Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[TDI PD] Wymiana uszczelki pokrywy zaworów


Biszczan

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję jeszcze raz za informację to chyba wyczerpuje moje wątpliwości :)

A na pewno powinienem się trzymać tego, że nie jest to nowe auto i nowego już z niego nie zrobię :)

Znalazłem wałek który jak twierdzi sprzedający stan bardzo dobry wysokość krzywek 61.8 mm i pochodzi z silnika AJM z golfa IV, trudno to realnie zweryfikować ale może jednak warto skoro i tak muszę wszystko rozebrać - wtedy jedna robota a efekt może na dłużej.

Bez_tytu_u.jpg

Ponadto mam pytanie do kolegi Piotra - specyfik MILITEC1 z K2 z pewnością zastosuję tylko czy rzeczywiście dodałeś go około 150-200ml do oleju (zalecają 50ml na 1 litr oleju) wydaje się być to stosunkowo dożo a jest chyba rzadszy niż olej? Choć do tej pory jakby coś miało być nie tak to pewnie by wyszło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto mam pytanie do kolegi Piotra - specyfik MILITEC1 z K2 z pewnością zastosuję tylko czy rzeczywiście dodałeś go około 150-200ml do oleju (zalecają 50ml na 1 litr oleju) wydaje się być to stosunkowo dożo a jest chyba rzadszy niż olej? Choć do tej pory jakby coś miało być nie tak to pewnie by wyszło...

Wlewam całe pudełko 250 ml podczas wymiany oleju , reszta do maksimum to oleum :)

Znalazłem wałek który jak twierdzi sprzedający stan bardzo dobry wysokość krzywek 61.8 mm i pochodzi z silnika AJM z golfa IV, trudno to realnie zweryfikować ale może jednak warto skoro i tak muszę wszystko rozebrać - wtedy jedna robota a efekt może na dłużej.

Bez_tytu_u.jpg

Jeżeli piszesz o tym wałku ze zdjęcia to te krzywki które widać są OK, jak wszystie wyglądają tak samo to można brać :)

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na ten wałek (dokładnie ten ze zdjęcia), podobno rozmiar 61,8 mm mają wszystkie krzywki i sprzedający zapewnia o bardzo dobrym stanie (a sprawia wrażenie porządnego gościa). Koszt w sumie wydaje mi się, że jak najbardziej do przyjęcia 150zł a jak będzie na prawdę to zobaczymy jak przyjdzie :).

Pomalutku zbieram coraz więcej podzespołów do wymiany oby tylko gniazda pompowtryskiwaczy nie okazały się w bardzo słabym stanie.

Po wymianie wszystkich elementów zastosuję MILITEC1 dokładnie tak jak Ty :)


Zebrałem już wszystkie elementy aby wykonać robotę :) ale mam jeszcze pytanie czy kupić nowe panewki wałka rozrządu?

W sumie wałek mam używany ale jak już składać używany wałek z używanymi panewkami to mimo wszystko chyba lepiej włożyć nowe panewki.

Koszt panewek nie jest bardzo duży około 150zł (Glyko).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić panewki wałka przed samą wymianą i mieć je w odwodzie, raczej będą potrzebne i założysz nowe, jakby się okazało że stare są ok. to oddasz do sklepu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny na temperaturę w każdym motoryzacyjnym sklepie nazwy nie pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wyczysć starą, dokręć odpowiednim momentem - 10 Nm i w odpowiedniej kolejności... Ta uszczelka jest wielokrotnego użytku i jak się dobrze z nią obchodzi to nie ma prawa cieknąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnie silikon dawali na wytłoczeniu łożysk wałka i ja również tak robie bo czasami po zdjęciu czapki ludziska wracali do mnie z pretensjami że coś im cieknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy uszczelkę polecacie?

Edytowane przez NoBody123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałem wymienić uszczelke w swoim AWX. Mam założoną pokrywe zaworów z rocznika 04 i jest ona inna od tej 00-03. Uszczelka ma wysokość ok 6mm u mnie, a w tych starszych jest to 9- 10mm i taką też proponowali mi w sklepie, bo innych nie ma...

Podrzucicie jakis numer albo informacje gdzie szukać prawidłowej uszczelki? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etka pokazuje tylko jeden nr uszczelki - 038103483D

A jaki masz nr pokrywy - 038103469AE ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2017 o 20:49, kamil-vag napisał:

Etka pokazuje tylko jeden nr uszczelki - 038103483D

A jaki masz nr pokrywy - 038103469AE ?

Tak. Uszczelki są na 100% dwie i miałem obie jednocześnie w rękach, kiedy zmieniałem pokrywe zaworów na tę nowszą.

Kamil, jeżeli masz dostęp to sprawdź mi proszę czy pokrywa w BGW w passacie i BPW w b7 ma taki sam numer... 

Edytowane przez misiek95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, misiek95 napisał:

sprawdź mi proszę czy pokrywa w BGW w passacie i BPW w b7 ma taki sam numer... 

BPW - 038103469AE

BRB,BKE - 038103469AE

BGW - 038103469AE

Uszczelka ta sama wszędzie: 038103483D

Z czego przy Passacie jest jeszcze wyszczególnienie, że pasuje do innych pokryw.

BGW.png

Z czego pokrywa AD i AH jest od silników montowanych poprzecznie... 

Edytowane przez kamil-vag
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Biore w takim razie ze sklepu jedyną która jest i skręce ją na chama. Jak sie nie uda to trudno, droga nie jest. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem prawie pewien, że AE. Sprawdzę i dam znać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka wymieniona. Jest wyraźnie wyższa od tej którą wymontowałem, ale udało się to skręcić. Myślę, że specjalnie robią te uszczelki wyższe, żeby skompensować odkształcenie pokrywy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...