Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kody climatronika Audi A4 B5


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko programem typu VAG/VCDS/... usuniesz błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy temperaturę wylotu powietrza trzeba zmierzyć termometrem czy jest to wartość np:

57 Temperatura w oC, z wewnętrznego czujnika temperatury, desce rozdzielczej (G 56)

58 Temperatura w oC, z czujnika temperatury w kanale świeżego powietrza, (G 89)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na klimatroniku wyskoczyły mi takie błędy

22.1

50.3

6.1

nie mogę znaleźć opisu do drugiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... podczepię sie do tematu. Mam problem z klimą, raz sie włącza innym razem nie. Posprawdzałem kody w klimatronicu i wyszło że mam błąd 4.3 tzn Czujnik temperatury w kanale świeżego powietrza, czasem przerwa. Sprawdziłem także temp. na poszczególnych kanałach i na kanale 46: -8st.C, 47: 0 st.C, 58:-5 st.C. Więc jest coś nie halo z tymi czujnikami. Mam takie pytanie gdzie one się znajdują, jak je wymienić i ile one mogą kosztować? Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze u mnie to coś nie chce działać

jak długo trzeba trzymać ten przycisk recyrkulacji ? bo trzymam i nic sie nie zmienia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo, wciskasz recyrkulację (nie puszczasz, trzymasz wciśniętą), następnie wciskasz przycisk nawiewu górnego. Wyświetli się 1c. Naciśnij ‘+’ lub ‘-‘ temperatury żeby wybrać numer kodu. Naciśnij ponownie przycisk recyrkulacji. Wyświetli się wartość. Naciśnij ‘+’ lub ‘-‘ temperatury ponownie aby wyświetlić inny kod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy da rade wykasować błąd, przeprowadź test elementów w klimie - oczywiście wszystko VAG-iem...

P.S. Wyłącz kapsloka jak piszesz posta bo oznacza, że krzyczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce mi sie przewraca 35 stron tego tematu(dalem rady 12 stronom) wklejam kody klimatronica do audi a4 b5 1998rok wprawdzie mam 76 n aklimatronicu ale te mi sie przynajmniej zgadzaja:)

Znalazłem tylko 72 kody:

KODY KLIMATRONIKA ---------- Tlumaczenie PL

1. Systemfehler---------- błąd systemu

2. Ist-Wert Fühler virtuell ---------- wartosc faktyczna czujnika virtualna (urojona)

3. Ist-Wert Innenfühler Konsole---------- wartosc faktyczna wewnetrznego czujnika konsoli

4. Ist-Wert Außentemperatur - Fühler Wasserkasten ---------- wartosc faktyczna temperatury zewnetrznej – czujnik zbiornik na woda

5. Ist-Wert Außentemperatur - Fühler Stoßfänger---------- wartosc faktyczna temperatury zewnetrznej – czujnik zderzak

6. Ist-Wert Ausblasfühler Fußraum---------- wartość faktyczna nawiewuna nogi

7. Ist-Wert Ausblasfühler Mann-Anströmer---------- wartość faktyczna nawiewu na człowieka (klatka piersiowa?)

8. Displaycheck ---------- kontrola wyświetlacza

9. Ist-Digitalwert Rückmeldepoti Temperaturklappe---------- wartość faktyczna digitalna powrotu (poti nie wiem) klapy temperatury

10. Soll-Digitalwert Temperaturklappe ---------- wartość planowa digitalna klapy temperatury

11. Ist-Digitalwert Rückmeldepoti A/C-Klappe ---------- wartość faktyczna digitalna powrotu (poti nie wiem) klapy A/C

12. Soll-Digitalwert A/C-Klappe ---------- wartość planowa digitalna klapy A/C

13. Ist-Digitalwert Rückmeldepoti Fuß/Def-Klappe---------- wartość faktyczna digitalna powrotu (poti nie wiem) klapy nogi/(Def nie wiem)

14. Soll-Digitalwert Fuß/Def-Klappe ---------- wartość planowa digitalna klapy nogi/(Def nie wiem

15. Ist-Digitalwert Rückmeldepoti Stauluftklappe---------- wartość faktyczna digitalna powrotu (poti nie wiem) klapy spietrzajacej powietrze

16. Soll-Digitalwert Stauluftklappe ---------- wartość planowa digitalna klapy spietrzajacej powietrze

17. Fahrgeschwindigkeit (km/h) ---------- szybkość jazdy (km/godzine)

18. Istwert der Gebläsespannung (Volt) ---------- wartosc faktyczna napiecia w dmuchawie (Volt)

19. Sollwert der Gebläsespannung (Volt) ---------- wartosc planowa napiecia w dmuchawie (Volt)

20. Istwert der Kompressor/Bordspannung (Volt) ---------- wartosc faktyczna napiecia sprezarki/pokladu (Volt)

21. Anzahl der Niederspannungsereignisse (nicht flüchtig) ---------- liczba wydarzen niskiego napiecia (nie krotkotrwale)

