Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciężkie odpalanie TDI VP - Temat Zbiorczy


Aron21

Rekomendowane odpowiedzi

Nie na razie odpusciłem wymieniłem swieczki filtr paliwa i tyle.

Na bank teraz jak mam sztywne czuć to bardziej niz na dm.

Najgorsze ze on pali od kluczyka ale po chwili ok 2 sek od odpalenia obroty faluja tak ok 2mm silnik nie równo chodzi i przez chwilke kopci na siwo.

Tylko przy pierwszym odpaleniu ale i to nie zawsze.Temp nie robi tutaj nic bo po nocy jak mamy np 12st dzieje sie to samo.

Na razie wpadnie 11 zrobiona na tip top jak to nic nie da szukamy dalej tj ciśnienie na cylindrach sie zmierzy oraz ciśnienie oleju.

Moze w miedzy czasie zamienie na przypał od kolesia czujnik temp wody i jak wgram z powrotem vcdsa to sprawdze temp paliwa.

Może ktoś coś????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz cisnienie oleju u mnie winowajca byla pompa oleju na zimnym po odpaleniu prawie 10 bar wyskakiwalo. silnik chodzil nie rowno czaem na 3 gary. wymienilem pompe nowy olej i jest elegancko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale miales takie objawy tylko przy 1szym odpaleniu po długim czasie czy zawsze????

Pompe daleś nówke czy używke???

Wszedzie piszę ze sprawdzamu ciśnienie na rozgrzanym i tu mamy jakies wartosci jakie wartosci powinny byc na zimnym zaraz po odpaleniu??

Edytowane przez wesz82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

praktycznie zawsze po dluzszym postoju w temp ponizej -5 Odpalił od strzala chwile pochodzil i gasł pozniej trzeba bylo nim krecic chwile aby odpalil a jak juz odpalil to telepalo troche silnikiem a czaem na 3 garki chodzil.Wymieniłem pompe oleju na nowa jakis zamiennik nie pamietam firmy juz. problem ustal na zimnym silniku po odpaleniu cisnienie mialem ok 5,5 bara teraz za kazdym razem nie zaleznie od temp pali od strzala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz manometr zamuwiony takze w tym tyg zrobie pomiar po nocy i rozgrzanego dziada.

Wlasnie mi nie gasnie kontrolki nic nie pokazuja mozliwe ze mam namiastke z tego co miales bo teraz jest roznie dzis po.17h stania nic nie zadrzalo nie zaszkodzi dla.siebie sprawdzic.

Dzieki za info.

Wiec tak na zimnym po nocy cisnienie 5,5b

Na rozgrzanym na jałowym 1,5b,przy 2 tys 2,5b takze pompa ok ale problem nie wystepuje,jak sie pojawi z powrotem to raz jeszcze sprawdze cisnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę trochę temat,ja aktualnie dalej mam problem z odpalaniem nie to ze nie zapali ale chwile pokręci i dopiero pali. Albo nierówno łapie.Nic nie kopci, oleju nie pobiera. Zaczynam się zastanawiać nad lejącymi wtryskami bądź słabą kompresją. Ale jeszcze trzeba by było posprawdzać wszystkie czujniki.


Sprawdzałem dziś czujniki temp i w instrument w 1 pozycji było 30 stopni, a w enigine w 4 pozycji 1.5 stopnia , jak odpiłem czujnik to 1.5 wyrównało się z 1 pozycja w engine. Świece grzały dłużej ale auto wcale tak rewelacyjnie nie odpalało ale odpaliło po 2 sekundowym kręceniu rozrusznikiem. Jeszcze raz sprawdze wieczorem.


Jeszcze raz sprawdzałem czujnik temp na zimnym w engine 0.9 w inst 30.

Na ciepłym 89.1 eni i 92 ins.


wymieniłem też filtr paliwa i świecę wymieniłem 1 spalona była ale dalej jak zimny to 3 razy musi zakrecic i troszkę szarpie. Jak sprawdzic czy prąd dochodzi do świec? podpinałem kabel z żarówką to prąd był. Co jeszcze mam zrobic pomocyy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP a przeczytałeś chociaż kilka postów wyżej? A po co, lepiej pisać na pałe i czekać aż ktoś znajdzie w sobie na tyle dobroci i odpisze.

