Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kody climatronika Audi A4 B5


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie u mnie na kanale 52 w warunkach wyłączania sprężarkinie pojawiają się symbole graficzne tylko wartości:

np tryb Econ - 11, wyłaczona klima - 14.

Pojawia się też 9 w momencie przyspieszania, czy ktoś zna znaczenie wartości na tym kanale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Test klimatronika wykazał mi następujące błędy:

1. 1278 - czujnik EDS J623

2. 1028 - J323

3. 65034.

Jestem nowy w temacie VAG-owania i proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naciśnij i przytrzymaj przycisk recyrkulacji.

ktory to przycisk? jak wyglada?

Ten w prawym dolnym rogu, z samochodzikiem :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam takiego przycisku mam taki climatronic jak na fotce:

clim.jpg

No tak nie zauważyłem, że masz polifta u Ciebie to będzie ta "zaokrąglona strzałka" pod wyświetlaczem obok OFF :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam mały problem ponieważ nie mogę ustawić nawiewu w środkową pozycje, na kratki. Przycisk Auto i ręczne ustawienie nic nie daje.

W błędach pokazuje mi 50.1(duże 50, małe 1) i nigdzie nie mogę znaleźć co to za błąd, możliwe że źle to odczytuje.

Jeszce jedno pytanko, jak klimatronic wyświetla większą ilość błędów, mianowicie czy na wyświetlaczu pokazywane są po kolei czy coś trzeba robić ręcznie?

Dodam że pozycja góra dół działa prawidłowo, a gdy chce ustawić na kratki to dmucha góra i dół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten błąd może oznaczać uszkodzenie czujnika temperatury zewnętrznej (masz wyświetlacz temperatury na liczniku to sprawdz czy zgadza się temperatura albo możesz to sprawdzić na klimatroniku na pozycji 55) jeśli chodzi o wyświetlanie błędów to na kanale pierwszym błędy są wyświetlane jeden za drugim automatycznie jak jest ich więcej niż jeden.

Odnośnie ustawiania nawiewów to być może klimatronik się rozkodował i trzeba będzie przeprowadzić VAG-iem procedurę kodowania ale to najpierw nie może być żadnych błędów

http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=43527&highlight=kodowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie

http://www.audiworld.com/tech/int5.shtml

można znaleźć opis kodów klimatronika 'przedliftowego' po angielsku, z sensownym objaśnieniem tego, co wyświetla się na kanałach 52 i 53.

Apropos kodów, to dziś rano na kanale c1 pokazał mi się błąd 22.1 czyli "(F118) Wyłącznik wysokiego ciśnienia gazu klimatyzacji, ciągła przerwa".

W mojej instalacji obecnie nie ma czynnika (dziurawa chłodnica jeszcze kilka dni), ale też nie włączam klimy, żeby nie zatrzeć kompresora.

Ze stanu OFF włączyłem bezpośrednio ECONO, żeby mieć sam nawiew świeżego powietrza.

Czy ten błąd miał prawo się pojawić? Czy czyta to ktoś kompetentny, kto mógłby udzielić odpowiedzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, a co może zrobic posiadacz B6 ??

Czy za pomoca VAGa da sie te parametry o których mowa w opisie analizować i przegladac ?

Moze juz ktoś coś sprytnego wymyślił?????

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w moim modelu rocznik 1999 model 2000 ostatni polift będą kody działać? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w moim modelu rocznik 1999 model 2000 ostatni polift będą kody działać? :blink:

W każdym [b5] z klimatronikiem :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuuuuuuuuh :slina: dzienks,

normalnie idę do auta sprawdzić, ale bajer :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak se teraz minusowe temperatury to klima sie nie zalaczy czyli sniezynka sie nie bedzie swiecic, dopiero powyzej 5 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bo pewnie jeszcze pare dni temu bylo powyzej 5 stopni ciepla, wiedz do ogrzewanego garazu i sie pewnie klima załączy :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...