Skocz do zawartości
IGNOROWANY

S8


pet3r

Rekomendowane odpowiedzi

w IC kupuję w cenach hurtowych.

miałem okazję jechać S550 z kagańcem - budzik zatrzymał się na 270 km/h, bo prawie każdy zawyża. w S8 przy 150 na budziku GPS pokazywał ok 140.

wykorzystywanie w każdym momencie pełnej mocy to wg mnie nie jazda dynamiczna, tylko szaleństwo. dla mnie jeździć dynamicznie znaczy jeździć z szybko ale bez sensu jest jazda z pedałem wdepniętym non-stop w podłogę bo nawet na naszych autostradach nie wykorzystasz pełnego potencjału, ciągle trzeba hamować. oczywiście, że 20-30l można osiągnąć, nie kwestionuję tego, tylko po co? no chyba, że śmigasz po zachodniej Europie, to ok...

tarcz nie wymieniałem ale za Ferodo Premier na przód zapłaciłem trochę ponad 300 zł, niestety okazało się, że nie pasują; generalnie sporym problemem jest dopasowanie części, wg katalogu jest ok a jak trzeba montować to wychodzi psikus...

niestety dużego przebiegu nie zrobię bo auta nie potrzebuję na codzień. w 6 miesięcy wyjeździłem jakieś 5000 km.[br]Dopisany: 28 Luty 2009, 01:56_________________________________________________

19 malo w A8! :) Takie rozsadne są te koła nic wiecej ;)

Ja tam nie wiem :D Moja pali 14 :tongue4:

oj mało, mało, jeszcze przy balonie 245/40 to już całkiem mała się ta felga wydaje :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędkość z GPS nie jest pomiarem dokładnym. Przeciętny GPS pokazuje auto z błędem ok 1m i posiada odświeżanie na poziomie 1 sek.

1m/1sek=3,6km/h

Czyli GPS myli się przy małej szybkości o 3,6km/h, przy szybkościach 250 km/h, namierzenie przez GPS jest bardzo niedokładne ponieważ w ciągu 1 sekundy auto przejeźdża 70 metrów. Ja badałem swój GPS i przy 100 km/h GPS mylił się o 10 km/h. Test przeprowadzałem na 4 samochodach i w każdym było ok 10 km/h. Największy odchył był w passacie o 15 km/h, ale tam są większe koła, zamiast zalecanych przez producenta.

W aucie też jest pewien błąd pomiaru ale jest on mniejszy niż na GPS, chodzi o rozmiar kół, im większe koło tym szybciej jedziesz a masz słabsze przyśpieszenie i na odwrót im mniejsze koło ..., a pomiar w wiekszości aut nie jest mierzony na kole jezdnym, a na skrzyni.

POZDRAWIAM

MILY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawa sprawa bo przy takich błędach pomiaru GPS faktycznie nie jest zbyt dokładny... czym go weryfikowałeś?

Testy prowadziłem za pomocą 4 aut:

- Audi 100 r 86 2.0D

- Audi A4 r 97 1,9 TDI

- VW Passat r 99 1,9 TDI

- Mazda 323 r 94 1,8 Benz

Każdy z aut najpierw przejeżdżał przez radar na trasie Sochaczew - Warszawa, żeby sprawdzić czy liczniki dobrze działają, tylko passat miał odchył 5 km/h.

Konkretniej przy 50 km/h GPS mylił się o 5 km/h

przy 100 km/h GPS mylił sie o 10 km/h

Przy większych szybkościach nie sprawdzałem bo po publicznych drogach ciężko się rozpędzić do 150 czy 200. Znaczy można, ale po co? Pozatym tylko passat by dał radę, reszta miała za mała moc silnika.

Ten błąd który wyliczyłem jest do szybkości 50 km/h później błąd wzrasta, to znaczy że przy 100 km/h GPS ma dokładność położenia pojazdu ok 5m, czyli o długość auta, a nie jak podaje producent 1m, co jest logiczne bo zanim prześle dane i obliczy położenie potrzebuje trochę czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie przekłamania licznika sprawdzić można na przenośnej hamowni: http://www.dieselservice.win.pl/h/h_przen.htm . rozmawiałem z kolegą, który taki sprzęt posiadał i jest najdokładniejszy sposób. potwierdził też, że zarówno GPS jak i prędkościomierz przekłamują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimatronic w A4 nie kłamie :) O ile koła są seryjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie spoko ;) Ale gdybym nie wiedział ze to 19 " ... :naughty: Wyglądają jak 17" w A4 :) Felga sama w sobie fajniutka :) I wydaje mi sie ze przesadziłes troche z tymi hdr'ami :) Pierwsza partia zdjec wyglądała lepiej a te juz są za bardzo perfidnie pojechane i wdg mnie (ale to tylko moje zdanie ;P ) bardziej szkodzi niz pomaga :)

Pozdro

PS : tez chce S8 :D Kto mi kupi ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję widzieć dzisiaj o poranku na żywo. Wygląda :kox: , choć i tak wzornictwo felg nie jest w moim guście. Inne auto, niż na 17'' :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję widzieć dzisiaj o poranku na żywo. Wygląda :kox: , choć i tak wzornictwo felg nie jest w moim guście. Inne auto, niż na 17'' :naughty:

:mysli: nie widziałem Cię - gdzie to było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję widzieć dzisiaj o poranku na żywo. Wygląda :kox: , choć i tak wzornictwo felg nie jest w moim guście. Inne auto, niż na 17'' :naughty:

:mysli: nie widziałem Cię - gdzie to było?

Auto stało zaparkowane w Alei Wolności około 7:30 :)

Ja podjechałem akurat odebrać paczkę od ekipy z Resy, co w hotelu byli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna fura ale jeszcze nie dla mnie, chcę kupić motocykl i coś mniejszego :)[br]Dopisany: 09 Kwiecień 2009, 13:10_________________________________________________nikt nie chciał, czego się w sumie spodziewałem, więc zostaje ze mną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki tylko czekaj musze jeszcze jakiegos rarytasa znalesc :) zeby mial z 1,5 konia pod bakiem chociaz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...