Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Ciężko wchodzą biegi


senior_edmundo

Rekomendowane odpowiedzi

W mojej Audicy troche nie za dobrze wchodzą biegi (B6 rok 2004), mam go od niedawna. Czy może to być winna starego oleju w skrzyni? (manual, 87 tys przebiegu orginalnego) należy wymienic ten olej?

Najgożej jedynka i dwójka, wchodzą z takim oporem. NIe wiem jak jest w dieslach (to mój pierwszy) ale z pewnością nie jest to prawidłowe. Na światłach czasami nie moge wbić jedynki, musze odpuścic sprzęgło albo wbić 2-1.

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Również mam problem z wrzuceniem pierwszego i drugiego biegu, ciężko wchodzą, wcześniej wchodziły leciutko. Reszta biegów działa ok. czy wymiana oleju pomoże? Czy to bardziej wina sprzęgła, bo 2 razy mi nie chciało wrócić tylko zostało wciśnięte, ale to pewnie problem z siłownikiem, bo już działa normalnie.

proszę o jakieś sugestie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo 1 i 2 cięzko wchodzą ciężko zredukować przy szybszej jeździe na 2 też nie wiem co to może być ale skrzynia sie nie sypie bo sprawdzałem olej i był czyściutki bez opiłków żadnych pozostaje chyba wypruć skrzynie i zajżeć może wybierak w złej pozycji sie ustawia :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Również mam problem z wrzuceniem pierwszego i drugiego biegu, ciężko wchodzą, wcześniej wchodziły leciutko. Reszta biegów działa ok. czy wymiana oleju pomoże? Czy to bardziej wina sprzęgła, bo 2 razy mi nie chciało wrócić tylko zostało wciśnięte, ale to pewnie problem z siłownikiem, bo już działa normalnie.

proszę o jakieś sugestie...

obstawiałbym sprzęgło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie koniecznie sprzęgło sprawdź czy w ogóle jest olej w skrzyni i czy jest dość a potem dopiero sprzęgło bo kiedyś jak kupowaliśmy ze znajomym auto ok 500 km od domu jak przyjechaliśmy to na drugi dzień ciężko wchodziła dwójka i wsteczny i okazało się ze nie było wogóle oleju :/ :bicz: i w nowo kupionym aucie juz trybka dojechane troszkę a skrzynia do syncro wiec koszt dość duży ale narazie chodzi dobrze

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może po prostu poduszki do skrzynią sie posypały :tongue4: u mnie były już ponadrywane i właśnie przez to biegi ciężko wchodziły szczególnie 1 :wink4:

A miałeś może tak jakby uderzenie, pukniecie szczególnie na nierównościch przy wbijaniu biegów? Bo próbuje dojść co u mnie sie dzieje..Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może po prostu poduszki do skrzynią sie posypały :tongue4: u mnie były już ponadrywane i właśnie przez to biegi ciężko wchodziły szczególnie 1 :wink4:

A miałeś może tak jakby uderzenie, pukniecie szczególnie na nierównościch przy wbijaniu biegów? Bo próbuje dojść co u mnie sie dzieje..Pozdr

jak chciałem zasadzić biega to jak by cos dostawaiało i nie chciało wejsc i trzeba było delikatnie za któryms razem wskakiwało ale to przewaznie 1 albo przy redukcji z 3 i 2. po wymianie lepiej ale idealnie i tak nie jest. wiec u Ciebie moze byc cos innego albo jeszcze coś innego.

wjedz na kanał a druga osoba niech wsiadzie do auta zaciagnie reczny wsadzi jeden i tak lekko szarpie. A ty patrz na poduszki. mozesz tez rekami szarpac za skrzynie od dołu i bedziesz widział czy gumy nie sa przerwane.[br]Dopisany: 17 Listopad 2009, 16:05_________________________________________________aa i jeszcze czasami w korku na 1 lewarek siepał mi sie w różne strony i nie chcial wskoczyc na 2. po wymianie poduch jeszcze sie to nie zdarzyło. ale i tak cos jest nie tak jeszcze ze skrzynią. :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hi:

podepnę się pod temat: teraz w czasie mrozów, przy -15C lub mniej jak zostawię auto na biegu na parę godzin tak żeby całkiem ostygło (np na noc) to nie mogę potem ruszyć biegu, skrzynia się blokuje, muszę chwile podgrzać silnik i odpuszcza, ale i tak jeszcze parę minut bardzo ciężko się wrzuca wszystkie biegi. Dodam, że auto jest sprowadzone z Belgii z przebiegiem >240.000km i cały czas podczas mojego użytkowania ciężko wchodzi 1, 2 i trochę 3 bieg. Auto serwisowane było tylko w ASO.

Czego to może być wina? Możliwe że w Belgii leją jakiś inny olej do skrzynki i nie daje rady poniżej 0C? :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być wina niskich temperatur, ale jak nawet na rozgrzanym ciężko wchodzą biegi to sprzęgiełko się kłania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm....ja u siebie wymieniałem komplet sprzęgła i też czasem zauważyłem ze 2 ciut ciężej w chodzi ale...dzieje się to głównie przy zimnym silniku więc obstawiam że wina mrozów....Jeszcze sprawdze olej w szkrzyni. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a robiłeś coś wogóle przy układzie napędowym ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...