Ja nie będę pisał tego samego drugi raz: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/262790-ciezko-odpala-po-dlugim-postoju-tylko-w-temp/page-9#entry4765510

Naładuj akumulator, sprawdź ładowanie na włączonych wszystkich odbiornikach (nie może być niższe niż 13.8V),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu nie mam zamiaru się kłócić, czytałem uwierz i to nawet kilka razy nawet moje posty z lutego ale później temat ucichł a ja nic nie robiłem bo po prostu dałem sobie czas na przemyślenia co by tu zrobić (poprawić jeszcze).Jak bym miał na tyle kasy to bym zaprowadził do porządnego mechanika i tyle.Nie jestem diagnostą i dlatego pytam bo inni piszą ze czujnik G2 moze startowac od 30 stopni a inni ze nie. A mój właśnie takie wskazania ma przy obecnej temperaturze ten w instrumentach17.Akumulatorem się jutro zajmę, ale spróbuje też odpalić przez kable od drugiego auta. Mi się wydaje że zapowietrza się, dziś grzebałem koło filtra paliwa chciałem poprawic i zamiast lepiej to jest gorzej lol.Cały czas jest jakiś pęcherz z powietrzem a jak odpale to lecą bombelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt tutaj się kłócić nie chce, ale czasami już się nie chce pisać tego samego w koło a tematów o podobnym problemie przewinęło się przez forum bardzo wiele.

Podstawowe czynności jakie trzeba przeprowadzić napisałem, zresztą nie tylko ja... a resztę trzeba poszukać samemu, u wujka google jest wszystko, wystarczy posiedzieć i skompletować sobie poradniki/tutoriale, jakieś ważne lub mniej ważne informacje - np. pozapisywać sobie strony w zakładkach przeglądarki.

Ja tak robiłem, cześć podstawowych rzeczy które mają wpływ na odpalanie silnika już się pamięta i nie tylko ze względu na to że nie raz się o tym pisało, ale na początku sam szukałem i przez to wszystko przechodziłem.

Jak lecą bąble to sam sobie odpowiedziałeś.

Możesz mieć silnik żyleta ale jak powietrze w układzie to nie odpali za strzałem choćby nie wiadomo co.

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że w ni jaki sposób się tego pozbyc nieda. Jakies inne lepsze opaski kupię.


Podłączyłem kable z drugiego auta rozrusznik kreci jak szalony (nowy aku i rozrusznik po remoncie) ale i tak łapie po kilku obrotach przeważnie 3.Wieczorem zajmę się jeszcze raz tym podłączeniem do filtra kupiłem inne opaski.


pęcherze z powietrzem zostały usunięte i na zgaszonym tez nie ma pęcherzów ale dalej to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz szczelność układu zasilania, wężyki przy wtryskach i oring pod białym plastikiem na filtrze paliwa. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mógłby ktoś zebrać info co sprawdzić itp w jednym poście i bym to podwiesił, tak jak zrobiłem w TDI PD i by ludziska nie zadawali w kółko tych samych pytań o odpalanie... ? ? ? 

https://a4-klub.pl/topic/359349-ciężkie-odpalanie-tdi-pd-temat-zbiorczy-przed-pytaniem-przeczytaj-1-post/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Panowie mam problem z odpalaniem mojej a4b5 ,na początku nie chciała palić po dłuższym staniu wiec kupiłem świece żarowe i teraz po dłuzszym staniu na zimnym odpala nawet ładnie a problem jest tego rodzaju ze jak odpalii się nie nagrzeje to potem długo kręci żeby odpalić, w końcu zaczyna łapać ale tak jak by paliwa nie dostawała, i co może być panowie? ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie musi długo kręcić.
Do sprawdzenia układ paliwowy bo może paliwo się cofa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kolego pali ciężko tylko na niedogrzanym,na ciepłym pali bardzo ładnie, na mrozie po dłuższym staniu tez nie źle, ale jak się odpali i się niedogrzeje i zgasi się ją to potem długo kręci, jakieś pomysły? ? 

A co do tego układu, to jakiś pomysł kolego od czego zacząć? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr paliwa kiedy zmieniany?

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej napisał, filtr paliwa do wymiany jeśli nie wiesz kiedy był ostatnim razem wymieniany.

Uszczelkę filtra paliwa smarujesz olejem, bo na sucho to często się podwija i paliwo się cofa.

Do sprawdzenia masz jeszcze podstawy tj.

-kąt wtrysku

-dawka paliwa na rozgrzanym silniku

Temperatury z czujników: paliwa, powietrza, płynu chłodzącego

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...