Skocz do zawartości
IGNOROWANY

S8


pet3r

Rekomendowane odpowiedzi

pet3er powiedz proszę, jak agresywniej się przejedziesz to ile mniej więcej wynosi spalanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakos mało tego agresora w Tobie :decayed: :decayed: :decayed:

ale za to kolegów ma agresorów hyhyhy :cool1::przebiegly:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest na forum ładnie wypisane :)

kapcie zmienione - 245/40. koło wygląda na mniejsze ale przerwy między oponami a nadkolami już tak nie rażą. komfort i tak został spory ale 19" wydaje się małe w tym aucie :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest na forum ładnie wypisane :)

kapcie zmienione - 245/40. koło wygląda na mniejsze ale przerwy między oponami a nadkolami już tak nie rażą. komfort i tak został spory ale 19" wydaje się małe w tym aucie :disgust:

poka poka :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będę miał okazję to strzelę parę zdjęć :)

Pietrek za***iste felgi ..na żywo :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A8 i S8 to swietne autka - ale bija po kieszeni niemilosiernie

swoja nakulalem od 10.2005 roku ponad 100tys km i ubila mnie mocno

ekploatacja jest strasznie droga - szczegolnie klocki lub tarcze hamulcowe, ktore przy tym samochodzie, jezdzac oczywiscie z predkosciami powyzej 140-160 na trasie trzeba wymieniac co 15 tysiecy, u mnie doszly czeste awarie (zerwania) paskow wieloklinowych, awaria pompy paliwa i inne pierdoly mniej czy bardziej kosztowne. do tego kosztow dochodzi olej ( 8litrow) rozrzad - (okolo 2500pln ) czy wymiana oleju w tipie(900pln) sumarycznie sporo. spalania w trasie rzedu 20litrow to normalka - nie wierze w bzdury typu 10-14 litrow - chyba ze ktos dmucha w pedal ,a nie jezdzi tym samochodem. 10 litrow to pokazuje FIS przy 120km/h na drodze gladziutkiej jak stol , ale wystarczy minimalne przyspieszenie i robi sie fest wir w baku. rekompensuje to tylko komfort jazdy , ktory jest fantastyczny.

moja a8 4.2q w tipie bez kaganca poszla ponad 270km/h - co mam uwiecznione na fotce, mysle ze eska pociagnie pare km/h wiecej.

i na koniec fotka mojej A8 - na 19calowych felgach ATS Sirius - z oponami 255/40R19

DSC_7286.JPG

DSC_7288.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoją zrobiłem 5000 km w pół roku, więc to żaden przebieg. co do kosztów eksploatacji to muszę się nie zgodzić - zawias taki sam jak w A4, sprzęgło 870 zł w InterCarsie (tarcza, docisk, łożysko), rozrząd niecały 1000 zł (IC), oleju w skrzyni nie muszę wymieniać... bardzo pozytywnie zaskakuje mnie to auto.

14 litrów to zupełnie normalne spalanie w trasie przy dynamicznej jeździe ale porównujemy tiptronik do manuala, co jest trochę bez sensu. 10 to już powolna jazda. wszystkie spalania podaję z FISa, w rzeczywistości wychodzi 1-1,5l więcej.

te 270 km/h to licznikowe czy z rzeczywiste? tak się składa, że licznikowe 270 to rzeczywiste 250...

a 19" wyglądają na małe w tym aucie (takie minimum, jak 17 w A4) a komfortu nie traci się prawię w ogóle. do tego auta musi być 20-21" żeby to sensownie wyglądało...[br]Dopisany: 27 Luty 2009, 17:51_________________________________________________

ale sceneria ! jesteś fotografem czy co? :kox: fajna furka :naughty:

nie, nie jestem fotografem ale lubię pobawić się aparatem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoją zrobiłem 5000 km w pół roku, więc to żaden przebieg. co do kosztów eksploatacji to muszę się nie zgodzić - zawias taki sam jak w A4, sprzęgło 870 zł w InterCarsie (tarcza, docisk, łożysko), rozrząd niecały 1000 zł (IC), oleju w skrzyni nie muszę wymieniać... bardzo pozytywnie zaskakuje mnie to auto.

14 litrów to zupełnie normalne spalanie w trasie przy dynamicznej jeździe ale porównujemy tiptronik do manuala, co jest trochę bez sensu. 10 to już powolna jazda. wszystkie spalania podaję z FISa, w rzeczywistości wychodzi 1-1,5l więcej.

te 270 km/h to licznikowe czy z rzeczywiste? tak się składa, że licznikowe 270 to rzeczywiste 250...

a 19" wyglądają na małe w tym aucie (takie minimum, jak 17 w A4) a komfortu nie traci się prawię w ogóle. do tego auta musi być 20-21" żeby to sensownie wyglądało...[br]Dopisany: 27 Luty 2009, 17:51_________________________________________________

ale sceneria ! jesteś fotografem czy co? :kox: fajna furka :naughty:

nie, nie jestem fotografem ale lubię pobawić się aparatem :)

skad wytrzasnales ze 270 to rzeczywiste 250?? tzn ze jesli masz kaganiec na 250 to w rzeczywistosci jedziesz 230??

tzn ze wszystkie auta z blokada na 250 jezdza 230?? w takim razie i BMW 750 i Mercedes S500 oszukuje tak samo......

z jednym i drugim mialem przyjemnosc potestowac moja A8

co wiecej - kamery w samochodach poscigowych policji tez zanizaja ......

ech.....

na temat kosztow pogadamy jak nakulasz 100tys . a w IC to chyba masz znizki 50% skoro za rozrzad w S8 policzyli Tobie 1000pln, albo nie policzyles wszystkich czesci, zawias taki sam?? sprawdziles dokladnie?? wiekszosc czesci owszem takie same - ale dwa drazki inne - przy czym ceny za te dwa drazki sa chore, przy czym mowimy o czesciach firm znanych a nie krzakow jakie czesto proponuje IC (typu 4max)

popytaj tez o tarcze hamulcowe albo klocki - (ferrodo, lub ebc)

jesli mowisz o 14 litrach +1-1,5l - tzn ze rzeczywoscie pali 15,5 litra x 3.85 = 58pln za 100km - nie wiem co dla ciebie oznacza dynamiczna jazda - ale zapewniam Cie ze spalania na poziomie 20-30 litrow mieszcza sie w zakresie dynamicznej jazdy i wykorzystawania w kazdym momencie pelnej mocy silnika - (przejedz trase 300-400km za jednym rzutem dynamicznie - wtedy pogadamy o spalaniu) trasy typu poznan warszawa lub poznan zakopane przy dynamicznej jezdzie nie schodzily ponizej 20-25litrow/100km .- jedno co moge powiedziec - jazda w miescie , w korkach to zabojstwo dla tego samochodu - meczy sie strasznie i pali ogromne ilosci paliwa.

chetnie z Toba porozmawiam szczerze o kwotach poniesionych na utrzymanie tego samochodu jak pojezdzisz troszke.

rowniez chetnie sluze pomoca jesli mialbys jakies pytania dotyczace tego samochodu

PS uwazaj na wisko, i wentyl elektryczny od klimy - i nie radze krecic baczkow przy skreconych kolach - servotronic skonczy sie BARDZO szybko przy takich zabawach.

zycze bezawaryjnej jazdy - obys jak najmniej musial na to auto wydac:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 malo w A8! :) Takie rozsadne są te koła nic wiecej ;)

Ja tam nie wiem :D Moja pali 14 :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...