawko i zakaz prowadzenia pojazdów tez za alkohol :wallbash: wiec czemu nadal sobie jezdzi? to pokazuje jaki wspanialy jest nasz system karny... dobrze ze wpakowal sie pod PKS a nie na rodzine w tico

ale szkoda że nie pod pociąg, nikomu źle nie życzę , jednak jego nie byłoby żal.

Słów brakuje. Mistrz głupoty, Da Vinci idiotyzmu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sześć razy zatrzymywali go po alkoholu. Pijany spowodował śmiertelny wypadek - nieudolność naszego wymiaru sprawiedliwości powala na kolana :facepalm:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policjant, przebywający w szpitalu, nie został przesłuchany ze względu na stan zdrowia. Jednak jak poinformował rano portal limanowa.in, policjant w poniedziałek umieścił swoje zdjęcie na jednym z portali społecznościowych. Na fotografii widać go na szpitalnym łóżku, ręką pokazuje, że wszystko jest „ok“. Zdjęcie jest opatrzone podpisem „sweet focia z gorsetem;) prócz MAŁEGO dyskomfortu szyi WSZYSTKO OK i zupełnie sprawne!".

zayebiście..... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już były policjant. Po takim halo w mediach musi szukać uczciwej pracy.

Wysyłane z mojego HTC Desire S za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i szpinak nie dojechał Pijany wjechał pod zbyt niski wiadukt. Z tira wysypał się szpinak

---------- Post dopisany 17-01-2014 at 20:06 ---------- Poprzedni post napisany 16-01-2014 at 15:22 ----------

Dzień bez pijusa za kółkiem, dniem straconym Czołowe zderzenie na Chełmżyńskiej. "Kierowca opla miał 2,8 promila"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...