adadur Opublikowano 10 Stycznia 2007 Opublikowano 10 Stycznia 2007 Pytam tak z ciekawości bo mi się to jeszcze nie udało "chyba", bo tak naprawdę nawet nie wiem jakie moga być tego objawy. Zarzyło mi się że po paru hamowaniach zagrzały się hamulce ale to raczej klocki sie zeszkliły troszkę i przy gupił dojeżdżaniu do świateł zrobiło mi się gorąco. A jak u was wyglada odp. na pytanie jak w temacie?
Wihajster Opublikowano 10 Stycznia 2007 Opublikowano 10 Stycznia 2007 u mnie nic takowego nie wystapilo jeszcze
zorp Opublikowano 10 Stycznia 2007 Opublikowano 10 Stycznia 2007 Moja kumpela ma Mazdę 626. Kiedyś zablokował jej się hamulec z tyłu, jeżdziła dalej i "wytarła" tarczę do zera. No kobieta po prostu! Na klapie silnika od wewnątrz (nie było wygłuszenia, auto robione, po dzwonku) były czerwonordzawe zacieki i przebarwienia i napuchnięty lakier. Na mój gust zagotowała płyn w tłoczku i ciśnienie wypchnęło go na maskę przez odpowietrznik zbiorniczka wyrównawczego. Dla humoru dodam, że wycierana tarcza zapyliła felgę, cały zderzak i błotnik rdzawym nalotem nie do zmycia, który panna usuneła.... Ciffem i gąbkowym zmywakiem kuchennym! Nie pozwalam się jej zbliżać do mojego auta
ZIOOLKO Opublikowano 10 Stycznia 2007 Opublikowano 10 Stycznia 2007 Ja pare lat temu zagotowałem płyn hamulcowy w posiadanej ówcześnie B4 2.3 Ng 133 PS Pewnego dnia za bardzo popuściłem wodze fantazji - skończyło się tak, że jak dojechałem do skrzyżowania, chciałem się zatrzymać, ale auto nie - więć musiałem dodać gazu . Nie polecam. Wyleczyłem się wtedy z ostrego butowania dla zabawyi sprawdzania jak dobre sa nowe klocki TEXTARA. BTW mocniejszcze silniki przed chłodnicą głowną miały kiedyś chłodnice płynu hamulcowego (np 2.6 V6), można ją zaadaptowac do innych modeli.
pre_pl Opublikowano 10 Stycznia 2007 Opublikowano 10 Stycznia 2007 mocniejszcze silniki przed chłodnicą głowną miały kiedyś chłodnice płynu hamulcowego (np 2.6 V6), można ją zaadaptowac do innych modeli. no chyba tańszym rozwiązaniem jest zapodanie płynu z wyższa temperaturą wrzenia.
ZIOOLKO Opublikowano 10 Stycznia 2007 Opublikowano 10 Stycznia 2007 mocniejszcze silniki przed chłodnicą głowną miały kiedyś chłodnice płynu hamulcowego (np 2.6 V6), można ją zaadaptowac do innych modeli. no chyba tańszym rozwiązaniem jest zapodanie płynu z wyższa temperaturą wrzenia. Jeżeli jeździ się w KJSach to może tak, ale do codziennej jazdy nie. Płyn o podwyzszonej temp. wrzenie ma inny sklad chemiczny i długofalowo powoduje szybsze wytracanie się wody w układzie hamulcowym - tak więc w normalnej eksploatacji powinno się zmieniac go co około 2 miesiące, inaczej stopniowo bedzie wydłużała się droga hamowania. Taniej wyjdzie nacinane tarcze BREMBO, ale nie do każdego modelu można takie dostać (do modeli z tarczami niewentylowanymi nacinanych nie ma - np. do B4 1.9 tdi)
pre_pl Opublikowano 10 Stycznia 2007 Opublikowano 10 Stycznia 2007 Płyn o podwyzszonej temp. wrzenie ma inny sklad chemiczny i długofalowo powoduje szybsze wytracanie się wody w układzie hamulcowym - tak więc w normalnej eksploatacji powinno się zmieniac go co około 2 miesiące A moglbys podac taki płyn o podwyzszonej temperaturze wrzenia, który trzeba zmieniać co dwa miesiace (jak piszesz) ?
