Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaki olej do skrzyni biegów w Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
W dniu 19.01.2019 o 11:58, ferdek77 napisał:

Wymieniłem na castrola  75W90 przy 240tys. przebiegu, olej był czysty, weszło 2,5l.  Za jakiś czas jak coś zauważę, dam znać.

Temperatura spadła do -7 , rano lewarek ciężko chodzi, wychodzi na to, że przekombinowałem, chyba że to norma i przy tym drugim oleju było by tak samo?

Opublikowano

Ja zalałem według starej specyfikacji G 052911 , jednak mogłem zalać ten nowszy G 0 52532 , chociaż dziwne bo  ten niewymieniany od nowości tak nie gęstniał, może jednak to kwestia producenta, a nie typu...

Edytowane przez ferdek77

Opublikowano

Cześć,

Potrzebuję potwierdzenia czy to byłby najlepszy olej do mojej skrzyni.

Samochód: Audi A4 B6 2004

Silnik: 2.0 ALT

Skrzynia biegów: GZN (5 biegów)

Olej który powinien być zalany: G052911A2

Najlepszy zamiennik: RAVENOL MTF-2 SAE 75W-80

Zgadza się czy powinienem wlać inny?

Trochę ciężko na zimnym wchodzi 1 i 2 ale nie jest to bardzo uciążliwe. Po prostu auto przejechało swoje i chciałbym mu wlać nową oliwę

 

Opublikowano
5 minut temu, Grzego69 napisał:

Cześć,

Potrzebuję potwierdzenia czy to byłby najlepszy olej do mojej skrzyni.

Samochód: Audi A4 B6 2004

Silnik: 2.0 ALT

Skrzynia biegów: GZN (5 biegów)

Olej który powinien być zalany: G052911A2

Najlepszy zamiennik: RAVENOL MTF-2 SAE 75W-80

Zgadza się czy powinienem wlać inny?

Trochę ciężko na zimnym wchodzi 1 i 2 ale nie jest to bardzo uciążliwe. Po prostu auto przejechało swoje i chciałbym mu wlać nową oliwę

zapodaj Ravenola

Opublikowano
2 hours ago, Dev said:

zapodaj Ravenola

Ale tego (RAVENOL MTF- 2 SA E 75W-80 ) czy innego?

Opublikowano
3 minuty temu, Grzego69 napisał:

Ale tego (RAVENOL MTF- 2 SA E 75W-80 ) czy innego?

Tego

Opublikowano
1 hour ago, Dev said:

Tego

Wielkie dzięki :)

Opublikowano

Panowie : Skrzynia GDU jaki olej polecacie do skrzyni i mostu?

 

Pacjent B6 1.8T BFB+ Q 

 

edit: Kupiłem Ravenol 75W-90

Edytowane przez wojtasbbi

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Witajcie,

Dzisiaj odwiedziłem jeden z łódzkich salonów AUDI i doradca zaproponował mi olej o specyfikacji G 052512 jako panaceum na dolegliwości haczącej skrzyni biegów. W składzie posiada on molibden który ma się osadzać na przekładniach i powodować z czasem poprawę kultury zmiany biegów. 
Klienci serwisu AUDI, którzy zgłaszają problem z funkcjonowaniem skrzyń w swoich autach podobno mają to zalewane.

Co o tym sądzicie?

Ryzykować, czy do skrzyni GDZ zalać to co powinno być, czyli G 052911 ?

Czekam na wasz opinie.

Opublikowano

Lej to co powinno być - czyli zamiennik G052911A2, zamienniki i tak mają całą gamę swoich dodatków poprawiających pracę skrzyni ;)

A haczenie to może być problem nie samej skrzyni a zużytych elementów przełączania...

Najbliżej do ORI masz Ravenol TSG SAE 75W90

Opublikowano
2 godziny temu, AepCalath napisał:

Dzisiaj odwiedziłem jeden z łódzkich salonów AUDI i doradca zaproponował mi olej o specyfikacji G 052512 jako panaceum na dolegliwości haczącej skrzyni biegów. W składzie posiada on molibden który ma się osadzać na przekładniach i powodować z czasem poprawę kultury zmiany biegów. 
 

