Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Zawieszenie 1BA i Eibach Pro Kit -30mm

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jak Ci nie przeszkadzać będzie ze samoch z tyłu przy obciązeniu bedzie mógł siedzieć nizej to bierz krótsze a jak nie to poszukaj np w iparts takie do zawieszenia 1BE 110-115 mm


Bierz te 103.5mm

Edytowane przez marcinch001

Opublikowano

Bo to jest tak jak tygrysek napisał, auta przejeżdżają po 200-300 tysięcy km i nagle jeszcze jakaś zmiana plus nasze wspaniałe drogi stąd efekt końcowy że akurat zbiega się to w czasie i amorki padają, nikt nie powiedział że bez zmiany sprężyn po przejechaniu tych kilkudziesięciu tysięcy też by nie padły. Faktem jest że skoro dla optymalnej pracy Audi dla sprężyny obniżonej o 20 mm zmienia amortyzatory to świadczy o tym że dla obniżenia -30 -40 mm tym bardziej powinny być założone amorki o skróconym skoku aby auto pewnie się prowadziło, wszelaka ingerencja kończy się tym że albo amorki padają, albo coś stuka, albo auto pływa, myszkuje po drodze itp. itd. Nie można zrobić czegoś połowicznie a wymaga się aby działało perfekcyjnie.

+1 ( Dobrze prawicie kolego )

Edytowane przez mastapi

Opublikowano

oryginalne amory z 1.8T podejdą pod 2.0 ALT?

mam zamiar pozbyć się gwintu (polskie drogi zabiją go w rok) i w zamian wstawić oryginalne amory + jakieś sprężyny ~ -30 mm

i jak podchodzić do sprawności amorów w %.

mój gwint na przeglądzie w sierpniu wykazał 97 i 98% (przód/tył), jak to ma się do 70 czy 75% w oryginalnych.

Edytowane przez tracer123

Opublikowano

Kamis moglbys jakieś zdjęcia dodać.

Opublikowano

oryginalne amory z 1.8T podejdą pod 2.0 ALT?

mam zamiar pozbyć się gwintu (polskie drogi zabiją go w rok) i w zamian wstawić oryginalne amory + jakieś sprężyny ~ -30 mm

i jak podchodzić do sprawności amorów w %.

mój gwint na przeglądzie w sierpniu wykazał 97 i 98% (przód/tył), jak to ma się do 70 czy 75% w oryginalnych.

Sprawność amorów w % można sobie wsadzić między bajki... u mnie przód wychodził 75 i 74 % a przy demontażu okazało się ze można bylo lekko jednym palcem wcisnąć cały amortyzator do końca i w ogóle nie wracał do góry :facepalm:

Opublikowano

:hi:

ja mam pytanie do was odnośnie amorków 1BE, historia ta sama co u większości tzn aktualnie jest amor 1BA + pro kit, rozglądam się za amortyzatorami 1BE i tu pytanie czy każdy amor z 1BE będzie do mnie pasował ? bo sprężyny mają klasy wagowe i jest problem ale czy amortyzatory też mają jakieś klasy wagowe ? czy jaki bym nie kupił to będzie dobry?

Szukam amortyzatorów od b7 bo wiadomo że młodsze i nie chciał bym kupić czegoś co nie będzie hulało jak trzeba.

Opublikowano

u mnie wylane amory tyle pokazywały :decayed:

Opublikowano

ok.

czyli trzeba organoleptycznie sprawdzić :D

dzięki chłopaki :)

Edytowane przez tracer123

Opublikowano

Koledzy jeśli chcę założyć sprężyny eibach -30 do zawieszenia 1BA to trzeba zmieniać odbojniki czy mogą zostac te co sa? Z tylu są już troche spękane i przydało by się je zmienić.

Opublikowano

ja bym wymienił, bo tego nie zrobiłem od razu i teraz będę musiał, tylko przydałyby się jakieś skrócone

Opublikowano

Właśnie chodzi mi o długość. Czuli te 1BA sa za długie odbojniki?

Opublikowano

miałem 1ba odboje i wydaje mi się niekiedy że auto na nich leży :huh:

Opublikowano

Dzięki kolego to bede teraz mniej wiecej wiedzial co zrobic :) Czyli najlepiej by bylo założyć trochę krótsze :)

Opublikowano

Dzięki kolego to bede teraz mniej wiecej wiedzial co zrobic :) Czyli najlepiej by bylo założyć trochę krótsze :)

Koniecznie to zrób bo przód bedzie leżał na tych odbojach z 1BA szukaj od zawiasu 1BE

Opublikowano

Odboje 1BA ile maja dlugosci? Bo te 1BE niby maja 85mm i podobno pasuja do obydwu zawieszeń, tak jest napisane na stronie IC. Ktoś doradzi?

Opublikowano

tył w 1BA ma 135 mm a przód 100mm ja na przód kupiłem krótsze ok 75mm bo 1BE to -20 mm od seri a eibach to -30mm od seri

http://kayaba.istore.pl/pl/odboj-vw-amort-p-passat-a4-96-meyle-1004120030.html?partner=1992

Edytowane przez marcinch001

Opublikowano

Tak tył też trzeba zmienić ale jest tego dużo , do przodu zamów sobie te które dałem Ci w linku .

Opublikowano

spoko :) tak zrobię!


a na tył masz jakieś coś co mogę zamówić pod ręką?


mam nadzieje że to odboje, po roku czasu ponad, jak zmieniłem teraz opony na letnie mam wrażenie jakby przód w ogole przestał amortyzować, chyba leży na odbojach 1ba po prostu :facepalm: u siebie też nie możecie zabujać autem z przodu na eibachu?

Opublikowano

dlatego nie powinno sie montowac amorow 1ba do eibacha

u mnie jest podobnie chyba lezy na odbojach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.