Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaki olej do skrzyni biegów w Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

To są zdjęcia z katalogu produktów Ravenol:

20200119-195028.jpg

20200119-195054.jpg

20200119-195127.jpg

I coś mi się wydaje że ten TSG jest tutaj za mocno przeceniany

Edytowane przez Dev

Opublikowano

Dev przeceniany, nieprzeceniany ale TSG 75W90 tez ma aprobatę dla VW G052 911 i parametry też zgodne z kartą charakterystyki VW. Ja polecam oleje zgodne właśnie z tymi ORI... ale jeśli z doświadczenia wiesz, że te MTF są lepsze no to ludziska mają teraz większy wybór ;)

Wychodzi po prostu na to, że ten MTF-2 jest uniwersalny i pasuje zarówno do G052 911 i G052 532 :)

Dane z Ravenol.de :

Bez tytułu.png

2.png

 

Opublikowano

wg mnie lepszy jest 75W, jakos nie wierze w tego TSG

Opublikowano

@Dev uzupełniłem info w 1 poście odnośnie tego MTF'a -2 ;)

Także dzięki za cenne wskazówki :thumbup:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Czy ktoś może mi podpowiedzieć.. 

Gdzie znajdę w bagażniku tą tabliczkę (wklejkę) z symbolem skrzyni biegów? 

Nie mogę znaleźć.. Podobno w bagażniku pod pokrywą.. 

Mam A4 B7 2.0 ALT Avant 2008

Pozdrawiam

 

Opublikowano

W avantach jest chyba pod kanapą.

Opublikowano

Koledzy.. Czy możecie pomóc.. 

Mam skrzynie HFF,

WIN WAUZZZ8E78A147839,.. link z kartami charakterystyk jest nieaktywny z początu posta, więc nie mam jak sprawdzić.

W książce "Sam naprawiam samochód Audi A4 B6/B7" do której sięgnąłem jest napisane, że powinien być olej SAE 75W90 - oznaczenie AUDI  G052911A

Natomiast znalazłem przeszukując ten wątek, że do HFF powinien być:

Tak, do HFF G052532A2

Do wyboru:

Castrol Syntrans V FE 75W80
Fuchs TITAN SINTOFLUID 75W80
Millers TRX SYNTH 75W80

Jakie oznaczenie powinno być? G052532A2 czy G052911A?

Czy możecie polecić jaki będzie wg Was najlepszy do mojej skrzyni?

Ile powinienem kupić na wymianę?

 

Opublikowano

Po przeszukaniu wątku zdecydowałem się na wybór oleju: Fuchs TITAN SINTOFLUID 75W80

Chciałem podzielić się spostrzeżeniami po wymianie oleju ..

PRZED WYMIANĄ> perwszy bieg czasami wchodził ciężko, drugi bieg nie zawsze wchodził gładko,

PO WYMIANIE> Wszystkie biegi wchodzą gładko, ... poprawa gigantyczna..

Jestem zadowolony ;-)

 

Opublikowano
42 minuty temu, fox700912 napisał:

Po przeszukaniu wątku zdecydowałem się na wybór oleju: Fuchs TITAN SINTOFLUID 75W80

Chciałem podzielić się spostrzeżeniami po wymianie oleju ..

PRZED WYMIANĄ> perwszy bieg czasami wchodził ciężko, drugi bieg nie zawsze wchodził gładko,

PO WYMIANIE> Wszystkie biegi wchodzą gładko, ... poprawa gigantyczna..

Jestem zadowolony ;-)

 

Ok 5 lat temu wymieniałem skrzynię i zalałem ją tym olejem,do tej pory nic się nie dzieje

Opublikowano
1 godzinę temu, fox700912 napisał:

Po przeszukaniu wątku zdecydowałem się na wybór oleju: Fuchs TITAN SINTOFLUID 75W80

6 lat temu przy przebiegu coś pod 200 tys. km  zalałem ten olej wraz z dodatkiem na zmniejszenie tarcia obecnie na liczniku ponad 300 tys. km.

Skrzynia przed wymiana oleju działała poprawnie po wymianie i aktualnie brak zauważalnych zmian.

Mój przyjaciel nawet stwierdził, że po wymianie oleju przez przez pierwszy miesiąc jakby bardziej opornie wchodziły mu wszystkie biegi ale dzisiaj nie narzeka.

 

Opublikowano

Też mam skrzynie HFF dobierałem olej na stronie ravenola wyszło RAVENOL MTF-2 SAE 75W-80 czy taki olej będzie dobry do tej skrzyni może lepiej ori albo jakiś inny i gdzie najlepiej kupić olej macie jakieś strony firmy itd ? 