ZIOOLKO Opublikowano 10 Stycznia 2007 Opublikowano 10 Stycznia 2007 Płyn o podwyzszonej temp. wrzenie ma inny sklad chemiczny i długofalowo powoduje szybsze wytracanie się wody w układzie hamulcowym - tak więc w normalnej eksploatacji powinno się zmieniac go co około 2 miesiące A moglbys podac taki płyn o podwyzszonej temperaturze wrzenia, który trzeba zmieniać co dwa miesiace (jak piszesz) ? Jak znajde nr. GT Tuning gdzie był arytkuł o płynach to wrzuce skan.
arek2642 Opublikowano 10 Stycznia 2007 Opublikowano 10 Stycznia 2007 Udało mi się doprowadzić do tego, że po dobrej jeździe przy odkręcaniu korka zbiornika całkiem dobrze "syczało" z niego więc do zagotowania nie było daleko. W temacie tym ważne jest kilka rzeczy m.in. punkt wrzenia płynu hamulcowego np. MOTUL RACING BRAKE FLUID 600 FACTORY LINE 100% syntetyczny płyn do hamulców hydraulicznych i sprzęgieł DOT 4 ma bardzo wysoki punkt wrzenia 312°C. Co z tego jak jego punkt wrzenia na mokro to już tylko 216°C ( Punkt wrzenia na mokro jest mierzony przez rozcieńczenie produktu 3,5% wody - czyli tak mniej więcej po roku użytkowania). Warto pamiętać, że każdy płyn ma zdolność do wchłaniania wilgoci z powietrza, ważne jest aby układ hamulcowy był jak najbardziej hermetyczny. Wtedy wg mnie nie ma potrzeby zmieniać płyny częściej niż co 2 lata.
adadur Opublikowano 10 Stycznia 2007 Autor Opublikowano 10 Stycznia 2007 Płyn nalezy zmieniać co ok. 2 lat nie zależnie od stylu jazdy i jakości płynu! Chcesz rób inaczej (po swojemu).
ZIOOLKO Opublikowano 10 Stycznia 2007 Opublikowano 10 Stycznia 2007 Płyn nalezy zmieniać co ok. 2 lat nie zależnie od stylu jazdy i jakości płynu!Chcesz rób inaczej (po swojemu). tak ale nie tyczy to płynów sportowych Dot 5.0 i dot 5.1, które mają silne własciwości higroskopijne i wchłaniaja w czasie eksploatacji wode. Jezeli kupi się jakiś DOT 4 o "niby" podwyższonej temperaturze to nie ma co szalec z wymiana bo to zwykły DOT4
szogun0 Opublikowano 10 Stycznia 2007 Opublikowano 10 Stycznia 2007 BTW mocniejszcze silniki przed chłodnicą głowną miały kiedyś chłodnice płynu hamulcowego (np 2.6 V6), można ją zaadaptowac do innych modeli. I ciekawe jak to miałoby działać, bo przecież ten płyn nie krąży ale można powiedzieć, że stoi w układzie? Jeśli już to jakiś nadmuch na tarcze się sprawdza, kanały poprowadzone od wlotów itp.
ZIOOLKO Opublikowano 10 Stycznia 2007 Opublikowano 10 Stycznia 2007 BTW mocniejszcze silniki przed chłodnicą głowną miały kiedyś chłodnice płynu hamulcowego (np 2.6 V6), można ją zaadaptowac do innych modeli. I ciekawe jak to miałoby działać, bo przecież ten płyn nie krąży ale można powiedzieć, że stoi w układzie? Jeśli już to jakiś nadmuch na tarcze się sprawdza, kanały poprowadzone od wlotów itp. Na 100% była w 2.6 chłodnica płynu wspomagania przed chłodnicą cieczy chłodząaej silnik. Wydaje mi się, żę była obok niej chłodnica płynu hamulcowego. Działać powinno na zasadzie wymuszonego obiegu powodowanego różnica temperatur i rozszerzalnosci cieplenj cieczt (tak jak działa gaz w lodówce). Najwyżej się myle i mogę dobrowlonie poddać się karze
adadur Opublikowano 11 Stycznia 2007 Autor Opublikowano 11 Stycznia 2007 Płyn nalezy zmieniać co ok. 2 lat nie zależnie od stylu jazdy i jakości płynu!Chcesz rób inaczej (po swojemu). tak ale nie tyczy to płynów sportowych Dot 5.0 i dot 5.1, które mają silne własciwości higroskopijne i wchłaniaja w czasie eksploatacji wode. Jezeli kupi się jakiś DOT 4 o "niby" podwyższonej temperaturze to nie ma co szalec z wymiana bo to zwykły DOT4 Nie pisze o anomalniach w autach.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się