Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i działanie Audi Drive Select A4 B8 2008-2012


Patrox

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie nie mam tego

BYTE 19 bit 6 zmiana z 0 na 1 ( umozliwia własciwa kontrole podswietlenia dla przełacznika ADS)

Jak zmienić to ręcznie ?

w binary :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To całość w kodowaniu ADSa ??

W filmie procz ADSa kolo koduje cos jeszcze ale generalnie tylko tyle co w filmiku powinno sie zakodowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm zakodowałem ręcznie podświetlanie przycisku bo nie miałem podpowiedzi. Święci się wszystko prócz napisu Indywidual u was też tak jest ? wybrana opcja świeci mocno a wolne słabiej jeżeli wybiorę opcję Indywidual świeci mocno. Jeżeli natomiast wybiorę inną opcję inna również świeci mocno pozostałe słabiej prócz włąśnie indywidual

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie świecą wszystkie, i wybrana opcja jaśniej.

A individual masz w kanałach zakodowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się dziś za ADSa ....

I na wstepie strzał na klate.... nie mam PLUSA w bezpiecznikach po prawej stronie :(

Jak tam PLUSA dociągnąć ??

20140628_191058.jpg

20140628_191124.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się dziś za ADSa ....

I na wstepie szczał na klate.... nie mam PLUSA w bezpiecznikach po prawej stronie :(

Jak tam PLUSA dociągnąć ??

http://s28.postimg.org/jtc0tq7mh/20140628_191058.jpg

http://s28.postimg.org/oqpleu9ll/20140628_191124.jpg

Kto Ci szczał na klatę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się dziś za ADSa ....

I na wstepie szczał na klate.... nie mam PLUSA w bezpiecznikach po prawej stronie :(

Jak tam PLUSA dociągnąć ??

http://s28.postimg.org/jtc0tq7mh/20140628_191058.jpg

http://s28.postimg.org/oqpleu9ll/20140628_191124.jpg

U mnie też nie było, podciągnąłem pod bezpieczniki po stronie kierowcy i też działa:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się dziś za ADSa ....

I na wstepie szczał na klate.... nie mam PLUSA w bezpiecznikach po prawej stronie :(

Jak tam PLUSA dociągnąć ??

http://s28.postimg.org/jtc0tq7mh/20140628_191058.jpg

http://s28.postimg.org/oqpleu9ll/20140628_191124.jpg

Kto Ci szczał na klatę?

Hm....nie wiem jak to wyjaśnić :)

Błąd i tyle ;)

---------- Post dopisany at 21:50 ---------- Poprzedni post napisany at 21:49 ----------

a sprawdzałes w czerwonej wtyczce ?

W której czerwonej ? Po stronie kierowcy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po stronie kierowcy masz ta duza czerwona wtyke , sprawdz miernikiem czy tam masz stały plus bo modelu 2010 były zmiany .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie jest z netu bo jakoś nie pomyślałem wczoraj żeby stronę kierowcy obfotografować :-(

Chodzi o to zaznaczone na fotce niżej ?

STAŁY plus z tego co pamiętam był w czerwonej kostce bezpieczników po stronie kierowcy.

Nawiasem mówiąc nie wiem dlaczego wydawało mi się ze + ma być po stacyjce....

2014_06_29_11_38_26.jpg

U Was moduł pod który wpinamy się fioletowym kabelkiem tez był/jest tak "schowany" po lewej stronie ??

Za tym:

20140628_192403.jpg

20140628_193911.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest on "schowany". Trzeba wypiąć pierwszą cześć i dostaniesz się do właściwego modułu. Tam znajdziesz wtyczkę i do niej podłączysz kabelek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glupiutkie pytanie... mam ADS w MMI bez przyciskow i mam do wyboru: Dynamic, Auto, Comfort. Moje ustawienie indywidualne pedalu gazu (mialem ustawione przy wirusie) jest ukryte teraz pod Auto ? Czwartej opcji - Indyvidual nie mam, powinienem miec ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś tak mi się nudziło że postanowiłem odblokować ADS i ku mojemu zaskoczeniu wszystko poszło bez problemu w opcji car mam opcję dynamiczny,auto,komfort i powiem szczerze że ja nie widzę żadnych różnic poprzez przełączenie na dane funkcję chyba że cos jest żle:eusathink: (mam zaznaczone na czerwono czyli ok) a servotronic też jest już:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się aktywować wszystko, ale nie zauważam różnicy przy zmianach trybów.

Chciałem dezaktywować cały ADS. Zmieniłem chyba wszystkie kodowania ale wchodząc w CAR mam pozycję Audi drive select na szaro.

W ukrytym menu także odznaczyłem opcję charisma.

Co jeszcze muszę zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się aktywować wszystko, ale nie zauważam różnicy przy zmianach trybów.

Chciałem dezaktywować cały ADS. Zmieniłem chyba wszystkie kodowania ale wchodząc w CAR mam pozycję Audi drive select na szaro.

W ukrytym menu także odznaczyłem opcję charisma.

Co jeszcze muszę zrobić?

Zrób wszystko w odwrotnej kolejności jak robiłeś tzn kodowałeś.(A zrobiłeś adaptację)bo ja właśnie tego nie zrobiłem ADS się pali normalnie na czerwono i też nie mam żadnych zmian wydaje mi się że przez to że nie zrobiłem adaptacji:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kierownicy coś tam chyba chodzi ciężej przy dynamic ... ale już przy Engine na COmfort/Dynamic to różnica jest totalnie zauważalna przy tfsi. Na dynamic lekkie muśnięcie gazu i już szarpie (komfortowe to nie jest...), na comforcie ciśniesz a on się najpierw upewnia, że wiesz co robisz i dopiero potem dolewa wachy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kierownicy coś tam chyba chodzi ciężej przy dynamic ... ale już przy Engine na COmfort/Dynamic to różnica jest totalnie zauważalna przy tfsi. Na dynamic lekkie muśnięcie gazu i już szarpie (komfortowe to nie jest...), na comforcie ciśniesz a on się najpierw upewnia, że wiesz co robisz i dopiero potem dolewa wachy ;)

Jest dokładnie tak jak ty mówisz na dynamik coś tam ciężej chodzi :wink: Po ustawieniach w blokach dopiero ruszyło zapomniałem to wcześniej zakodowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"STG Anpassung -> Funktion 10

Security Acces Code 20113

KANAŁY 63,64,65,66

Standard mamy ustawienia 2 (Auto)) --> Zmiana wartości z 2-3 pozwoli nam jezdzic tylko w trybie dynamic.

1 = Comfort

2 = Auto (Standard)

3 = Dynamik

4 = Individual

Jeśli nie mamy guzika od zmiany trybu jazdy Drive Select kanały 63-66 zmieniamy w każdym na wartość 4"

A jeśli mamy przycisk to w kanałach 63,64,65,66 jakie wpisujemy wartości ?

Takie :

KANAŁY 63,64,65,66

63 - 1 = Comfort

64 - 2 = Auto (Standard)

65 - 3 = Dynamik

66 -4 = Individual

?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...