Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AGD do kuchni


vdm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jesteśmy na etapie kupna całego agd do kuchni :facepalm:

Potrzebuję pod zabudowę:

Płytę indukcyjną

Piekarnik

mikrofalę

lodówkę

pralkę

zmywarkę

Wstępnie znaleźliśmy to co nas interesuje, w kwocie jaką dysponujemy (6500zł)

piekarnik AMICA EBF 7541 AA

kuchenka mikrofalowa Amica AMG 20 BF

płyta indukcyjna Amica PI6512TK

zmywarka Bosch SMV40D40EU

pralka Beko WMI 71242

lodówka Electrolux 2800BOW

Czy macie może jakieś doświadczenie z wymienionym powyżej sprzęcie i macie inne propozycje,

lub zajmujecie się sprzedażą i z chęcią byście nas obsłużyli?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od 2,5 roku piekarnik i płytę indukcyjną Amica i bardz dobrze służą - chyba nawet te same modele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od 2,5 roku piekarnik i płytę indukcyjną Amica i bardz dobrze służą - chyba nawet te same modele

o za***iście, o takie info chodzi mi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od 2,5 roku piekarnik i płytę indukcyjną Amica i bardz dobrze służą - chyba nawet te same modele

o za***iście, o takie info chodzi mi :wink:

Dużo się dowiesz z opinii które wypisują ludzie na stronach Sklep RTV AGD, sprzt AGD - Mixelectronics.pl i RTV EURO AGD - Sklep internetowy RTV AGD Komputery Foto Telefony

W sumie, chyba w tych sklepach najlepiej kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od 2,5 roku piekarnik i płytę indukcyjną Amica i bardz dobrze służą - chyba nawet te same modele

o za***iście, o takie info chodzi mi :wink:

hmm...

ok płytę mam model - Amica Pi6512TF - troszkę dołożysz a będzie wygodne sterowanie mocą pól dotykowym suwakiem i funkcja Booster na 4 a nie na dwóch polach ( zaj...cie szybko zagotowuje wodę )

piekarnik mam EBI 8562 - i tu chyba nie warto dokładać bo w twoim modelu jest to samo tylko brak funkcji samoczyszczenia która i tak nie działa :decayed: zbyt dobrze

Zmywarka Bosch jak najbardziej - znajomi strasznie narzekają na Elektroluxa i Amici że niedomywają naczyń , ja mam używkę Neff ( czyli Bosch tak naprawdę ) i zero problemów

Lodówka koniecznie z systemem No frost

takie info lepsze....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się jako sprzedawca od AGD :hi: handluje tym na codzień i wszystkie modele mam chyba teraz na sklepie.

Co do firmy Amica to w zabudowie urządzenia grzejne mają ok, bo nawet nie źle pracują. Seria EBF czyli tzw fusion jest tańsza od serii Integra EBI, w zasadzie to te same piekarniki tylko w ebf masz szkło na froncie i nie podświetlane przyciski które sie wysuwają. Co do czyszczenia to lepsze już to parowe które jest w ebi8562 niż jakieś katalityczne bo tam z czasem sie te płyty wypalą. Z wyposażenia masz jeden teleskop, i dwie tacki w tym jedną głęboką. Jeśli chodzi o markę to jedyna firma w której cena mikrofali jest w miarę atrakcyjna.

Btw. podobne funkcje masz w ebi 7522 aa ( szukaj piekarników z końcówką AA bo to nowe modele A-20%)

Co do mikrofali jest ok, zamiennie do serii ebi to model AMM 20BI.

Jeśli chodzi o płytę to twój wybór amica nie jest zła, a i electrolux jest całkiem całkiem np. EHH 3634 F9K lub EHH 16340 FK.

