Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


jozek726

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem Ci ze kiedyś próbowałem różne kombinacje środków czyszczących do opon. Co dziwne czy użyłem Adbl po SG i ExceDe czy np SG po Adbl i ExceDe albo ExceDe po SG i Adbl zawsze ten kolejny coś zbierał po mimo że nawet pierwszy przy trzeciej aplikacji nie wskazywał ze jakiś brud jest.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Za stówkę da rade dorwać jakiś cleener i dobra rekawice? Jakieś inne tańsze szampony polecisz? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Toskańczyk napisał:

Za stówkę da rade dorwać jakiś cleener i dobra rekawice? Jakieś inne tańsze szampony polecisz? 

 

Chemical Guys ma fajne szampony, jesli szukasz rekawicy warto dodac kilka złotówek na Gyeon bo warto, za 100zł na spokojnie złapiesz dobry cleaner, ja kupiłem ostatnio ten co Bruuuum polecał czyli AngelWax ale uzywalem też Poorboys, tez fajny, jesli chodzi o opony to ja czyszcze je APC i bez zarzutu, żeby nie było wczesniej mialem kilkanascie srodków do czyszczenia gumy, jesli chodzi o smołe to Prickbort tani a mega się sprawdza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dokupie jutro szampon i zastanowie się nad cleanerm jednak na raz wszystko kupić to sporo a dzisiaj 3 stówki już poszly? dobrze ze żona nie wie że kosmetyki do auta są droższe od jej kosmetyków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec wosku widać :) Co tam leży i jak długo ? Jak przygotowałeś lakier?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było pierwsze mycie po woskowaniu ,tydzień temu woskowałem. Dodo juice cleaner i wosk blue velvet.Pierwszy raz w życiu woskowałem,lakier nabrał głębi po tym zabiegu,zrobił się bardziej żywy ,bardzo gładki i śliski .kilka dni po woskowaniu zrobił się jakby tłusty jak patrzyłem na niego i wziąłem fibrą wypolerowałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakier dobrze przygotowales?  jakim szamponem myłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm jak Ci odparował mgiełką po byciuna słońcu to go dotarłeś na gorących elementach czy poczekałeś aż wystygną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm jak Ci odparował mgiełką po byciuna słońcu to go dotarłeś na gorących elementach czy poczekałeś aż wystygną?


W garażu ,zimna karoseria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę Ci w takim razie brakuję do prawidłowego przygotowania lakieru. Widzę że nie było dekontaminacji więc lakier pewnie ma na sobie pełno zanieczyszczeń. Kup dobry deironizer, glinkę po tym nałóż cleaner i wosk efekt powinien być lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polozelem dzisiaj fusso jak na pierwszy raz nie jest źle chociaż za grubo aplikowałem i dość mocno sie kruszył na biało i teraz mam pytanie czy można jeszcze coś położyć na wosk aby wyciągnąć jeszcze glebie koloru np. BSD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BSD możesz użyć po kolejnym myciu dla wzmocnienia wosku, myślę że od razu po woskowaniu tez nie powinno się stać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup dobry deironizer, glinkę po tym nałóż cleaner i wosk efekt powinien być lepszy.

Liczyłem że to da jakiś efekt,nie spodziewałem się tak mizernego.Dobrze,a działając na tym zestawie co mam,gdzie mogłem Jeszce popełnić błąd?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Toskańczyk napisał:

Polozelem dzisiaj fusso jak na pierwszy raz nie jest źle chociaż za grubo aplikowałem i dość mocno sie kruszył na biało i teraz mam pytanie czy można jeszcze coś położyć na wosk aby wyciągnąć jeszcze glebie koloru np. BSD ?

Fusso ogólnie fajnie podbija kolor. Można zawsze dać dwie warstwy, ale to w sumie dla jego wzmocnienia. Jeśli jednak lakier jest już trochę "wyblakły" To warto pomyśleć przynajmniej wypolerowaniu auta przynajmniej finishem żeby usunąć oksydacje lakieru już to wzmocni połysk a następnie wosk który zabezpieczy i również trochę podbije wetlook

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie się czemu opakowanie 1L zielonej Tugi poszły cenowo strasznie w górę? pojedyncze aukcje na allegro mają po 40-50 zł, reszta 99. W ogóle mało jest jej teraz w ofercie i znika od kolejnych sprzedawców. Chciałem zamówić, właśnie i przy składaniu zamówienia sprzedawca zmienił cene z 36.90 na 99zł :kox: Fabryka im spłonęła czy jak? Ostatnio kupowałem po 30 pare zł. Zostałem zmuszony zamówić 5L. bo wychodzi prawie jak 1L teraz

Edytowane przez mashet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy glinka zbiera wam dużo brudu z lakieru?  Miałem wrażenie że u mnie bardzo mało zebrała może była za twarda?

Efekt ońcowy

729c1d0484a882c4med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, mashet napisał:

Orientujecie się czemu opakowanie 1L zielonej Tugi poszły cenowo strasznie w górę? pojedyncze aukcje na allegro mają po 40-50 zł, reszta 99. W ogóle mało jest jej teraz w ofercie i znika od kolejnych sprzedawców. Chciałem zamówić, właśnie i przy składaniu zamówienia sprzedawca zmienił cene z 36.90 na 99zł :kox: Fabryka im spłonęła czy jak? Ostatnio kupowałem po 30 pare zł. Zostałem zmuszony zamówić 5L. bo wychodzi prawie jak 1L teraz

Zacznij zamawiać w sklepach http://shiningcar.pl/pl/producer/Tuga Chemie/97/1/

8 minut temu, Toskańczyk napisał:

Czy glinka zbiera wam dużo brudu z lakieru?  Miałem wrażenie że u mnie bardzo mało zebrała może była za twarda?

Efekt ońcowy

729c1d0484a882c4med.jpg

U mnie glinka zbiera mało ze względu na to że używam dużo chemii przed nią.  Jaką tą glinke miałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zółta gilnka Valetpro

wcześniej myłem auto, dekontaminacja i deironizacja plus jeszcze 1 mycie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...