Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawieszenie 1BA i Eibach Pro Kit -30mm


RicS3

Rekomendowane odpowiedzi

Jak Ci nie przeszkadzać będzie ze samoch z tyłu przy obciązeniu bedzie mógł siedzieć nizej to bierz krótsze a jak nie to poszukaj np w iparts takie do zawieszenia 1BE 110-115 mm


Bierz te 103.5mm

Edytowane przez marcinch001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest tak jak tygrysek napisał, auta przejeżdżają po 200-300 tysięcy km i nagle jeszcze jakaś zmiana plus nasze wspaniałe drogi stąd efekt końcowy że akurat zbiega się to w czasie i amorki padają, nikt nie powiedział że bez zmiany sprężyn po przejechaniu tych kilkudziesięciu tysięcy też by nie padły. Faktem jest że skoro dla optymalnej pracy Audi dla sprężyny obniżonej o 20 mm zmienia amortyzatory to świadczy o tym że dla obniżenia -30 -40 mm tym bardziej powinny być założone amorki o skróconym skoku aby auto pewnie się prowadziło, wszelaka ingerencja kończy się tym że albo amorki padają, albo coś stuka, albo auto pływa, myszkuje po drodze itp. itd. Nie można zrobić czegoś połowicznie a wymaga się aby działało perfekcyjnie.

+1 ( Dobrze prawicie kolego )

Edytowane przez mastapi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oryginalne amory z 1.8T podejdą pod 2.0 ALT?

mam zamiar pozbyć się gwintu (polskie drogi zabiją go w rok) i w zamian wstawić oryginalne amory + jakieś sprężyny ~ -30 mm

i jak podchodzić do sprawności amorów w %.

mój gwint na przeglądzie w sierpniu wykazał 97 i 98% (przód/tył), jak to ma się do 70 czy 75% w oryginalnych.

Edytowane przez tracer123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oryginalne amory z 1.8T podejdą pod 2.0 ALT?

mam zamiar pozbyć się gwintu (polskie drogi zabiją go w rok) i w zamian wstawić oryginalne amory + jakieś sprężyny ~ -30 mm

i jak podchodzić do sprawności amorów w %.

mój gwint na przeglądzie w sierpniu wykazał 97 i 98% (przód/tył), jak to ma się do 70 czy 75% w oryginalnych.

Sprawność amorów w % można sobie wsadzić między bajki... u mnie przód wychodził 75 i 74 % a przy demontażu okazało się ze można bylo lekko jednym palcem wcisnąć cały amortyzator do końca i w ogóle nie wracał do góry :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

ja mam pytanie do was odnośnie amorków 1BE, historia ta sama co u większości tzn aktualnie jest amor 1BA + pro kit, rozglądam się za amortyzatorami 1BE i tu pytanie czy każdy amor z 1BE będzie do mnie pasował ? bo sprężyny mają klasy wagowe i jest problem ale czy amortyzatory też mają jakieś klasy wagowe ? czy jaki bym nie kupił to będzie dobry?

Szukam amortyzatorów od b7 bo wiadomo że młodsze i nie chciał bym kupić czegoś co nie będzie hulało jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok.

czyli trzeba organoleptycznie sprawdzić :D

dzięki chłopaki :)

Edytowane przez tracer123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jeśli chcę założyć sprężyny eibach -30 do zawieszenia 1BA to trzeba zmieniać odbojniki czy mogą zostac te co sa? Z tylu są już troche spękane i przydało by się je zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym wymienił, bo tego nie zrobiłem od razu i teraz będę musiał, tylko przydałyby się jakieś skrócone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego to bede teraz mniej wiecej wiedzial co zrobic :) Czyli najlepiej by bylo założyć trochę krótsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego to bede teraz mniej wiecej wiedzial co zrobic :) Czyli najlepiej by bylo założyć trochę krótsze :)

Koniecznie to zrób bo przód bedzie leżał na tych odbojach z 1BA szukaj od zawiasu 1BE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odboje 1BA ile maja dlugosci? Bo te 1BE niby maja 85mm i podobno pasuja do obydwu zawieszeń, tak jest napisane na stronie IC. Ktoś doradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tył w 1BA ma 135 mm a przód 100mm ja na przód kupiłem krótsze ok 75mm bo 1BE to -20 mm od seri a eibach to -30mm od seri

http://kayaba.istore.pl/pl/odboj-vw-amort-p-passat-a4-96-meyle-1004120030.html?partner=1992

Edytowane przez marcinch001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko :) tak zrobię!


a na tył masz jakieś coś co mogę zamówić pod ręką?


mam nadzieje że to odboje, po roku czasu ponad, jak zmieniłem teraz opony na letnie mam wrażenie jakby przód w ogole przestał amortyzować, chyba leży na odbojach 1ba po prostu :facepalm: u siebie też nie możecie zabujać autem z przodu na eibachu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego nie powinno sie montowac amorow 1ba do eibacha

u mnie jest podobnie chyba lezy na odbojach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...