Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Luz na dźwigni hamulca ręcznego


koszykj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przeszukałem już fora, ale nie mogę znaleść nic o podobnych objawach, a mianowicie mam luz na dźwigni, pojawił się w zasadzie z nikąd, jest to luz na zasadzie, że ręczny łapie dopiero od 1/4 pociągnięcia dźwigni, od tego momentu też dopiero zapala sie kontrolka ręcznego i również od tego momentu jest słychać ząbki, do tego momentu dźwignia lata luźno, więc czy ktoś ma jakiś pomysł co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie na tunelu nie ma regulacji bo Podobno wlasnie jest samoregulujaca sie, ale gdzies czytalem, ze od spodu samochodu podobno sa jakies sruby, to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz czy na tylnych kołach odbijają do końca dźwigienki od ręcznego,

i czy tylne koła nie są lekko przyblokowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przedmówca, raczej nie odbija ręczny, dźwignij na lewarek koło i sprawdź czy się obraca czy trzyma ręczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz linkę do wymiany bo się zacina i ręczny nie odbija. Czasami pomaga przesmarowanie ale nie na długo. Lepiej od razu wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że to jednak nie linka, rozebrałem jeden (prawy) z mechanizmów ręcznego przy kole i linka działa, wszystko wporzadku, mechanizm też się rusza ale niestety mimo "zaciągniętego" mechanizmu to i tak nie działa on na koło, bo wogóle go nie blokuje, czy ktoś ma jakieś sugestie co to może być? muszę dodać, że niedawno była robiona kompletna regenracja zacisków i hamulce wymieniane razem z tarczami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, założyłem już jeden temat, niestety był on błędny. Po rozebraniu mechanizmu hamulca przy zacisku okazało się, że to jednak nie wada linki, rozebrałem jeden (prawy) z mechanizmów ręcznego przy kole i linka działa, wszystko w porządku, mechanizm też się rusza ale niestety mimo "zaciągniętego" ręcznego i jednocześnie mechanizmu to i tak nie przekłada się to na koło, bo wogóle go nie blokuje, czy ktoś ma jakieś sugestie co to może być? Warto dodać, że niedawno była robiona kompletna regenracja zacisków i wymieniane hamulce z tarczami.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyglądała regeneracja ???

Wydaje mi sie ze ktoś (pan Ždzich)

Wyciagnął tloczek i na tym sie skonczylo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie, ja już tez nie wiem czy wierzyć mechanikowi, ale przekonam sie za pare dni, i tobie tez radze jak tylko sie nie boisz rozbieraj zaciski i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebranie zacisku na części, wyczyszczenie ich, założenie nowych uszczelek i nasmarowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze odpowietrzone zaciski?

Myślisz, że to może być wina nieodpowietrzonych zacisków? Bo to się stało nagle, po kilku miesiącach dopiero od regeneracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz odpowiedź, jeżeli sam to robiłeś to rozbieraj jeszcze raz, a jak nie to jedź do warsztatu, na 100% wina w zacisku będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest ciężkie rozebranie zacisków. Jeżeli masz chwilę czasu, trochę narzędzi to polecam zrobić to samemu. Wcześniej u siebie w golfie to robiłem, podobna sprawa i jest to chwila roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bym sprawdził czy został do konca wcisnieta gruszka w srodku jezeli była wyciagana i mozze byc tak ze dzwignia na frezach przeskakuje przy zacisku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frezy (jeśli Ci chodzi o te ząbki) są w bardzo dobrym stanie i nie przeskakuje przy nich, dociskałem ją i wszystko tam jest okej, będę musiał rozebrać ten zacisk, ale narazie nie mam czasu, jak coś się rozwiąże to dam znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...