Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ubytek oleju ...


szklara

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy w audi a4 b6 (u mnie AVJ 1.8T) nie powinno wyskakiwać na fisie ostrzeżenie o niskim poziomie oleju? Już dwa razy miałem sytuacje że było minimum a nawet trochę poniżej i nic nie wyskakiwało. A po wciśnięciu tego CHECK wszystko się wyświetla a na końcu OK więc nie wiem o co kaman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze jest żółty komunikat Oil Min.jak masz uszkodzony czujnik to powinien byc komunikat Oil Sensor.Musisz zerknąc do czujnika jest w misce od dołu.a najlepiej to podłącz Vaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropo tego komunikatu na fisie o niskim stanie oleju jest to komunikat iż należy sie natychmiast zatrzymać i uzupełnić olej ?? w końcu sie uruchamia gdy defakto oleju na bagnecie już nie ma a miejsca na bagnecie od stanu min do konca długości bagnetu troche jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym stanem oleju na bagnecie a kontrolką to w audi naprawde różnie bywa....u mnie naprzykład olej jest a kontrolka sie potrafi zapalic (oil min).ale jesli działa prawidłowo albo jesli żeczywiście bagnet suchy a komunikatu nie ma to trzeba uzupełnić olej - niestety benzyniaki audi lubią olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem dzisiaj olej, po spuszczeniu całego oleju przekręciłem stacyjkę i poza komunikatem że mam otwartą maskę a ponad tym "OK" na fisie nie pokazywało żadnego komunikatu o braku albo niskim poziomie oleju. Czujnik spieprzony czy to nie tak działa :D?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest może jakiś sprytny sposób żeby sprawdzić działanie tego czujnika?

Pozwolę sobie też tutaj przy okazji zapytać. Przy wymianie oleju weszła mi tylko bańka 4litrów i na miarce mam trochę ponad max już po odpaleniu silnika i przejechaniu paru kilometrów. Teraz przeczytałem że 1.8turbo potrzebuje tylko 3.5litra oleju, prawda to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4L to za dużo wlałeś,~ok.3,7 powinno być a druga sprawa to jak był olej spuszczony to powinno po minucie pokazać oil min:wink:

w zegarach możesz sprawdzić poziom oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób? To chyba tylko na kolorowym fisie bo u mnie nie ma takiej możliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w instrumentach w bloku 06 lub 07 aktualny stan i min,popatrz na klubie gdzieś jest co i jak:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Byc moze jest juz podobny temat na forum ale jestem nowy tutaj i do konca jeszcze nie moge sie tu odnalezc. Dlatego tez zakladam nowy temat..

Niedawno stalem sie posiadaczem a4 b6 1.8T BFB 163 km przebieg 217 tys (oryginalny , auto zakupione w holandii z obszerna dokumentacja) . Kilka dni po zakupie wymienilem olej na 5w30 valvoline , od tego czasu zrobilem niecale 3tys km i moim oczom ukazala sie kontrolka olej minimum. Dolalem jakies 200 ml i na bagnecie pokazuje wieksze pol czyli raczej ok . Auto nie kopci , odpala bez problemu , mocy tez nie brakuje, moim niefachowym okiem zadnych wyciekow tez nie widze. Dodam tez , ze moja jazda nie nalezy do najspokojniejszych (6tys rpm). Pytanie brzmi czy taki ubytek oleju jest normalny ? Jezeli nie , to od czego zaczac poszukiwania problemu ? odma , turbo , pierscienie czy moze cos o czym kompletnie nie mam pojecia ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co panikować.

Zalej olej pod górna granicę tego zakratkowanego pola i jeździj po przejechaniu 1000km znowu dolej do tego stanu. Jeśli przez ten 1tyś ubędzie nie więcej niż 200ml, to jak na taki przebieg i silnik z turbo uważam że spalanie oleju w normie. U mnie silnik taki sam i przebieg 220 tyś a spalanie oleju 5w30 to 1litr na 10tyś a jeżdżę raczej spokojnie i głownie po mieście gdzie rzadko przekraczam 4tyś rpm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój BFB bieże bardzo mało po wymianie oleju zrobiłem jakieś 4000 tys km na bagnecie nie widzę różnicy

co prawda rzadko go piłuje ale zdarzy się kilka razy dziennie :naughty:

Powiem jeszcze że na końcówce wydechu zero czarnego nalotu a zdarza mi sie widywać 1.8t wersja b6 i wiekszość ma przykopcone rureczki na końcu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio zauwazyłem coraz wieksze ubytki oleju w silniku (wychodzi jakies 800 ml na 1000 km), olej valvoline 5W40.

Moje pytanie jest takie- czy zna ktos dobrego mechanika na podkarpaciu zeby mogł zdiagnozowac co jest przyczyna i ewentualnie naprawic?

Dodam ze nie widac wyciekow. Moze zmiana oleju pomoze?

z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...