Molibden to dość stara technologia ale nadal skuteczna, Fuchs ma podobny olej.

Radzę kupić olej z lepkościami kinematycznymi zbliżonymi do referencyjnych i samemu zaaplikować dodatki.

Najlepiej coś z dwusiarczkiem wolframu cząstki są pięć razy mniejsze od molibdenu lub nanoboranpotasu.

Wiele serwisów ASO stosuje wszelakie dodatki nie specjalnie informując o tym klientów np. volkswagen preparaty firmy BG.

 

 

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

pomoze ktos jaki zalac olej skrzyni do a4 b6 AWX skrzynia 5b skrzynia GBQ ?

Opublikowano
3 minuty temu, hidden22 napisał:

pomoze ktos jaki zalac olej skrzyni do a4 b6 AWX skrzynia 5b skrzynia GBQ ?

Wszystko na pierwszej stronie

Opublikowano

Ravenol TSG SAE 75W90   ten bedzie dobry?

Opublikowano
1 minutę temu, hidden22 napisał:

Ravenol TSG SAE 75W90   ten bedzie dobry?

Ja bym dał MTF2 75W80

Opublikowano

witam. jeszcze raz przychodzę z zapytaniem. Obleciałem cały wątek o oleju i nie wiem już sam. mam skrzynie GBQ Olej przekładniowy G 052911 o parametrach:

Lepkość kinematyczna: 76,6 mm2/s w 40ºC

Lepkość kinematyczna: 14,6 mm2/s w 100ºC

Gęstość: 0,866 g/cm3 w 20ºC

bardzo podobne parametry ma olej Ravenol TSG SAE 75W90   i jest to olej półsyntetyczny...

na forum polecają Ravenol MTF2 75W80 który ma parametry:

Gęstość: 0,854 g/cm3 w 15°C
Lepkość kinematyczna: 36,1 mm2/s w 40 °C
Lepkość kinematyczna: ? mm2/s w 100°C

i jest pełnym syntetykiem. Kilka lat temu wymieniałem na Shella 75W90 i chciałbym wymienić. Patrząc na dane olejów to jest spora różnica miedzy olejami specyfikacja oraz syntetyk vs półsyntetyk i nie wiem co wybrać, mógłby ktoś doradzić pomoc? dziękuje z góry

Opublikowano
8 minut temu, hidden22 napisał:

witam. jeszcze raz przychodzę z zapytaniem. Obleciałem cały wątek o oleju i nie wiem już sam. mam skrzynie GBQ Olej przekładniowy G 052911 o parametrach:

Lepkość kinematyczna: 76,6 mm2/s w 40ºC

Lepkość kinematyczna: 14,6 mm2/s w 100ºC

Gęstość: 0,866 g/cm3 w 20ºC

bardzo podobne parametry ma olej Ravenol TSG SAE 75W90   i jest to olej półsyntetyczny...

na forum polecają Ravenol MTF2 75W80 który ma parametry:

Gęstość: 0,854 g/cm3 w 15°C
Lepkość kinematyczna: 36,1 mm2/s w 40 °C
Lepkość kinematyczna: ? mm2/s w 100°C

i jest pełnym syntetykiem. Kilka lat temu wymieniałem na Shella 75W90 i chciałbym wymienić. Patrząc na dane olejów to jest spora różnica miedzy olejami specyfikacja oraz syntetyk vs półsyntetyk i nie wiem co wybrać, mógłby ktoś doradzić pomoc? dziękuje z góry

lej Ravenol MTF-2 75W80 wchodzi do ciebie 2,25 litra

Opublikowano

Witam zalałem swoją skrzynie GJW w quattro olejem RAVENOL MTF2 75W80 weszło ok 3.3l. Olej stary był czarny bez opiłków. zobaczymy jak w zimie będą wchodzić biegi ?ale po samym kolorze oleju było warto ?

Edytowane przez influencer
Bo tak

Opublikowano

Witam,

Jaki i ile litrów oleju lać do skrzyni ENL?

Audi A4 B6 1.6 benzyna.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.