Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z zakodowaniem sterownika ABS/ESP błędy 00778 i 01044


bates23

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie mam problem z zakodowaniem sterownika ABS/ESP.

Sprawa zaczęła się niewinnie od wymiany manetki wycieraczek z normalnej na manetke do fisa, po odłączeniu sterownika kierownicy zaczął się świecić ABS i cała reszta. Wszędzie kody zostały pokasowane lecz niestety ABS/ESP nie daje się ruszyć i cały czas są takie błędy:

Adres 03: ABS/hamulce Plik etykiet: 8E0-614-517.lbl

Oznaczenie elementu: 8E0 614 517

Komponent i/lub wersja: ABS/ESP front 1326

Kodowanie: 00000

Kod serwisu: WSC 00000

VCID: E5CDB2977C61462B105-513C

2 - ilość znalezionych błędów. Oto one:

01044 - Sterownik zakodowany nieprawidłowo

35-00 - -

00778 - Czujnik kąta skrętu kierownicy (G85)

66-10 - Niedopasowane - Sporadyczny

Jak wyżej widzimy kodowanie sterownika i WSC warsztatu jest 00000 i tu zaczynają się schody ponieważ po logowaniu i kodowaniu sterownika jest ok ale już po wyjściu ze sterownika kodowanie jest utracone, po ponownym połączeniu ze sterownikiem znów wskakuje kodowanie 00000.

Dla mojej b6 pasuje

login 09555

kodowanie 04255

wsc 12345

Gdzieś jeszcze wyczytałem że ktoś miał ten sam problem ale robił kodowanie na podłączonym prostowniku lecz u mnie prostownik nie jest podłączony do samochodu ani żadne inne tego typu podobne urządzenia.r

Czy ktoś kiedyś miał taki problem? Czy ktoś wie jak rozwiązać problem z tym zapominaniem kodowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro będę musiał skorzystać z tego linku który mi podałeś i dam znać jak to wygląda. Puki co dzięki wielkie :wink:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrclaguna kolego jest moze schemat do audi a4 b5 quattro bo mam taki sam problem;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam nie zakodujesz sterownika :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie także dzisiaj po zamontowaniu kierownicy multifunkcyjnej mam ten sam problem mianowicie ciagle swiecaca sie kontrolka ESP audi a4 b7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Steering Angle Sensor (G85) Calibration

Before starting the procedure turn the steering wheel at least 30 ° left and back straight ahead.

[Meas. Blocks - 08]

Group 005 Field 1 (Steering Angle Sensor -G85-)

Specification: 0.0 °

Tolerance (when straight): ±5.0 °

[Done, Go Back]

[Login - 11]

Enter 40168

[Do It!]

[basic Settings - 04]

Group 001

[Go!]

[Done, Go Back]

[Fault Codes - 02]

All fault codes should have disappeared.

[Done, Go Back]

Tak robiłęm tylko problem zaczoł się juz na tym że nie moge wejść w LOGIN11

Przechwytywanie%2Bw%2Btrybie%2Bpe%C5%82n

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem , kiedy właczam silnik to piszczy mi i polazuje esp fault. Po chwili wszysyko znika. W kompie nie ma żadnego błedu. Nie pokzauje mi sie to zawsze . może ktoś miał taki przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem po zmianie kierownicy i manetki... kierownica nie jest prosto tzn. Ucieka na prawo... czy cos zle skrecilem czy co sie moglo stac? Na wyprostowanych kolach jest delikatnie skrecona na prawo... ktos mial podobny problem? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również podepnę się pod temat, pacjent to a4 b5 00', mianowicie po wymianie manetki na sterowaną fisem zaświecił mi się błąd abs, po odczytaniu błędów wyskoczyło 01044 oraz 00778 próbowałem kodować sterownik abs ale nie przynosi żadnych skutków, w Vagu otwieram ABS koduje w 11 - 09555, potem funkcja 7 - 04255 i jest ok, sterownik zakodowany i wyświetla się kod. Ale zamykam sterownik , otwieram ponownie i znów kodowanie na 000000 :/ Jakieś sugestie, vaga mam 311,2-n? Chyba że znajdzie się ktoś chętny z okolic Katowic to bym podjechał, oczywiście odpłatnie! Jak coś proszę pisać!

Pozdrawiam

Edytowane przez szafa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zaadaptowałeś czujnik kąta skrętu od razu bez wychodzenia ze sterownika?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...