Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaką pralkę kupić?


omzig

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Właśnie umarła nam pralka, a koszta naprawy są zbyt wysokie... Więc decyzja zapadła o kupnie nowej.

W necie co strona to inna opinia, a w miejscowym serwisie mówią: "bierz pan ładną bo to wszystko jeden uj".

Podpowiedzcie jaka pralkę kupić do domu, tak do 1500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie mamuska sobie wybrala BEKO wmb71031, ma ja juz rok i poki co wszystko jest w porzadku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz ładną, bo to jeden uj ;) po tylu i tylu praniach i tak siądą łożyska, gdzie nie będzie ci się opłacało naprawiać, a siądą po gwarancji, po kilkuset praniach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wyczytałem, że dobre pralki to LG, bo mają silnik Direct Drive, na który dają niby gwarancję na 10 lat i ponoc jakieś niemieckie instytucje zachwalają te pralki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ponoc jakieś niemieckie instytucje zachwalają te pralki...

Tylko żeby przypadkiem nie było to ADAC :grin:

Ja tam używam Boscha i oprócz wymiany grzałki, która zjarała się od kamienia, śmiga bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie mam beko i rok temu dałem za nią 1000 zł plus 200 przedłużenie gwarancji do 5 lat i jak za taką kasę pierze ładnie klasa A++ i ma dużo opcji prania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wyczytałem, że dobre pralki to LG, bo mają silnik Direct Drive, na który dają niby gwarancję na 10 lat i ponoc jakieś niemieckie instytucje zachwalają te pralki...

bo silniki żadko padają.za to programatory duzo czesciej.:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Whirpool , 9 rok przy 3 dzieciakach :facepalm: zapitala tylko furczy,polecam:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, ta, z tym ADAC to niezłe jaja, teraz muszę fotelik wymienić. :grin:

Boscha niby dobre, ale ponoc drogie w naprawie pogwarancyjnej... Jakby nie mogli zrobić jednej kompletnej pralki... W Samsungu grzałka ceramiczna i te Eco Bubble, w LG te super hiper silniki, w Beko grzałki niklowane, Whirpool ma jakies pranie parowe... kur... masakra... weź teraz bądź mądry i kup taka pralkę żeby żonie pasowała.

Jakbym miał luźne 3K to pewnie bez problemu coś by sie trafiło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko teraz raczej ciężko stwierdzić czy 9 lat która kolwiek wytrzyma. Bosch jest ok dopóki coś nie wysiądzie, części drogie masakrycznie, osobiście polecam Ci LG,Samsung,Electrolux,Gorenje ew. Whirpool., aczkolwiek szukał bym LG. Jeśli jest opcja przedłużenia warto sobie wykupić, Beko jeśli chodzi o pralki odradzam, tak samo jak Candy i Hoover. Mówię jak jest w rzeczywistości a nie że coś tam słyszałem, mam styczność z AGD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wyczytałem, że dobre pralki to LG, bo mają silnik Direct Drive, na który dają niby gwarancję na 10 lat i ponoc jakieś niemieckie instytucje zachwalają te pralki...

wymiana elektr programator wiecej zapłacic niż kosztowała pralka :grin:

---------- Post dopisany at 20:09 ---------- Poprzedni post napisany at 20:06 ----------

wystarczy polar eco :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mordko, do 1500zł max.

---------- Post dopisany at 20:14 ---------- Poprzedni post napisany at 20:11 ----------

Tylko teraz raczej ciężko stwierdzić czy 9 lat która kolwiek wytrzyma. Bosch jest ok dopóki coś nie wysiądzie, części drogie masakrycznie, osobiście polecam Ci LG,Samsung,Electrolux,Gorenje ew. Whirpool., aczkolwiek szukał bym LG. Jeśli jest opcja przedłużenia warto sobie wykupić, Beko jeśli chodzi o pralki odradzam, tak samo jak Candy i Hoover. Mówię jak jest w rzeczywistości a nie że coś tam słyszałem, mam styczność z AGD.

W tych LG jest silnik wbudowany w bęben, a juz wyczytałem, że lepiej jak silnik będzie na pasku... normajnie mejdej hehe.

Dzięki Panowie za zainteresowanie tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam też jadę na Boschu kupiony jakiś rok temu... polecił mi ją kolega ze sklepu RTV-AGD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z jak najmiejsza iloscia bajerow , nie ma co wtedy zbytnio sie popsuc .i patrz na klase energo oszczednosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam po Whirlpool który zardzrwial po 20 latach trzy pralki Amica AWCT10L. Tzn ja, siostra i starsi. Jedyna pewna w której sterowniki nie padały.

Następna będzie Whirlpool, Bosch lub Siemens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam nowego polara za 800zł ładowany od góry i jest si. poprzedni polar śmigał 15lat beż żadnych napraw, bez odrdzewiaczy calgonów gówien i dalej by śmigał gdyby nie zwara w instalacji

---------- Post dopisany at 21:07 ---------- Poprzedni post napisany at 21:06 ----------

klasa a+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moi rodzice maja zanussi i tez lata 8 rok z zewnatrz troche ja opyla ruda .ale srodek i good zero zuzycia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Boscha model WLO 20160 PL. Indeks (PL) na końcu E-nr świadczy o wykonaniu tego sprzętu w fabryce w Łodzi więc z Polski. Łożyska (zespół piorący) rozbieralne. Sprzęt godny polecenia. Są też pralki Boscha robione w Chinach i zespół piorący nie jest rozbieralny. Dobre pralki Boscha są też serii WAE (....) z końcówką PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...