Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż hebli 312 mm lub 320 mm

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

312mm d..py nie urywa lepiej zainwestować w 320mm

Mówisz, że przy zmianie z 288mm nie zauważę różnicy....?

Opublikowano

Zauważysz tzn odczujesz różnicę przy przejściu z 288mm na 312mm, a przy każdej zmianie powyżej 312mm jeszcze bardziej. :naughty:

Opublikowano

ja mowie ze nie odczuje, odczuje bo zmieni stare skapciale heble na nowe ale zaloze sie ze miedzy obydwoma nowymi zestawami roznica jest marginalna

Opublikowano

ja mowie ze nie odczuje, odczuje bo zmieni stare skapciale heble na nowe ale zaloze sie ze miedzy obydwoma nowymi zestawami roznica jest marginalna

Mylisz się kolego i to grubo. Ja na swoich starych 312 czułem w porównaniu z a4 znajomego 288 że jego zwalnia jak syrena na bębnach.

U mnie auto porostu stawało. Dodam że on miał nowy zestaw tarcze +klocki.

Teraz jak mam nowe tarcze rotinger i klocki jurid ceramiczne. To auto z 200 do 50 zjeżdża w mgnieniu oka.

Także różnica jest niebo a ziemia. Jak już mówimy o czymś większym to odrazu po 321 sięgać [emoji2]

Opublikowano

Chyba snisz, pojemność cieplna praktycznie ta sama, sam miałem heble i 288, 312 a teraz 320 na 4tloku z vipera i dopiero teraz jest różnica

Porównywać można dopiero jak są obydwa zestawy tych samych producentów, bo nawet tarcze moga być te same a jakość klocka i poziom dotarcia całości może mieć olbrzymie znaczenie

Opublikowano

Skoro mówisz że między 288 a 312 nie ma żadnej znaczącej różnicy. Gdzie średnica tarcz jest o 24 mm większa co się wiąże z większą powierzchnia odprowadzania ciepła i tarcni ia co jest głównym wskaźnikiem skuteczności hamowania. To jak to się ma do 320 które się różnią 8 mm od 312. Tu mogę się zgodzić że różnica może być mało wyczuwalne.

Opublikowano

Z tym ze tarcza 320 ma grubosc 30mm a 288 i 312 tylko 25

Opublikowano

Tak tylko moja szybciej oddaje ciepło i po próbie kilku ciągłych hamowan grubsza 320 będzie przegrzana za czym idzie brak hamowania a 312 będzie nadal efektywna. nie mówię tu o zestawach za 50 zł z alledrogo. Tylko o pożądanych Tarczach i klockach.

Edytowane przez czester11

Opublikowano

Chyba odwrotnie

Opublikowano

Zahamuj raz z 200km na h na tarczy 312 i na tarczy 320, dotknij paluchem i zobaczysz różnice :)

Pojemności tarcz 288 i 312 są prawie te same, kanały wentylacyjne są tej samej długości bo i powierzchnia cierna jest ta sama tyle ze w 312 wszystko to jest odsunięte deko od środka, minimalnie wieksza powierzchnia całości nie robi ogromnej roznicy

25mm nominalnej tarczy to cienizna, hebel dobry ale do golfa iii ważącego 1100kg maks

Edytowane przez pioteros

Opublikowano

25mm nominalnej tarczy to cienizna, hebel dobry ale do golfa iii ważącego 1100kg maks

A montuje takie w a6 [emoji12]

Opublikowano

Pol biedy jak w 110km 1.9 :)

Opublikowano

2.5 180km q

Opublikowano

1700kg masy własnej

Edytowane przez pioteros

Opublikowano

moim zdaniem różnica 312 a 288 jest odczuwalna jak sie poskłąda na dobrych gratach. Przedwszystkim większa tarcza lepije i szybciej odda ciepło i ładniej wygląda za felgą :D

Opublikowano

To ma dobrze hamować, a wygląd to drugorzędna sprawa ;) (wyglądem nie zahamujesz...), to mnie trochę kolega pioteros zniechęcił do 312mm, szkoda... :(

Opublikowano

To ma dobrze hamować, a wygląd to drugorzędna sprawa ;) (wyglądem nie zahamujesz...), to mnie trochę kolega pioteros zniechęcił do 312mm, szkoda... :(

No to nie próbuj [emoji12]

Moim zdaniem jest różnica. Jeszcze jak kolega wyżej napisał musi być na dobrych gratach. Dobra tarcza i dziadoski klocek nic nie da.

Opublikowano

Dlatego jezdze tylko na DSach :wink:

Opublikowano

ja tez zmieniłem 288 na 312 i różnica znikoma, minimalnie czuć ze hamulce maja trochę lżej ale bez kokosów :D

przed wyminą tarcze ATE + klocki FERODO

po wymianie na 312 tarcze FERODO + klocki FERODO

Opublikowano

Ja zmieniłem komplet z serii na 320/288 przód/tył i jest mega, nawet niechcący można zblokować koła i wymusić zadziałanie systemu ABS - mina ludzi na przejściu dla pieszych - BEZCENNA :naughty:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.