 

Opublikowano
3 godziny temu, Czarek99 napisał:

Też mam skrzynie HFF dobierałem olej na stronie ravenola wyszło RAVENOL MTF-2 SAE 75W-80 czy taki olej będzie dobry do tej skrzyni może lepiej ori albo jakiś inny i gdzie najlepiej kupić olej macie jakieś strony firmy itd ? 

Lej nie.pytaj

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witam posiadam 1.8T 163KM silnik BFB skrzynia HFD. Wlałem do skrzyni 2 miesiące temu olej polecany przez Dev: Ravenol MTF2 75W80. Biegi w trakcie zimna zaczęły wchodzić o wiele lepiej oraz słyszę i czuję, że skrzynia lepiej pracuje. Dziękuję Dev :)

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Posiadam skrzynię manualna o oznaczeniu GJW. Będę chciał wymienić w niej olej. Z tego co się dowiedziałem to będę potrzebował 3,5 litra oleju  o oznaczeniu G055532A2. Pytanie do osób które wymieniały - czy 3 litry wystarczy kupić bo wiadomo że całość nie zleci czy kupić 4 litry bo wejdzie na pewno więcej niż 3 litry?

Drugie pytanie czy torsen pływa w tym samym oleju co skrzynia i wymieniając olej w skrzyni mamy załatwione wszystkie oleje z przodu oprócz oczywiście oleju w silniku?

Opublikowano

Kolego, nikt z bani Ci tutaj nie napiszę co i jak, nikt nie ma szklanej kuli. Oznaczenia skrzyni które.podales nikomu nic nie mowi, jest ich dziesiątki, łaskawie  wrzuć nr VIN i grzecznie czekaj na odpowiedź. 

 

Opublikowano

 

4 godziny temu, pelonek1 napisał:

Posiadam skrzynię manualna o oznaczeniu GJW. Będę chciał wymienić w niej olej. Z tego co się dowiedziałem to będę potrzebował 3,5 litra oleju  o oznaczeniu G055532A2. Pytanie do osób które wymieniały - czy 3 litry wystarczy kupić bo wiadomo że całość nie zleci czy kupić 4 litry bo wejdzie na pewno więcej niż 3 litry?

Drugie pytanie czy torsen pływa w tym samym oleju co skrzynia i wymieniając olej w skrzyni mamy załatwione wszystkie oleje z przodu oprócz oczywiście oleju w silniku?

 

1 godzinę temu, Dev napisał:

Kolego, nikt z bani Ci tutaj nie napiszę co i jak, nikt nie ma szklanej kuli. Oznaczenia skrzyni które.podales nikomu nic nie mowi, jest ich dziesiątki, łaskawie  wrzuć nr VIN i grzecznie czekaj na odpowiedź. 

 

Proszę bardzo :)

nr VIN - WAUZZZ8E86A211884

Także jakby ktoś mógłby mi teraz odpowiedzieć na powyższe byłbym wdzięczny.

Przy okazji czy do tylnego mostu wchodzi u mnie 1,5 litra oleju czy tylko 0,9 litra, no i czy olej G052145S2 będzie ok do niego.

Opublikowano
5 godzin temu, pelonek1 napisał:

Proszę bardzo :)

nr VIN - WAUZZZ8E86A211884

Także jakby ktoś mógłby mi teraz odpowiedzieć na powyższe byłbym wdzięczny.

Przy okazji czy do tylnego mostu wchodzi u mnie 1,5 litra oleju czy tylko 0,9 litra, no i czy olej G052145S2 będzie ok do niego.

skrzynia - 3.5 litra - G 055 532 A2

dyfer - 1.5 litra - G 052 145 S2

zapodaj Ravenol MTF2 - 75W80

Edytowane przez Dev

Opublikowano
8 godzin temu, Dev napisał:

skrzynia - 3.5 litra - G 055 532 A2

dyfer - 1.5 litra - G 052 145 S2

zapodaj Ravenol MTF2 - 75W80

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Ten Ravenol MTF2 - 75W80 będzie ok do skrzyni i do dyfra, no i czy będzie lepszy od ORI bo wiem że ORI kupię po zniżkach niewiele drożej niż ten Ravenol?

Czy w torsenie też się zmienia olej (bo szczerze to nie znalazłem tam żadnych korków), czy wystarczy tylko w skrzyni bo torsen pływa w tym samym oleju?

Opublikowano

Olej wlejesz jaki chcesz, ważne aby spełniał wszystkie normy

W manualu cała skrzynia jest na jednej oliwie

Opublikowano
4 godziny temu, Dev napisał:

Olej wlejesz jaki chcesz, ważne aby spełniał wszystkie normy

W manualu cała skrzynia jest na jednej oliwie

Dzięki bardzo za odpowiedź.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.