Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawieszenie 1BA i Eibach Pro Kit -30mm


RicS3

Rekomendowane odpowiedzi

no i się okazało dla potomnych,wygniecione gumowe podkładki zarówno u dołu jak i góry,od strony baku bardziej,po zmnianie b6 stoi idealnie 65.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie w szoku jestem że -30mm zabija seryjny amor... chyba że dobija już prawie zabity :) A tak na poważnie to jeszcze można wziąść pod uwagę Monroe Reflex

Edytowane przez michalm320
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


e -30mm zabija seryjny amor... chyba że dobija już prawie zabity

oczywiście że dobija. auto jeździło na serii jakiś czas, więc amortyzator pracował w jego optymalnym zakresie. nagle zmieniasz mu springi no i jednocześnie zmienia się miejsce/zakres w którym ma pracować amortyzator. takich rzeczy amortyzatory nie lubią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dwa auta do których założyłem obniżające sprężyny na używane amory ale nigdy nic mi nie dobiło a tym bardziej nie zabiło. Może to kwestia samych sprężyn ProKit i tego że są za miekkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest tak jak tygrysek napisał, auta przejeżdżają po 200-300 tysięcy km i nagle jeszcze jakaś zmiana plus nasze wspaniałe drogi stąd efekt końcowy że akurat zbiega się to w czasie i amorki padają, nikt nie powiedział że bez zmiany sprężyn po przejechaniu tych kilkudziesięciu tysięcy też by nie padły. Faktem jest że skoro dla optymalnej pracy Audi dla sprężyny obniżonej o 20 mm zmienia amortyzatory to świadczy o tym że dla obniżenia -30 -40 mm tym bardziej powinny być założone amorki o skróconym skoku aby auto pewnie się prowadziło, wszelaka ingerencja kończy się tym że albo amorki padają, albo coś stuka, albo auto pływa, myszkuje po drodze itp. itd. Nie można zrobić czegoś połowicznie a wymaga się aby działało perfekcyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Koni strt nie ma żadnych informacji, chyba nikt na nich nie jeździ :decayed: aż z ciekawości kupie je na wiosne i zobacze co jest z nimi, podobno działają z obniżeniami. Ma ktoś jakieś doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym Koni mowisz? http://allegro.pl/audi-a4-b6-b7-amortyzator-4-szt-sportowy-koni-i4678301780.html sam jestem na etapie poszukiwań odpowiednich amorków do eibacha pro kit -30 i trudno coś wybrać w normalnych pieniądzach :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są jak najbardziej normalne pieniądze, a nawet bym powiedział że śmiesznie tanio, oprócz takiego MTS czy TA nie ma już nic taniej, wszystko znacznie drożej. Za dobry zawias trzeba dać od 4-5 tysięcy w zwyż więc czego szukacie, albo bierzecie najtańsze albo przynajmniej coś lepszego za niewiele więcej kasy. Ja jak już pisałem nawet bym się nie zastanawiał tylko brał :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie twierdzę, ze ta kwota jest wysoka i ogólnie spodziewałem się wydać max do 2tys. więc te amorki Koni i do tego springi Eibacha byłyby tym czego poszukuje. Przeraza mnie tylko cena np Bilsteina ze za same amortyzatory trzeba szykować przeszło 2,5tys. (przynajmniej tak znalazłem w większości sklepów on line) a jeszcze do tego sprężyny i wychodzi nam niezła sumka (4-5 tysięcy) w sumie za niewielką modyfikacje jaką jest obniżenie i usztywnienie auta które jak np moje ma już 12 lat :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo większość osób w ten sposób myśli a to jest błąd, nie ważne ile auto ma lat, albo jest sprawne technicznie, albo nie, albo modyfikujemy i poprawiamy fabrykę albo też nie. Trzeba sobie zadać pytanie czy mnie stać na to czy też nie, jeździmy po różnych zlotach itp i większość najładniejszych fur to te 20-30 letnie i więcej i nikt nie patrzy na to że auto ma 20 lat to już szkoda w nie inwestować. Wiadomo że tych pieniędzy nigdy się nie odzyska i kwoty kilkukrotnie albo kilkunastokrotnie przekraczają wartość pojazdu ale to nie ma znaczenia. Niestety bycie zapalonym klubowiczem jest kosztowne :wink:

PS: Amorki znalazłem za 2200 a sprężyny to koszt około 550-600 zł więc nie jest aż tak źle jak napisałeś powyżej :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze przyznać rację, że jeżeli ma się pozytywnego kręćka na punkcie auta to się nie patrzy na cenę niezależnie od wieku auta i tak jest z każdego rodzaju pasjami :)

Znalazłem ciekawą stronę z zestawem amorki Koni + sprężyny H&R -35mm http://www.otokoni.pl/audi-a4-a4-b6b7-8e-avant-1001-07-koni-zestaw-zawieszenia-seria-strt-kit-1120-3691-p-20636.html i cena :naughty:

Tylko ciekawe jak z dostępnością.

Edytowane przez gregor2208
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tylko szkoda że nikt nie napisał jak w B6 sprawują sie Koni strt bo pewnie u kogoś siedzą, po zimie czuje że zaryzykuję. Mam nadzieje że komfortu troche będzie ;) taczkami sie już najeździłem, nie sztuka zrobić sobie beton :D

Edytowane przez Ans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem do jakiego to jest silnika bo niestety nie było w szukajce takiej opcji. U mnie w 2.0 ALT nacisk na przód wynosi 1070kg jeśli dobrze odczytałem z tabliczki.

Też nie potrzebuje betonu tylko tak około 3-4 cm niżej i trochę sztywniej niż obecnie w 1BA i lekki dystans na tył ale na razie poczekam do wiosny bo w zimie nie chce robić za pług na drodze :facepalm:

Kolego Ans a u Ciebie w tym aucie na fotce jaki jest zawias i jakie koła?

Edytowane przez gregor2208
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest eibach pro kit, bilsteiny b4 sport i felgi ronal r41 et35 z oponami 225/45/17 ;)

2014-05-18%2B19.16.42.jpg

Edytowane przez Ans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dochodze do wniosku ze te amory b4 sport (tez zalozylem) to tak na prawde b4 i nie nadaja sie do tych springów, wytrzymaja pewnie z 10kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może niekoniecznie 10, może więcej ale też jestem zdania że jak już coś robić to porządnie i lepiej wydać te parę stówek więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...