Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe przeglądy od 02.01.2014


edekxp

Rekomendowane odpowiedzi

bylem 27 grudnia w salonie skody i stała superb z przebiegiem 5 tys km i byla tansza 0 20 tys zł. po 4 dniach bylem na przegladzie z innym autem i ta sama skoda nawet stala w tym samym miejscu miala juz przebieg 0km i cena byla 150tys zł.w przeciagu 4 dni przebieg sie wyzerowal.

To nawet w salonach kręcą liczniki :shock3:. Trzeba było zrobić zdjęcie jak Skoda miała 5000 km przebiegu i później jak miała 0 km. Nagłośnił byś sprawę :decayed:, a media by się z pewnością zainteresowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam zdjec . drugi raz jak podszedlem do tej samej skody to koles mnie zagadywal pewnie wiedzial sie sie zorientuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna ludzie, a może nie wszyscy chcą ciulać na przebiegu. W te klocki głównie bawią się handlarze, trzeba też być urodzonym gnojem żeby cofać licznik przed przeglądem. Co prawda są tacy ale komu będzie się chciało to robić przed każdym przeglądem. Na pewno nie przeciętnemu człowiekowi. A jak odda auto do komisu to handlarz już nie odkręci co na przeglądzie wpisali. Trzeba jakoś zacząć ograniczać to gówno i dobrze ze chociaż to wprowadzili na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu była afera o cofanie liczników przez serwisy. Auto przez rok użytkowane jest przez serwis, potem cofanko, wymiana płynów, elementów zniszczonych (kierownica, gałka dźwigni, włącznik świateł itp), polerowanko lakieru i idzie jako nówka w grudniu jako wyprzedaż rocznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załuje ze nie zrobilem tych zdjec ,kurde ale ktos by sie spodział ze taki manewr odpier**l...o . dla nich dobre i te 20 tysi. teraz nawet jak bylo by mnie stac to bym nic nowego nie kupil he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj robiłem przegląd pierwszy spisali licznik zrobili zdjęcia samochodu diagnosta powiedział ze narazie przebiegi sa u nich w bazie danych a pózniej najprawdopodobniej będą dostępne na necie

prawda jest taka ze jak ktoś jest ma ori przebieg to ten z przeglądów to potwierdzi a gdy ktoś bedzie chciał byc oszukiwany to kupi a4 15letnie ze 150tys przebiegiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spisywanie liczników niewiele zmieni.

Cofanie przebiegów powinno być przestępstwem za które powinny być srogie kary.

Ale tak czy inaczej na pewno jest to krok w dobrym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spisywanie liczników niewiele zmieni.
Ale tak czy inaczej na pewno jest to krok w dobrym kierunku.

Zdecyduj się, albo nic nie zmieni albo coś zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jak np. wyświetlacz kilometrów (spalona żarówka podświetlania, ale pod słońcem widać) mi nie działa? Nie przejdzie przeglądu? :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając dzisiaj komentarze na wykopie co do spisywania przebiegu przez diagnostów natrafiłem na jeden który daje do myślenia

Stacje kontroli pojazdów muszą już zapisywać przebieg podczas każdego przeglądu - Wykop.pl

rozmawiałem ze znajomym diagnostą i wiecie co mi powiedział o tym przepisie? Powiedział, że nie chodzi o uczciwość handlarzy tylko o to, że następnym krokiem, i to już niedługo, będzie wprowadzenia obowiązkowych przeglądów co 6 miesięcy dla aut z przebiegiem powyżej 200k km.

Chodzi o kasę.

Jestem skłonny w to uwierzyc, bo prędzej uwierzę że państwo wprowadza taki prikaz żeby nas wycyckac, niż w to że chcieli utrudnic kombinowanie tym wszystkim handlarzom.

Chociaż to może tylko plota, nie widziałem do tej pory żadnego info z pewnego źródła. Jedynie kilka miesięcy temu w tv coś mruczeli o częstszych przeglądach dla starych samochodów, ale pogadali i aż do dzisiaj nie słyszałem nic więcej na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak u mnie ma 330 tys w benzynie to najlepiej jak by co miesiac go sprawdz bo jeszcze se\ie rozleci w czasie jazdy :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dopiero się zacznie,wszystkie auta będą miały przebiegi poniżej 200tkm:grin:

akurat tyle km. przebiegu jakiego szuka większość kupujących

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...naród narzekaczy, jak Boga kocham. Wszystko źle a będzie jeszcze gorzej. Ludzie leczcie się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie zmieni na lepsze a wręcz będzie jeszcze gorzej ...

A ja myślę że za 4-5 lat będziemy chwalić ten system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...naród narzekaczy, jak Boga kocham. Wszystko źle a będzie jeszcze gorzej. Ludzie leczcie się

+1000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj robiłem przegląd pierwszy spisali licznik zrobili zdjęcia samochodu diagnosta powiedział ze narazie przebiegi sa u nich w bazie danych a pózniej najprawdopodobniej będą dostępne na necie

A po kiego grzyba im zdjęcia samochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...