Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do skrzyni biegów w Audi? Zasady doboru i przykłady w pierwszym poście


adi55

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, duzy616 napisał:

Panowie ile wchodzi oleju do tylnego dyferencjału (mostu) Według etki 1 litr powinien wystarczyć

image.png

Przecież masz info na screenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dev napisał:

Przecież masz info na screenie

Chcę się upewnić, że 1 litr na 100% wystarczy (cena zaporowa,  nie chcę  żeby brakło 100 albo 200 ml)

Nie wiem dlaczego nie mogłem znaleźć żadnego tematu o wymianie oleju w tylnym dyferencjale A4 B8 (czyżby nikt nie wymieniał)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, duzy616 napisał:

Chcę się upewnić, że 1 litr na 100% wystarczy (cena zaporowa,  nie chcę  żeby brakło 100 albo 200 ml)

Nie wiem dlaczego nie mogłem znaleźć żadnego tematu o wymianie oleju w tylnym dyferencjale A4 B8 (czyżby nikt nie wymieniał)

Stać Cię na B8 a na litr oleju już nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcin120383 napisał:

Witam a jaki olej dla skrzyni HCF był by najlepszy
RAVENOL MTF-2 SAE 75W-80

bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, panowie potrzebuje odpowiedzi na pytanie jaki olej do mojej skrzyni
Posiadam A4 B7 2.0 Alt 5 biegowy manual, oznaczenie skrzyni na nalepce: HFF 

Doradźcie proszę w stosunku cena/jakość oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Krasnik napisał:

Posiadam A4 B7 2.0 Alt 5 biegowy manual, oznaczenie skrzyni na nalepce: HFF 
Doradźcie proszę w stosunku cena/jakość oleju

Czyli G052532 75W80.

Fuchs lub Ravenol.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, do HFF G052532A2

Do wyboru:

  • Castrol Syntrans V FE 75W80
  • Fuchs TITAN SINTOFLUID 75W80
  • Millers TRX SYNTH 75W80
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp.
Od razu przepraszam za lekki spam ale ostatnia kwestia to ilość oleju w skrzyni bo googluje i googluje, fora przeglądam i nie mogę znaleźć jasnej i pewnej odpowiedzi. 
Czy do skrzyni o oznaczeniu HFF  wchodzi 2,25l? pytam bo nie wiem czy od razu zaopatrzyć się w 3 litry. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się jedynie upewnić - auto jak z profilu, poniżej wlepka silnika i zrzut z ETKI. Olej chcę wymienić bo nalatane ponad 300 tysi i dwójka, jak ruszam trochę ostrzej, ciężko wchodzi. Poza tym zakładam że nie było to robione, więc profilaktycznie myślę żeby się za to zabrać (ogólnie biegi wchdzą i na zimnym i na ciepłym, trochę głośno). Warto?

Chcę zalać albo 2,75l ORI G052911 albo alternatywnie Castrol Systrans 75W90. 

Przechwytywanie.png Przechwytywanie2.png 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że warto [emoji6] Castrol do skrzyń jest jak najbardziej OK w porównaniu co do silników [emoji14] Ale bliższy ORI parametrom jest jednak:

Ravenol TSG SAE 75W90 
•Lepkość kinematyczna w 40°C [mm2/s]: 76,3
•Lepkość kinematyczna w 100°C [mm2/s]: 14,2
•Gęstość w 15 °C: 0,876 g/cm3

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki polecacie olej do skrzyni biegów HER?

I ile litrów?

Silnik 1.8t bex.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAKI OLEJ do TIPTRONIC

Szukam szukam i nie moge znaleść.

 

Mam TIPTRONIC z wlepy w książce i na skrzyni FLC dokładnie ZF 5HP 19 FL i jakieś cyferki... musze wymienić uszczelnienie torsena oraz oringi przy chłodnicy oleju skrzyni i odrazu zrobie wymianę (nie osobiście;p) JAKI OLEJ KONKRETNIE + zestaw do wymiany musze kupić, na alledrogo etc.. przeszukałem i jest kilka opcji nie wiem jaką wybrać (ASO ostateczność). PS proszę o jakiegoś linka z procedurą wymiany oleju w skrzyni aby nie być "baranem" przy jego wymianie przez mechaniora. Będę wdzięczny na pomoc, temat dość pilny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim.

Chciałbym zmienić olej w swoim b7 jako że nalatane ma prawie 175 tyś i zapewne nikt tam nie zaglądał. Oznaczenie skrzyni to GYH.

Oryginalnie było tam G052911A2 i niby wchodzi 3.2 L...czy coś polecacie w zamian czy tylko oryginał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki olej (ile l wchodzi) możecie polecić do 1.8T Q, kod silnika BFB, skrzyni GJW ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.04.2018 o 18:48, SiMsOneQ napisał:

Jaki olej (ile l wchodzi) możecie polecić do 1.8T Q, kod silnika BFB, skrzyni GJW ?

olej G055532A2

ilość 3,5L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki olej wchodzi do skrzyni JWS. Etka mówi o G052532A2 natomiast Realmoem już wskazuje dwa G052532A2 oraz G052911A2.

I rodzi się pytanie dlatego, że idealnym odpowiednikiem G052532A2 jest Castrol 75W80 natomiast G052911A2 jest odpowiednikiem 75W90 Revanol. Który zalać według was do tej skrzyni. Samochód ma już nalatane 226 tyś i znając życie olej w skrzyni biegów nie był do tej pory zmieniany.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Markis91 napisał:

Jaki olej wchodzi do skrzyni JWS. Etka mówi o G052532A2 natomiast Realmoem już wskazuje dwa G052532A2 oraz G052911A2.

I rodzi się pytanie dlatego, że idealnym odpowiednikiem G052532A2 jest Castrol 75W80 natomiast G052911A2 jest odpowiednikiem 75W90 Revanol. Który zalać według was do tej skrzyni. Samochód ma już nalatane 226 tyś i znając życie olej w skrzyni biegów nie był do tej pory zmieniany.

Pozdrawiam

Daj Ravenol MTF2 75W80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...