A co electroluxa mają teraz promocje że jesli kupisz płyte + piekarnik dostajesz kartę na zakupy 200zł visa ( cena do 2500zł) lub 500zł (powyżej 2500zł)

Co do pralki to może i być to beko do zabudowy ale kup sobie dłuższą gwarancję na nią bo dzisiaj pralka ma nie wymienne łożyska a electronika sypie się po gwarancji jak okruszki z drożdzówki. Tu masz bez znaczenia. To samo z lodówką jeśli chcesz coś standardowego to może i być ten electrolux ~1200zł jeśłi chcesz coś w no-frost to szykuj ok ~2000zł . Z Ciekawostek to większośc lodówek ma ten sam agregat bez względu na firmę i produckję. Najczęstsze usterki to agregat + rozszelnienie rurek wewnątrz lodówki+ ewentualnie elektronika - czas pracy +/- max 4-5 lat

Zmywarka bosch lub firma hotpoint-ariston ciche i oszczędne np. model lsta+ 329 cena/jakość na bardzo dobrym poziomie. powiększony załadunek do 10 kompletów i silniki indukcyjne. Jak coś pytaj pozdro,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za podpowiedź,

Chyba "integra" wygra, jednak ładniej się prezentuje AMM25BI + EBI8562 tak jak radzisz :wink:

Co do lodówki to niby posiada system NO FROST :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do piekarnika polecam funkcje samooczyszczenia

Ja kupiłem Miele, ale niestety bez tej funkcji i teraz żałuje,

Ta funkcja jest bardzo przydatna, ja nie moge doczyscic piekarnika z tłuszczu, który skapnie

na dół i zaschnie, pomyśl o tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za podpowiedź,

Chyba "integra" wygra, jednak ładniej się prezentuje AMM25BI + EBI8562 tak jak radzisz :wink:

Co do lodówki to niby posiada system NO FROST :eusathink:

Ale ten no frosty tylko na część zamrażania taki semi-nofrost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za podpowiedź,

Chyba "integra" wygra, jednak ładniej się prezentuje AMM25BI + EBI8562 tak jak radzisz :wink:

Co do lodówki to niby posiada system NO FROST :eusathink:

Ale ten no frosty tylko na część zamrażania taki semi-nofrost.

ok dzięki,

mimo wszystko mamy ograniczony budżet, więc nic innego raczej nie wchodzi w grę, najważniejsze to ma być cicha, a tą podobno polecają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy miał ktos z tych sprzetów, bo też stoje przed wyzwaniem urzadzenia kuchni. Takie sprzety zwróciły moją uwagę, jeśli ktos miał lub ma proszę o opinie

Płyta Electrolux EHH16340FK

zmywarka (zabudowa, ważne zeby była 45 cm szeroka) bosch SPV43M10EU

mikrofalówka Amica AMG20BF lub Samsung FG87SUB

Piekarnik candy FPP 649 N lub Bosch HBA23B263

lodówka (zabudowa) elextrolux ENN2853COWlub Amica BK313.3AA

Okap (tutaj głownie wygląd ale też cicha praca )

Amica OKC6726I lub Akpo WK-9 Venus 60

z góry dzieki za opinie i doradztwo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi Drodzy :),

Odgrzeję trochę kotleta i podpytam Was, bo tak się składa, że teraz ja dobieram sprzęt do kuchni i poniżej jest to co wstępnie wybrałem. Pytanie czy się nada. Moze akurat ktoś ma i korzysta, więc wszystkie opinie mile widziane :).

