Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kierownica musi być lekko skręcona w lewo, żeby auto jechało prosto.


zenekbrudny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam okazję kupić A4 1.8T Quattro benz.+gaz. Audi jest do lekkiego dopieszczenia ale jedna rzecz mnie bardzo zdziwiła, otóż aby auto jechało prosto kierownica musi być lekko skręcona w lewo. Dodam, że auto jest świeżo po ustawieniu zbieżności oraz po wymianie pompy układu wspomagania. Proszę o wasze opinie na ten temat bo nie chcę się wkopać z zakupem samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzić geometrię i będzie wiadomo czy warto się nią zainteresować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy owak czeka Cię wizyta w u dobrego fachowca a on będzie wiedział co zrobić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie robili zbieżność i ustawiali nie patrząc na kierownicę. jak nie ściąga Ci auta to przestaw na wieloklinie. a najprościej to jeszcze sprawdź ciśnienie w kołach :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przestaw kiere na wieloklinie:decayed:

i przy okazji zerwij sobie taśmę od poduchy :naughty:

Ciekawe jak..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się właśnie od właściciela że stało się tak po wymianie pompy wspomagania na nową i dlatego kierownica krzywo jest ustawiona, można to zrobić i koszt tego wynosi 100 zł niby. Zbieżność kół ustawiona ale do pozycji lekko skręconej kierownicy. Wystarczy pojechać i ustawić zbieżność pod wyprostowaną kierownicą. Tyle się dowiedziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak radzą koledzy powyżej, up up up... Przestaw kierownicę i się nie p.....l w tańcu:wink: Ja z 2 miesiące temu bedzie wymieniłem u siebie kompletne zawieszenie pojechałem do diagnosty aby poprawił zbieżność i kierowca lekko uciekła w lewo. Sam sprostowałem i jest wszystko ok.

Więc oszczędź sobie 100zł i czasu aby do tego fachmana jeździć. Chyba,że chcesz to ja zrobię to za stówkę...:decayed: Pozdrawiam

---------- Post dopisany at 19:58 ---------- Poprzedni post napisany at 19:34 ----------

Jak będziesz miał problem z ustawieniem kierownicy pisz na PW to Ci powiem jak ogarnąć temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz przestawić na wieloklinie chyba że jeden ząbek okaże się za dużo i kierownica przechyli się w drugą stronę. Zależy jak dużo jest skręcona. Na zbieżności zawalili sprawę bo zbieżność ustawia się na idealnie prostej kierownicy. Raczej wymiana pompy wspomagania nie ma nic do rzeczy ale niech ktoś potwierdzi.

Próbuj na wieloklinie, delikatnie, może się uda, a jak nie to zbieżność, ja bym usługę zareklamował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przestaw kiere na wieloklinie:decayed:

i przy okazji zerwij sobie taśmę od poduchy :naughty:

Ciekawe jak..

Tak że przestawiając kierownicę w którąś stronę ona się skręca kawałek dalej w stosunku do tego jak było na początku i w ten sposób można przy max skręcie zerwać taśmę. Przed 2 liftem można zrobić to o 1 ząbek i taka różnica nie robi problemu, ale w przypadku B5 po 2 lifcie gdzie drążek można przestawić minimum o 1/4 obrotu kierownicy to już się robi problem, wszystko zależy od tego ile się chce przestawić.

jak robiłeś zbieżność i kierownica jest krzywo to od razu się jedzie do speców którzy to robili, bo spierdaczyli robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie po wymianie wachacza banana i amora lewego tez sciaga troche na lewo ,cos trzeba ustawic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowo ustawiona zbieżność wraz ze zblokowaniem kierownicy (o ile sam magiel nie ma nadmiernych luzów) rozwiąże problem. Co to za zbawienne porady z przestawianiem kierownicy na wieloklinie ?? To coś jak podetrzeć tyłek papierem ściernym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawą końcówkę drążka wykręć np o 1/6 obrotu(łatwo dopilnować przy nakrętce 6-kątnej :wink: ) a lewą wkręć dokładnie o taką samą wartość. Zbieżność się nie zmieni a koła pójdą lekko w lewo czyli powinno się wyrównać do jazdy na wprost. Jeśli będzie za mało to operację powtarzaj aż do skutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...