22. Schaltzustand des Hochdruckschalters---------- Stan przełączania przełącznika wysokiego ciśnienia

23. Anzahl der Hochdruckereignisse (flüchtig) ---------- liczba wydarzen wysokiego cisnienia (krotkotrwale)

24. Anzahl der Hochdruckereignisse (nicht flüchtig) ---------- liczba wydarzen wysokiego cisnienia (nie krotkotrwale)

25. A/D-Wert Kick-Down-Schalter ---------- A/D wartosc przelocznika „Kick-Down“

26. A/D-Wert Heißleuchte ---------- A/D wartosc lampy (albo swiatla)goracej

27. Motordrehzahl ---------- obroty silnika

28. Kompressordrehzahl ---------- obroty sprężarki

29. Codierung ---------- kodowanie

30. Software-Version ---------- wersja oprogramowania

31. Softwareindex ---------- Indeks oprogramowania

32. Potifehlerzähler Temperaturklappe---------- (poti nie wiem) licznik błędów klapy temperatury

33. Potifehlerzähler A/C-Klappe ---------- (poti nie wiem) licznik błędów klapy A/C

34. Potifehlerzähler Fuß/Def-Klappe ---------- (poti nie wiem) licznik błędów klapy nogi//(Def nie wiem)

35. Potifehlerzähler Stauluftklappe ---------- licznik błędów klapy spiętrzającej powietrze

36. Temperaturklappe Anschlag Kalt ---------- klapa temperatury underzenia zimna

37. Temperaturklappe Anschlag Warm ---------- klapa temperatury underzenia ciepła

38. A/C-Klappe Anschlag geschlossen ---------- klapa A/C underzenia zamknieta

39. A/C-Klappe Anschlag geöffnet ---------- klapa A/C underzenia otwarta

40. Fuß/Def-Klappe Anschlag Def ---------- Noga/(Def nie wiem)-klapa uderzenie (Def nie wiem)

41. Fuß/Def-Klappe Anschlag Fuß ---------- Noga/(Def nie wiem)-klapa uderzenie noga

42. Stauluftklappe Anschlag auf ---------- Klapa spietrzajaca powietrze otwarta

43. Stauluftklappe Anschlag zu ---------- Klapa spietrzajaca powietrze zamknieta

44. Fahrzyklus-Zähler ---------- Licznik cyklow jazdy

45. Innentemperatur gerechnet (Ninc) dig---------- Temperatura wewnetrzna wyliczona (Ninc – nie wiem) dig.(moze digitalna?)

46. Außentemperatur gefiltert (°C) ---------- Temperatura zewnętrzna filtrowana (oC)

47. Außentemperatur ungefiltert (°C) ---------- Temperatura zewnętrzna niefiltrowana (oC)

48. ECOR ---------- ?????

49. Kühlmitteltemperatur---------- Temperatura płynu chłodzącego

50. Standzeit in min ---------- czas postoju w min

51. Motortemperatur °C ---------- Temperatura silnika

52. Kompressor-Abschalt-Bedingungen---------- Warunki odlaczania sprezarki

53. Anzeige aktiver el. Ausgänge: ---------- Wskaznik aktywnych el (moze elektrycznych?) wyjsc:

Kompressor / Umluftventil / Wasserventil ---------- Sprezarka / zawor przewietrzenia / zawor wody

54. Regelkennziffer ---------- wskaźnik regulowania

55. Außentemperatur °C ---------- Temperatura zewnętrzna oC

56. Innenfühler virtuell °C ---------- wirtualny (urojony) czujnik wewnętrzny oC

57. Innenfühler Konsole °C ---------- wirtualny (urojony) czujnik wewnętrzny konsoli oC

58. Temperatur Wasserkasten °C ---------- Temperatura zbiornika wodnego oC

59. Temperatur Stoßfänger °C ---------- Temperatura zderzaka oC

60. Ausblasfühler Fußraum °C---------- Temperatura wywiewu Powierzchni przy nogachoC

61. Ausblasfühler Mann-Anströmer °C---------- Temperatura wywiewu na człowieka (klatka piersiowa?)oC

62. Sonnenintensität W/m-1 ---------- intensywność nasłonecznienia W/m-1+

63. Sonnenintensität gefiltert W/m-1 ---------- intensywność nasłonecznienia filtrowana W/m-1 +

64. Delta Lüfteranhebung ---------- Delta zaczynania (albo tez podnoszenia, unoszenia) wietrzenia

65. Delta A/C-Klappenverschiebung---------- Delta zaczynania (albo tez podnoszenia, unoszenia) przesuwania klapy

66. Zeitkonstante / 1,6 sec ---------- Stała czasu / 1,6 sec

67. Kaltstartkorrektur ---------- poprawa startu zimnego

68. Maximale Stellgröße für I- und P-Anteil---------- maksymalna wartość ustawienia dla udziału w I- oraz P-

69. Ist-Wert Ausblasfühler Fuß (cnts) ---------- faktyczna wartosc wywiewu na nogi (cnts)

70. Soll-Wert Ausblasfühler Fuß (cnts) ---------- teoretyczna wartosc wywiewu na nogi (cnts)

71. Abweichung (Epsilon) ---------- odchylenie od normy (Epsilon)

72. Anteil (+ heizen / - küh ---------- udział (+ grzanie / - küh nie wiem, moze skrot od „kühlung“ to znaczy chłodzenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Takie pytanie mam, który z punktów, poda mi wartośc zewnętrzną temperatury, tą samą która powinna być wyświetlana na jednym z tych prostokątnych wyświetlaczy? ( http://img216.imageshack.us/i/62478169lb2.jpg/ )

Wydaje mi się że 55. jeśli tak, to temperaturę podaje. ale nie widać jej już na wyświetlaczu pomiędzy licznikami....

dziękuje z góry za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak se uruchomisz tą funkcję to będzie się wyświetlała :naughty:

PS. w 1996 roku nie było jeszcze [AVV]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie wyświetla to musisz dołożyć i podłączyć wyświetlacz temperatury w licznik...

zdemontuj licznik i zobaczy czy masz tak ten wyświetlacz czy tylko zaślepkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi ;)

jutro zdemontuje licznik i zobacze, dzisiaj oglądam jeszcze GP

no właśnie, tylko jak moglibyście mi powiedzieć który punkt z listy, powinien wyświetlać temperaturę zewnętrzną , tą która powinna być na liczniku.

Jeśli to faktycznie 55 to... się zepsuł. nie możliwe żeby były na zewnątrz 23 stopnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...