OKAP:

http://www.oleole.pl/okapy/akpo-wk-9-kastos-60-czarny.bhtml

PŁYTA INDUKCYJNA:

http://www.oleole.pl/plyty-do-zabudowy/bosch-pie611f17e.bhtml#zestawy

PIEKARNIK:

http://www.oleole.pl/piekarniki-do-zabudowy/bosch-hbg634bb1.bhtml#afterSearch-bosch%20hbg634bb1|

MIKROFALA:

https://mediamarkt.pl/agd-do-zabudowy/kuch-mikrofalowa-bosch-hmt84g654

LODÓWKA:

http://www.oleole.pl/lodowki-do-zabudowy/electrolux-enn2854cow.bhtml#opis

ZMYWARKA:

http://www.oleole.pl/zmywarki-do-zabudowy/bosch-smv58l60eu.bhtml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam zmywarki Bosch SMV juz od 5 lat i póki co jest ok. Domywa dobrze choć to zależy także od jakości chemii oraz od dobrego ułożenia naczyń. Jest cicha i ma krótkie programy. Mogę polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmywarkę mam Boscha od 2 lat i jestem bardzo zadowolony. Co do płyty indukcyjnej to jeśli jest na 230 to porażka na całej linii. Znajomy ma na 230 i jest mega nie zadowolony. Teściowa ma na siłe i jest bajka. Jak kolega przyjechał zobaczyć u teściowej jak działa płyta na sile to się za głowę złapał i po powrocie do domu swoją na 230v wyrzucił ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli za późno piszę to przepraszam, ale z mojego skromnego doswiadczenia pracując w MixElectronics zauwazylem kilka rzeczy: klienci co do kuchenki gazowej czy elektrycznej nie przykladali zbyt wielkiej wagi, wybierali raczej produkty krajowe, z tego powodu ze jesli przychodzilo wymieniac palniki czy dysze, wszędzie mozna bylo dostac za grosze bez problemu, reszta jest raczej jak konstrukcja cepa i raczej sie nie psuje.

Co do pralek, to wybierali roznie: jesli skromne srodki to tureckie beko, jesli srodki wieksze to Boscha (pod warunkiem ze z tylu byla naklejka z produkcja w Niemczech a nie w EU) lub Siemens (tak samo DE), ewentualnie Electrolux a najlepiej AIG/Electrolux.

Co do lodówki , pralki czy zmywarki bym nie oszczedzal, chociaz nie twierdzę że tańsze gorsze.

W Mixie (Krakow) mozna sie dogadac z chlopakami, jak sie poprosi o uczciwa sprzedaż to raczej nie zdarzy się żeby ktoś sprzedał kota w worku. Najlepiej prosić od razu kierownika, powiedzieć że chce się kupić całą zabudowę i wtedy da rabat którego pracownik może nie dać.

Ja dogadalem sie kilka lat temu z kierownikiem i całą zabudowę kupiłem po cenie.... ich zakupu u producenta. Radość moja taka że sprzęty do dzisiaj działają bez reklamacji już 7 lat!

Nie mówię że w każdym sklepie nie chcą zarobić, ale nie bać sie podejść i pogadać ewentualnie zagrać w ruletkę i powiedzieć: no dobra, ale konkurencja wyliczyła xxx zeta taniej, da rady sie coś taniej czy iść do konkurencji?

Czesto to działa ale nie zawsze, każdy sklep sprawdza ceny konkurencji, nie jest tylko w stanie sprawdzić rabatu jaki udzieli pracownik.

Myślę że komuś to chociaż troszkę pomoże :)

Wyslano z i9305

Acha, piekarniki i płyty elektryczne/indukcyjne podłączamy TYLKO I WYŁĄCZNIE na 380V chyba że lubicie hardkor i przeciążać instalację elektryczną (230V) co doprowadzi do niezlych fajerwerków z domu :D

Wyslano z i9305

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie może doradzicie jakie marki brać pod uwagę na chłodziarko-zamrażarkę pod zabudowę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemens, AIG, Electrolux, Liebher

Wyslano z i9305

Ewentualnie Bosch Gmbh, jesli jest to Bosch EU - odpusc to sobie.

Wyslano z i9305

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie może doradzicie jakie marki brać pod uwagę na chłodziarko-zamrażarkę pod zabudowę ?

O, dokładnie. Też jestem zainteresowany. Co prawda na stronie oleole polecają Electrolux ENN2854COW, ale nie wiem czy to słuszny wybór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...